Basf A1 25 03 24 Basf m1 25 03 24
Technika
Pristatė masinei gamybai paruoštą autonominį traktorių
Gamintojos nuotr.

Las Vegasas / Kaunas. Kompanija „John Deere“ pristatė visiškai autonominį traktorių, paruoštą masinei gamybai. Jį Šiaurės Amerikos ūkininkai galės įsigyti jau šiais metais.

Kompanija „John Deere“ mechanizuoti žemės ūkį pradėjo nuo pirmojo komerciškai sėkmingo plieninio plūgo dar 1837 metais. Pirmąjį traktorių pristatė 1918 m. Pastaraisiais dešimtmečiais „John Deere“ daug dėmesio skyrė automatinėms ir tiksliojo ūkininkavimo technologijoms, jų tobulinimui ir plėtrai.

Autonominis 8R serijos bazės John Deere traktorius – nuoseklaus darbo rezultatas, jungiantis mašininį mokymąsi su bendrovės GPS varomomis automatinio vairavimo funkcijomis, pristatytas per spaudos konferenciją, transliuotą iš Las Vegaso (JAV). Ten šią savaitę vyksta tarptautinė plataus vartojimo elektronikos įrenginių paroda „CES 2022“.

Bioversija m7 2024 03 12

Kompanijos atstovų teigimu, autonominis traktorius padeda spręsti daugelį šiuolaikinio ūkininkavimo problemų: nuo nuolat augančios maisto produktų paklausos dėl didėjančios populiacijos, iki mažėjančių išteklių, įskaitant darbo jėgą. Be to, leidžia darbus atlikti laiku, geriau prisitaikyti prie besikeičiančių orų ir ūkininkavimo sąlygų.

GPS orientavimo sistema ir naujomis pažangiomis technologijomis, įskaitant dirbtinį intelektą, aprūpintas traktorius turi šešias poras stereokamerų, kurios 360° kampu stebi aplinką, aptinka kliūtis ir apskaičiuoja atstumą iki jų.

Kamerų užfiksuoti vaizdai analizuojami ir perduodami per neuroninį tinklą, kuris kiekvieną pikselį klasifikuoja maždaug kas 100 milisekundžių ir nustato, traktorius gali judėti toliau ar turi sustoti. Visa tai, gamintojos teigimu, užtikrina jo darbo saugumą.

Autonominis traktorius nuolat tikrina savo padėtį geotvoros atžvilgiu, kad mažesniu kaip 1 colio (2,54 cm) tikslumu dirbtų tik ten, kur reikia.

Norint naudoti šį traktorių, ūkininkui reikia tik jį atgabenti į lauką ir nustatyti autonominiam darbui. Paleidžiamas naudojant John Deere Operations Center Mobile programėlę mobiliajame telefone ar planšetėje. Kol jis dirba, ūkininkas gali koncentruotis į kitas užduotis, arba, kaip ne kartą pabrėžta konferencijoje, skirti daugiau laiko šeimai. Traktoriaus darbą užtenka stebėti per mobilųjį įrenginį ar kompiuterį.

John Deere Operations Center Mobile suteikia prieigą prie tiesioginio vaizdo ir duomenų realiu laiku, tad prireikus galima reguliuoti greitį, gylį ir kitus parametrus. Kilus sutrikimų, ūkininkas informuojamas nuotoliniu būdu, tad gali programėlėje atlikti pakeitimus ir optimizuoti traktoriaus darbą.

Autorius: Gitana Kemežienė
    Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
    Visos apklausos