Basf 2024 04 19 / 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 19 / 2024 04 24 m1
Technika
Pristatytas pirmasis toks vartytuvas Lietuvos rinkoje

Meilūnai (Biržų r.). Ūkininko Audriaus Stačkūno valdose žemės ūkio bendrovė „Lytagra“ surengė „Krone“ pašarų ruošimo technikos ir technologinių sprendimų demonstraciją. Žemdirbiai turėjo galimybę iš arti pamatyti, kaip dirba pirmasis Lietuvos rinkoje vartytuvas Krone Vendro 790.

Taip pat pristatyta frontalinė šienapjovė Krone Easy Cut F 320 ir galinė Krone Easy Cut R 360, grėblys Krone Swadro TS 620, ritinių presas Krone Comprima F 155 XC, savikrovė priekaba Krone MX 330 GL. Be to, buvo galima apžiūrėti ir išbandyti kitų „Lytagra“ atstovaujamų gamintojų – JCB ir „New Holland“ – techniką.

„Šios demonstracijos tikslas – iš arčiau pažiūrėti į dirbančią techniką, suteikti ūkininkams daugiau žinių, kodėl pasirinkus vieną ar kitą mašiną ūkio efektyvumas taps geresnis“, – sakė „Krone“ ir JCB grupės vadovas Domantas Jarušauskas.

Bioversija 2024 04 26 m7

Anot „Krone“ ir JCB grupės vadovo Domanto Jarušausko, šios demonstracijos tikslas – iš arčiau supažindinti ūkininkus su technika

Labiausiai vertina kokybę

Beveik visa žemdirbiams demonstruota „Krone“ technika – ūkininko Audriaus Stačkūno. Anot jo, yra išbandęs ne vieno gamintojo pašarų ruošimo techniką, tačiau „Krone“ jo lūkesčius pateisino labiausiai.

„Iš pradžių įsigijome grėblį, jam jau tikriausiai 4 sezonas, tikrai gerai dirba. Šienapjovė irgi naudojama jau ne vieną sezoną. Ji taip pat pasiteisino, palyginti su kitų gamintojų“, – pasakojo A. Stačkūnas.

Demonstracija Audriaus Stačkūno valdose surengta ne be reikalo – ūkininkas tapo „Krone“ technikos gerbėju, jos neseniai įsigijo dar daugiau

Kaip didžiausią „Krone“ technikos privalumą ūkininkas įvardija aukštą kokybę. „Kainos visų gamintojų gana panašios, bet čia gauni tikrai gerą kokybę“, – pridūrė jis.

A. Stačkūnas paskutiniu pirkimu įsigijo šio gamintojo presą, frontalinę šienapjovę, vartytuvą, rinktuvinę priekabą. „Jeigu išbandžius patiks ir pasiteisins, manau, ateityje „Krone“ pirkinių bus dar“, – kalbėjo ūkininkas.

Lietuvos rinkoje – pirmasis toks vartytuvas

„Matote pirmąjį Lietuvos rinkoje „Krone“ vartytuvą Vendro. Visi pagrindiniai techniniai sprendimai, kurie taikomi KW modelio vartytuvuose, išliko, bet šis modelis pašarų vartymą perkelia į aukštesnį lygmenį“, – 7,9 m darbinio pločio vartytuvą Krone Vendro 790 pristatė D. Jarušauskas.

Anot jo, visi Vendro modelio vartytuvai, kaip ir „Krone“ grėbliai, turi išlenktus pirštus, kurie švelniai paima ir numeta masę. Vis dėlto didžiausias tokių pirštų privalumas – prisitaiko prie skirtingo masės kiekio ir neužteršia pašaro.

Kol kas didžiausias Krone Vendro vartytuvas yra 7,9 m darbinio pločio

D. Jarušausko teigimu, taip pat atnaujintas atraminis ratukas, jis pritrauktas arčiau pirštų, kad tiksliau kopijuotų dirvos paviršių.

Nuo žoliapjovės iki priekabos

Ūkininkams pademonstruotos dvi žoliapjovės – frontalinė Krone Easy Cut F 320 ir galinė Krone Easy Cut R 360.

