Akademija (Kėdainių r.). Naujas reginys šiųmetėje „Agrovizijoje" - sėjamųjų šou - sulaukė didžiulio lankytojų susidomėjimo. Tiesa, gausus lietus ir šlapia dirva pakeitė organizatorių planus rengti šou dvi parodos dienas: kaip ir purkštuvai, sėjamosios demonstruotos tik vieną dieną. Šou dalyvavusios įmonės pristatė 13 sėjos mašinų - kiekviena po vieną.
Organizatorių įsitikinimu, vienos mašinų grupės demonstracija yra gerokai naudingesnė negu kelių padargų vienu metu, kaip vykdavo lig šiol, todėl ir nuspręsta rengti ne tik purkštuvų, bet ir sėjamųjų šou, kurio tikslas - parodyti, kaip dirba skirtingų gamintojų technika vienodomis sąlygomis.
Demonstracijai ruošiamos 13 įmonių sėjamosios
Sėjant žirnius savo technines galimybes demonstravo pakabinamos, pusiau pakabinamos ir prikabinamos sėjos mašinos. Pristatytos Austrijos, Čekijos, Vokietijos, Prancūzijos, Suomijos, Švedijos, Lenkijos, Italijos ir Lietuvos gamintojų sėjamosios.
Ūkininkams smalsu, kokiu gyliu įterpta žirnių sėkla
Kiekvienai įmonei skirtas plotelis, kuriuo sėjamoji turėjo nuvažiuoti į kitą lauko pusę. Pasak sėjamąsias pagal firmų pateiktą informaciją pristačiusio Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Žemdirbystės instituto mokslininko Virginijaus Feizos, žvelgiant į pasėtus laukelius, geriausia atsiskleidė konstrukciniai sėjamųjų skirtumai. „Vienur sėta kaltiniais noragėliais, kitur - diskiniais. Vieni geriau sėja, kai dirva sausa, kiti - kai drėgnesnė, vieni - kai daugiau grumstų, pvz., geriau juos prapjauna diskai, kiti gali tokiomis sąlygomis kimštis", - niuansus vardino mokslininkas.
Jo teigimu, pasėlio sudygimo kokybei įtakos turi ir tai, kokie techniniai sprendimai pasirenkami sėkloms prispausti - skirtumai taip pat akivaizdžiai buvo matomi sėjamųjų nuvažiuotuose laukeliuose.
Šešių metrų darbinio pločiopneumatinė noraginė sėjamoji Amazone Cayena 6001
„Pasėjus labai svarbu sėklą gerai prispausti, kad neliktų tarpų, kad ji neliktų dirvos paviršiuje. Kaip tai padaryti - kiekvienos firmos techninis sprendimas: vieni gamintojai daro gumuotus volus ir prispaudžia visą plotelį, kiti renkasi siaurą diskinį prispaudimą ir užspaudžia tik tą vietą, kur guli sėklytė. Kai gali pamatyti skirtingus sprendimus vienoje vietoje, ir sėjamųjų ieškantiems ūkininkams apsispręsti lengviau, ko konkrečiai reikia jų ūkiams ", - sakė V. Feiza, apibendrindamas sėjamųjų pasirodymą.
Lenkiška sėjamoji Unia Fenix 3000/6, kaip ir dauguma demonstruotų mašinų, sukomplektuota su žemės įdirbimo įranga
Demonstruotos 3; 4 ir 6 m darbinio pločio sėjamosios, beje, pastarųjų buvo daugiausia. Dauguma sėjos mašinų turėjo ir pirminio žemės įdirbimo ir trąšų įterpimo įrangą. Mažiausios sėjamosios sėkladėžės talpa 300 l („Laumetrio" DPL-3.0S), didžiausios - 6 000 l („Agrotekos" pristatyta Farmet Falcon 6 Pro).
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
„Metų traktorius 2025“: nuo galingiausio masinės gamybos traktoriaus iki elektrinio
2024-11-11 -
Sodybose traktorius vis dažniau keičia keturračiai
2024-10-29 -
Lenkiškų traktorių gamyklą įsigijo ukrainiečių valdomas verslas
2024-10-28
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)