Basf 29 05 23 Basf 2023 05 29 m1
Technika
Sekmadienį prasidės didžiausia žemės ūkio technikos paroda

Hanoveris. Sekmadienį, lapkričio 10 d., Hanoverio parodų centre startuoja didžiausia tarptautinė žemės ūkio technikos ir technologijų paroda „Agritechnica 2019“.

Joje žemės ūkio mašinas, technologijas ir naujus techninius sprendimus pristato daugiau kaip 2 750 kompanijų iš 51 šalies.

Kas antrus metus vykstančią parodą organizuoja Vokietijos žemės ūkio sąjunga DLG. Šiųmetis parodos devizas – „Pasaulinis ūkininkavimas – vietos atsakomybė“. Šis šūkis atsispindi ir gausioje parodos konferencijų bei forumų programoje.

Bioversija 23 04 27

Tvarus žemės ūkis turi derinti produktyvumą su išteklių ir aplinkos išsaugojimu. Norint tai pasiekti, ūkininkams visame pasaulyje reikalinga tinkama patirtis ir vietinėms sąlygoms pritaikytos technologijos, kad būtų galima efektyviai įgyvendinti šiuos tikslus savo ūkiuose.

Nacionaliniuose paviljonuose, kuriems skirta daugiau nei 9 tūkst. kv. m, įrengti 37 stendai, juose per 270 skirtingo dydžio įmonių atstovauja 21 šaliai ir regionui, o tai yra 6 šalimis daugiau nei 2015 m. vykusioje parodoje.

Naujokų gretose – Prancūzija ir Jungtinė Karalystė. Beje, šių šalių žemės ūkio tendencijoms, iššūkiams, tarp kurių ir „Brexit“, taip pat siūlomiems jų įveikimo sprendimams pristatyti parodos organizatoriai lapkričio 14 d. yra numatę specialų renginių ir konferencijų ciklą, kurį pavadino „Tarptautine ūkininkų diena“.

Tarp naujų nacionalinių paviljonų – ir Ispanija, jame prisistatys 27 ispaniškos įmonės.

O didžiausią parodų ploto dalį užima Kanados ir Rusijos įmonės.

Lankytojų laukia premjeros

Visoms žemės ūkio techniką, įrangą kuriančioms įmonėms „Agritechnica“ – puiki platforma naujienoms pristatyti, šiai parodai atsakingai ruošiasi visi gamintojai. Šiemet nepriklausomų ekspertų komisijai iš viso pristatyta 291 inovacija, iš kurių 40 įvertintos medaliais. Už technikoje įdiegtas naujoves ir patobulinimus žemės ūkio technikos kompanijoms įteiktas 1 aukso ir 39 sidabro medaliai.

Naujovių žada ne tik parodos dalyviai, bet ir organizatoriai. Viena jų – speciali erdvė ir platforma (DLG-AgrifutureLab) naujai įsteigtoms ir veiklą pradedančioms inovatyvioms įmonėms savo naujovėms ir ateities technologijoms tarptautiniam žemės ūkio sektoriui pristatyti. Inovacijų, galinčių iš pagrindų pakeisti augalininkystę ir pasėlių tvarkymą, spektras gana platus – tai gali būti jutiklių technologija, duomenų saugojimas debesyje ir išmaniųjų telefonų programų, kurios naudoja didelius kiekius duomenų ir protingus algoritmus, diegimas.

Pirmąją parodos dieną bus paskelbti ir konkurso „Metų traktorius 2020“ nugalėtojai, kuriuos renka 24 Europos šalių įvairių agroverslo srityje dirbančių žiniasklaidos priemonių žurnalistai. Šiemet konkursui pasiūlyta 15 traktorių. Naujovė – žurnalistų pasiūlyta ir traktorių gamintojų palankiai priimta „Tvaraus traktoriaus“ kategorija.

Parodos organizatoriai tikisi, kad per savaitę, nuo lapkričio 10 iki 16 d., parodoje apsilankys 450 tūkst. lankytojų (tarp jų – daugiau kaip 100 tūkst. iš užsienio), tai yra maždaug tiek pat, kiek ir prieš dvejus metus vykusioje parodoje.

Pirmą kartą paroda „Agritechnica“ surengta 1985 m. Frankfurte prie Maino, kai buvo švenčiamas DLG veiklos šimtmetis. Tada joje dalyvavo 551 dalyvis, iš jų – 198 užsienio kompanijos. Pirmąją parodą aplankė 125 tūkst. lankytojų. Didžiausias žemės ūkio modernizaciją atspindinti renginys į Hanoverį persikėlė 1995 metais.

MŪ inf.

  Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 + padovanok tėčiui mob

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate planuojamą mokesčių pertvarką?
  Visos apklausos