D. Jarušausko teigimu, vienas pagrindinių šios frontalinės žoliapjovės privalumų – 3D dirvos paviršiaus kopijavimas iš visų pusių. „Galima drąsiai pjauti kalvotas vietas, nereikia bijoti ir kurmiarausių, nes šienapjovė viską įveiks“, – aiškino D. Jarušauskas.

Anot jo, kiekvienas diskas individualiai apsaugotas nuo smūginės perkrovos su patentuota SafeCut sistema. Tai leidžia komfortiškiau dirbti, nes kliūtį privažiavęs ūkininkas gali būti ramus, kad apsauga suveiks ir pavyks išvengti žalos.

Frontalinės žoliapjovės Easy Cut F 320 darbinis plotis – 3,2 metro

Ši, kaip ir kitos „Krone“ žoliapjovės, gali būti tiek su plaušintuvu, turinčiu daužymo funkciją, tiek su maigymo funkciją atliekančiu plaušintuvu.

Anot „Krone“ atstovo Baltijos šalims Edgaro Apanavičiaus, komplektuojant EasyCut B modelio žoliapjovę, ūkininkai dažniau renkasi 3,6 m darbinio pločio frontalinę žoliapjovę, kad tarp jos irgalinės žoliapjovės būtų didesnis persidengimas.

„Tai padeda užtikrinti, kad lauke neliktų nenupjautų vietų, kurios kartais sudaro visą ritinį“, – aiškino E. Apanavičius.

Galinė žoliapjovė KroneEasy Cut R 360 turi dvigubąsukabinimą, kuris sutvirtina konstrukciją, padeda stabilizuoti mašiną veikiančias šonines jėgas.

Galinė žoliapjovė KroneEasy Cut R 360 turi dvigubą sukabinimą, kuris stabilizuoja ją veikiančias šonines jėgas

Šios 3,6 m darbinio pločio galinės žoliapjovės stalas, kaip ir frontalinės, yra visiškai suvirintas, todėl išskirtinės priežiūros jam nereikia.

Ūkininkai taip pat galėjo stebėti, kaip dirba 6,2 m darbinio pločio grėblys Krone Swadro TS 620. Pagrindiniai jo privalumai: lenkti pirštai, paprasta konstrukcija ir patentuota DuraMax guoliavietė.

Su grėbliu Krone Swadro TS 620 galima suformuoti sąvalką iš 12 m darbinio pločio: 6 m vienoje, o apsisukus – ir kitoje pusėje

 „Teisingas sugrėbimas daro įtaką ne tik pašarų kokybei, bet ir technikos, su kuria bus surenkama žolės masė, darbui. Patentuota DuraMax guoliavietė yra stačiausia rinkoje, todėl grėbiant pašarus pirštai yra greitai pakeliami į viršų būtent tam, kad suformuo teisingą sangrėbą“, – teigė D. Jarušauskas.

Demonstruotas ir presas Krone Comprima F 155 XC. Jis turi diržinį transporterį su metaliniais skersiniais, tad juo galima presuoti tiek sausą, tiek drėgną masę.

Presu Krone Comprima F 155 XC galima presuoti tiek sausą, tiek drėgną masę

„Šie skersiniai tolygiai kabinasi į bet kokią presuojamą masę ir ją tolygiai suka, todėl ritinys neslysta ir yra gerai suspaustas“, – pasakojo D. Jarušauskas.

Comprima F 155 XC presas turi pusiau kintamą presavimo kamerą, kuri leidžia keisti ritinio skersmenį nuo 1,25 iki 1,5 metro. Tai labai patogu, nes į mažesnius ritinius galima presuoti šlapesnę masę, kuri sveria daugiau, o į didesnius – sausą masę.

Anot„Krone“ atstovo Baltijos šalims Edgaro Apanavičiaus, Krone Comprima F 155 XC preso sistema yra labai paprasta, o tai padeda sutaupyti laiko ir pinigų

O štai savikrovępriekabą Krone MX 330 GL ūkininkai galėjo ne tik apžiūrėti, bet ir į ją įlipti. D. Jarušausko teigimu, joje galima vežti tiek kukurūzus, tiek žolę. Galima rinktis didesnio dydžio, gale komplektuoti iškratymo velenus, prireikus prie jų tvirtinti papildomą transporterį. Talpa – iki 56 kubinių metrų.

