Bioversija A1 2025 01 01 Basf m1 2025 01 15
Technika
Sodybose traktorius vis dažniau keičia keturračiai

Vilnius. Į keturratį dažnai žiūrima kaip į pramoginę transporto priemonę, nors nemenka dalis jų iškeliauja į sodybas. Ar gali ši transporto priemonė pakeisti traktorių?

Tai, kad keturračiai gali būti pozicionuojami kaip traktoriai, rodo jų registracijos subtilybės. Didžiuma Lietuvoje parduodamų keturračių yra registruojami savivaldybėse kaip T3B kategorijos traktoriai. 

Pasak vieno iš keturračių sporto Lietuvoje pradininkų, žinomo keliautojo Audriaus Sutkaus, keturratį galima naudoti įvairioms funkcijoms: nors jis nepigus, tačiau siauras, lengvas, pasižymintis geru pravažumu, padeda sutvarkyti nemažai reikalų.

Bioversija m7 2025 01 01

Traktorius naudingas tuomet, kai prie jo pritvirtinamas koks nors padargas. Keturratis – taip pat, tad svarbu, kiek ir kokių padargų prie jo galima tvirtinti. Vienas jis – tik transporto priemonė. 

Specializuotose parduotuvėse galima rasti keliolikos skirtingų tipų priekabas, parduodami ir žemės ūkio padargai, priedai miško, ūkio ir aplinkos darbams.

Vis dėlto lengvas keturratis savo specifikacijomis ir galimybėmis negali prilygti dideliems traktoriams, todėl nevertėtų tikėtis, kad juo bus galima prižiūrėti stambų ūkį. Čia jie dažniau tarnauja kaip transporto priemonė.

„Ūkininkams, kurie turi traktorius, keturratis nėra išeitis dėl vienos pagrindinės techninės priežasties: keturračiai neturi darbinio veleno, kurie duoda apsukas kitiems mechanizmams, tad prie jų tvirtinamiems komponentams reikia atskiro variklio“, – paaiškina A. Sutkus.

Tiesa, keturračiai yra gerokai kompaktiškesni ir manevringesni, taigi geriau tinka miško priežiūrai. Keturračiu galima prasibrauti giliau į mišką, lengviau manevruoti sudėtingai privažiuojamose vietovėse. 

„Keturratis pranoksta visureigius dėl gerų privažiavimo galimybių. Jis važiuoja toliau, giliau ir geriau, nes yra lengvas“, – pažymi A. Sutkus.

Parengta: pagal „Velocita“ pranešimą žiniasklaidai
Gudinas -  23 06 14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate žemės ūkio produktų supirkimo kainas?
Visos apklausos