Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Technika
Sugrįžusioje parodoje EIMA – per 40 šalių technikos ir įrangos gamintojų

Bolonija. Šiandien Bolonijoje prasidėjusi ir penkias dienas vykstanti 44-oji pasaulinė žemės ūkio technikos ir sodininkystės paroda EIMA – vienas pirmųjų gyvai surengtų didžiųjų renginių Europoje po visą pasaulį sukausčiusios pandemijos.

Spalio 19–23 d. Italijoje vykstančioje parodoje dalyvauja 1 350 įmonių, iš kurių 350 atstovauja daugiau kaip 40 šalių. Beje, paskutinį kartą 2018 m. vykusioje parodoje dalyvavo 1 809 dalyviai iš 44 pasaulio šalių, kurie užėmė 135 275 kv. m plotą. Parodą aplankė 235 614 žmonių.

Kas antrus metus rengiama (pakaitomis su Hanoverio paroda „Agritechnica“) EIMA 2020 m. gyvai neįvyko, tačiau surengtas skaitmeninis renginys, pritraukęs 1 100 dalyvių. Šių metų skaičiai rodo atsigavimą ir gamintojų domėjimąsi gyvomis parodomis.

Bioversija 2024 07 09 m7

Paroda EIMA suskirstyta į keturiolika specializuotų sektorių, kuriose pristatoma per 40 tūkst. modelių įrangos ir mašinų, taip pat numatyti ir penki teminiai renginiai. „Digital“ skirtas elektroninėms, kompiuterinėms ir palydovinėms sistemoms, diegiamoms žemės ūkio technikoje ir įrangoje, „Green“ – naujausiai sodo ir aplinkos tvarkymo įrangai, technologijoms ir sistemoms, „Components“ – žemės ūkio ir sodininkystės mašinų bei įrangos komponentams, „Energy“ – žemės ūkio ir miškininkystės energijos šaltinių technologijoms, „Hydrotech“ – hidrotechnikos sprendimams pristatyti.

Parodos vinis – konkurso „Metų traktorius 2022“ finale dalyvaujančių 11 gamintojų, tarp kurių ir mūsų šalyje gerai žinomi vardai, tokie kaip „Case IH“, „Claas“ „John Deere“, „New Holland“, Massey Ferguson“, „Valtra“, 14 traktorių paradas ir pristatymas. Konkurso dalyviams net skirta speciali erdvė lauko aikštelėje. Beje, šio konkurso keturių kategorijų laimėtojai bus paskelbti šiandien.

Kaip ir kiekvienoje parodoje, kompanijų naujovėms ir inovacijoms vertinti nuo 1986 m. rengiamas konkursas. Komisija, kurią sudaro „FederUnacoma“, Bolonijos universiteto žemės ūkio ekonomikos ir inžinerijos departamento, Tyrimų centro, Italijos inžinerijos asociacijos, Nacionalinės žemės ūkio mechanizacijos agentūros atstovai, šiemet dviejų kategorijų nominacijose atrinko 50 inovatyvių sprendimų. Pagrindinis „EIMA Techninė inovacija“ apdovanojimas skirtas 20 naujovių. „EIMA Paminėjimas“ apdovanojimas atiteko 30 naujovių, tarp kurių ne tik konkrečios mašinos, prietaisai, bet ir efektyvumu bei gebėjimu pagerinti žemės ūkio mašinų našumą pasižyminčios sistemos. 

Beje, didžioji dalis apdovanotų mašinų ir įrangos – specialiosios paskirties, daugiausia skirta darbui vynuogynuose, soduose ar kalvotose vietovės. Pavyzdžiui, tarp apdovanotųjų – autonominis vikšrinis, ir hibridinės jėgos pavaros specialiosios paskirties traktoriai, elektrinis teleskopinis krautuvas.

Organizatoriai pabrėžia, kad teleskopiniams krautuvams, kurių paklausa Italijoje šiemet ypač išaugo, parodoje bus skiriamas išskirtinis dėmesys. Šio segmento mašinas ir jų technologines inovacijas pristatys tokios kompanijos, kaip „Dieci“, „Faresin“, „Giant“, „Kramer“, „Manitou“, „Merlo“ ir „New Holland“.

Nors pagal didžiausių pasaulinių žemės ūkio technikos parodų organizavimo eiliškumą šį lapkritį turėjusi vykti „Agritechnica“ perkelta į kitų metų vasario pabaigą–kovo pradžią, kitą parodą EIMA organizatoriai planuoja surengti jau kitų metų rudenį, tikėdamasi pritraukti ir apie 300 Indijos ir Kinijos gamintojų, kurie šiųmečiame renginyje nedalyvauja dėl COVID-19 apribojimų.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos