Londonas. Per ateinančius penkerius metus ravėti ir pasėliams prižiūrėti skirtų robotų rinka augs net 11 kartų, o štai žemės ūkio dronų paklausa per dešimtmetį padidės 8 kartus, rodo Jungtinės Karalystės rinkos tyrimų bendrovė „IDTechEx“ skaičiavimai.
Kasmet žemės ūkio dronų ir robotų rinka auga gana sparčiai – 2021 m. bendrai siekė 322 mln. Eur (341 mln. JAV dolerių), palyginimui 2017 m. – 133 mln. JAV dolerių. 2021 m. vien ravėjimo robotų rinka sudarė apie 21 mln. Eur (22 mln. JAV dolerių).
Tyrėjai teigia, kad augimą lemia tokios problemos, kaip vandens trūkumas, per didelis cheminių medžiagų naudojimas, biologinės įvairovės mažėjimas, šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijos ir eutrofikacija, kurias išspręsti gali žemės ūkio robotai ir dronai.
Siekiant sumažinti cheminių medžiagų naudojimą ir neigiamą jų poveikį, vis labiau populiarėja tikslioji žemdirbystė, o tobulėjant technologijoms, pamažu tolstama nuo beatodairiško pastovių normų naudojimo, kuris istoriškai dominavo žemės ūkyje, ir pereinama prie kintamų normų metodo.
Gerokai padidėjusios chemikalų ir trąšų kainos taip pat skatina ūkininkus taupiai ir racionaliai naudoti išteklius ir chemines medžiagas, ieškant alternatyvų, pavyzdžiui, ravėti piktžoles mechaniniu būdu arba tiksliai kontroliuoti cheminių medžiagų naudojimą kiekvienam augalui.
Tiksliajai žemdirbystei reikia daug duomenų, surinktų iš augalų ir pasėlių, kurių beveik neįmanoma surinkti rankiniu būdu. „Tiksliam chemikalų naudojimui ar mechaniniam ravėjimui taip pat reikalinga tiksli kontrolė, todėl tai idealus variantas automatizavimui. Norint pritaikyti tiksliąją žemdirbystę, automatizavimas naudojant robotus tampa geriausiu sprendimu“, – įsitikinę „IDTEchEx“ mokslininkai.
Ataskaitoje pabrėžiama, kad piktžolių kontrolė yra viena iš labiausiai paplitusių žemės ūkio robotų programų. Tai tikslusis žemės ūkio metodas, kai naudojamas kompiuterinis matymas ir piktžolių aptikimo algoritmas joms identifikuoti ir pašalinti mechaniškai arba chemiškai.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Elektriniai traktoriai: tyli revoliucija, transformuojanti žemės ūkį
2024-09-03 -
EWA grynasis pelnas šiemet krito 38 proc.
2024-08-29 -
Registruoti žemės ūkio techniką – su technine apžiūra ir draudimu
2024-08-16
Skaitomiausios naujienos
-
Žemės ūkio bendruomenė neteko aktyvaus ūkininko
2024-08-26 -
K. Starkevičius: tiesioginės išmokos turėtų pasiekti tik ūkininkaujančius
2024-08-20 -
Ministras stabdo ūkio veiklos žurnalų pildymą
2024-08-30
(0)