Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Technika
Sodo darbams pasitelktas robotas

Babtai, Kauno r. Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro (LAMMC) specialistai obelų purškimui nuo kenkėjų pasitelkė dirbtinio intelekto valdomą robotą.

Bendrovės „Agrodronas“ pristatytą nedidelį, galingą, judrų ir manevringą robotą išbandę mokslininkai juokavo, kad mašina neserga, neturi žalingų įpročių ir neprašo padidinti algos. Anot jų, tokia inovacija gali itin pagelbėti rūpinantis tiksline augalų mityba, augimo reguliavimu ir kenkėjų kontrole.

Roboto bandytojai įvertino, kad pagal iš anksto nustatytą maršrutą savarankiškai judantis robotas užtikrina maksimalią saugą aplinkai ir operatoriui, jam nereikia liestis prie chemikalų, roboto programos leidžia pasiekti tikslų augalų apsaugos produktų paskleidimą numatytame plote. Būtent tai leidžia itin tiksliai ir preciziškai naudoti augalų apsaugos priemones – galima purkšti tik pradinius žaladarių židinius, kol jie nepasklido po visą  sodą, o tuo pačiu ir sutaupyti, ir tvariau ūkininkauti, sumažinant aplinkos taršą.

Bioversija 2024 04 26 m7

Mokslininkai išbandė, kaip sode gali dirbti robotas

LAMMC Augalų apsaugos laboratorijos vedėja dr. Alma Valiuškaitė teigė, kad robotą būtų galima naudoti sudėtingomis gamtinėmis sąlygomis ir ten, kur traktorius paprasčiausiai neįvažiuoja.

„Šių dienų gyvenimas neįmanomas be išmaniųjų technologijų, o žemės ūkis yra labai imlus inovacijoms, nes jam keliami dideli iššūkiai, susiję su ES Žaliojo kurso įgyvendinimu. Ypatingai jautri tema yra augalų apsaugos produktų naudojimas“, – sakė dr. A. Valiuškaitė. 

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos