Babtai, Kauno r. Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro (LAMMC) specialistai obelų purškimui nuo kenkėjų pasitelkė dirbtinio intelekto valdomą robotą.
Bendrovės „Agrodronas“ pristatytą nedidelį, galingą, judrų ir manevringą robotą išbandę mokslininkai juokavo, kad mašina neserga, neturi žalingų įpročių ir neprašo padidinti algos. Anot jų, tokia inovacija gali itin pagelbėti rūpinantis tiksline augalų mityba, augimo reguliavimu ir kenkėjų kontrole.
Roboto bandytojai įvertino, kad pagal iš anksto nustatytą maršrutą savarankiškai judantis robotas užtikrina maksimalią saugą aplinkai ir operatoriui, jam nereikia liestis prie chemikalų, roboto programos leidžia pasiekti tikslų augalų apsaugos produktų paskleidimą numatytame plote. Būtent tai leidžia itin tiksliai ir preciziškai naudoti augalų apsaugos priemones – galima purkšti tik pradinius žaladarių židinius, kol jie nepasklido po visą sodą, o tuo pačiu ir sutaupyti, ir tvariau ūkininkauti, sumažinant aplinkos taršą.
Mokslininkai išbandė, kaip sode gali dirbti robotas
LAMMC Augalų apsaugos laboratorijos vedėja dr. Alma Valiuškaitė teigė, kad robotą būtų galima naudoti sudėtingomis gamtinėmis sąlygomis ir ten, kur traktorius paprasčiausiai neįvažiuoja.
„Šių dienų gyvenimas neįmanomas be išmaniųjų technologijų, o žemės ūkis yra labai imlus inovacijoms, nes jam keliami dideli iššūkiai, susiję su ES Žaliojo kurso įgyvendinimu. Ypatingai jautri tema yra augalų apsaugos produktų naudojimas“, – sakė dr. A. Valiuškaitė.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
„Metų traktorius 2025“: nuo galingiausio masinės gamybos traktoriaus iki elektrinio
2024-11-11 -
Sodybose traktorius vis dažniau keičia keturračiai
2024-10-29 -
Lenkiškų traktorių gamyklą įsigijo ukrainiečių valdomas verslas
2024-10-28
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)