Į priekabą Krone MX 330 GL smalsumo vedini lipo ir ūkininkai

Kaip pagrindinius pliusus D. Jarušauskas įvardijo EasyFlow rinktuvą su W forma išdėstytais pirštais, 41 peilio smulkinimo sistemą ir visiškai metalines grindis.

Priekabą laukuose tempė 4 serijos JCB 4220 Fastrac traktorius. „Tai 220 AG traktorius su dviejų diapazonų bepakope transmisija, hidropneumatine savaime išsilyginančia pakaba, keturiais varančiaisiais ratais ir atnaujinta ICON kabina“, – pagrindinius traktoriaus parametrus pristatė D. Jarušauskas.

JCB 4220 Fastrac traktoriaus kabina yra viduryje, todėl juo važiuojant beveik nesijaučia duobių ar kitų netolygumų 

Pasak jo, traktorių galima naudoti visus metus įvairiems darbams: žemės dirbimo, pasėlių priežiūros, šienavimo, taip pat transportavimo, nes dėl specialių diskinių stabdžių gali saugiai važiuoti iki 60 km/val. greičiu.

Ūkininkams pristatyti ir du JCB krautuvai – teleskopinis JCB 532-70 Agri, kurio keliamoji galia yra 3,2 tonos, ir šarnyrinis JCB 435S Stage V, turintis net 250 AG variklį.

Teleskopinis krautuvas JCB 532-70 Agri

Šarnyrinis krautuvas JCB 435S Stage V

Laukuose darbavosi ir mėlynieji traktoriai

Per demonstraciją dauguma „Krone“ padargų dirbo poroje su 7 serijos traktoriais New Holland.

Kaip teigė „New Holland“ technikos grupės vadovas Rolandas Chositašvili, vienas didžiausių šių traktorių privalumų – kokybė už konkurencingą kainą. Mat gamintoja „New Holland“ didžiąją dalį komponentų gamina pati: variklius, transmisijas, važiuokles.

„Visa tai gaminama viename koncerne, todėl klientai iš to gauna naudos – kompanijos konstruktoriai gali optimaliai suderinti traktoriaus agregatus: variklį, transmisiją, važiuoklės elementus. Taip geriau kontroliuojama ir užtikrinama kokybė. Be to, gamintojas pagamina kokybišką produktą už konkurencingą kainą“, – pabrėžė R. Chositašvili. Anot jo, Lietuvoje šiuo metu galima įsigyti 50–435 AG šio gamintojo traktorių, 7 serija apima galios diapazoną nuo 140 iki 240 AG.

Per demonstraciją dauguma „Krone“ padargų dirbo poroje su 7 serijos traktoriais New Holland

R. Chositašvili teigimu, New Holland traktorių pasirinkę ūkininkai gali jaustis ramūs, nes „Lytagra“ turi išvystytą servisą ir pakaitinių traktorių parką, kuris užtikrina, kad bet kokiomis aplinkybėmis darbai nesustos ir bus atlikti laiku.

„Tai reiškia, kad garantiniu laikotarpiu įvykus gedimui ar draudiminiui įvykiui su pakaitiniu traktoriumi ūkininkas galės baigti savo darbus“, – kalbėjo R. Chositašvili.

Pasak jo, populiariausia serija bent jau kol kas – 7-oji. Pirmoji 7 serijos karta gaminama nuo 2007-ųjų. Ji pakeitė ilgos bazės TM traktorius

„New Holland“ technikos grupės vadovo Rolando Chositašvili teigimu, „Lytagros“ pakaitinių New Holland traktorių parkas bus dar plečiamas

„Kurdami T7 traktorių seriją, New Holland skyrė du metus intensyviems bandymams ir testams tiek lauko sąlygomis, tiek bandymų stenduose. Ir tik paskui traktoriai išleisti į rinką. Todėl T7 serijos traktoriai pelnytai pripažinti vieni patikimiausių rinkoje“, – teigė R. Chositašvili.

Parengta: bendradarbiaujant su AB „Lytagra“
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
Visos apklausos