Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Technika
Parodoje EIMA – daugiau kaip 60 tūkst. mašinų

Bolonija. Praėjusią savaitę nuo trečiadienio iki sekmadienio Bolonijos parodų centre šurmuliavo žemės ūkio ir sodininkystės technikos bei technologijų paroda, kurioje italų ir užsienio šalių technikos gamintojai pristatė daugiau kaip 60 tūkst. įvairiausių mašinų.

Parodos organizatorės, Italijos žemės ūkio technikos gamintojų federacijos „FederUnacoma“ generalinės direktorės Simona‘os Rapastella‘os (Simonos Rapastelos) teigimu, šiųmetės parodos, kuri grįžo į įprastus jos rengimo metus (kas antrus lyginius), skaičiai pasiekė prieš pandemiją buvusį lygį.

„Skaičiai patvirtina parodos tarptautinį statusą, išskirtinį dėmesį inovacijoms, aprėpiant daugybę žemės ūkio, sodininkystės, bioenergijos gamybos šiuolaikinių technologijų, tarp kurių ne tik mechaniniai, bet ir skaitmeniniai, tikslieji sprendimai, didinantys efektyvumą, mažinantys sąnaudas ir tausojantys gamtą“, – sakė „FederUnacoma“ generalinė direktorė, parodos atidarymo išvakarėse surengtoje spaudos konferencijoje.

Bioversija 2024 04 26 m7

Šiųmetėje parodoje dalyvavo per 1 500 gamintojų, iš kurių 480 užsienio įmonių, atstovaujančių 40 šalių. Parodoje buvo lankytojų iš 160 valstybių, ji apėmė 14 produktų sektorių, 5 temines sales. 

Traktoriai ir kita žemės ūkio technika sudarė nemažą dalį ekspozicijų

Daugiausia ekspozicijų užėmė žemės ūkio mašinos, o teminėse salėse eksponuotos hidrotechnologijos (salėje „EIMA Idrotech“ – 230 dalyvių, iš jų 94 užsienio įmonės), komponentai („EIMA Components“ – atitinkamai 700 ir 230 dalyvių, kurie įsikūrė 3 paviljonuose, užimančiuose per 30 tūkst. m2), atsinaujinančios energijos išteklių naudojimo mašinos („EIMA Energy“ – atitinkamai 73 ir 7 įmonės), sodo ir želdynų priežiūrai skirta mechaninė įranga ir technologijos („EIMA Green“ – 200 ir 62 dalyviai) ir tiksliojo žemės ūkio poreikius tenkinančios mašinos, pavyzdžiui, robotai, dronai ir elektroniniai sprendimai („EIMA Digital“ – 60 dalyvių, iš kurių 16 užsienio įmonių). 

Bendras parodos ekspozicijų plotas – 128 tūkst. m2, iš kurių 8 tūkst. msudarė lauko aikštelės, kuriose visas parodos dienas vyko įvairios technikos demonstracijos. Vienoje jų eksponuoti šešiolika šiųmečio konkurso „Metų traktorius 2023“ finalininkų, tarp jų ir keturių nominacijų – „Metų traktorius 2023“, „Geriausias standartinis traktorius 2023“, „Geriausias specialiosios paskirties traktorius 2023“ ir „Tvarus traktorius 2023“ – laimėtojai. Du kartus per dieną vyko traktorių pristatymai ir šou. Beje, pirmąją parodos dieną ir paskelbti beveik metus trukusių rinkimų nugalėtojai.

Taip pat specialioje lauko aikštelėje demonstruotos medienos apdorojimo ir atsinaujinančių energijos išteklių gamybos mašinos, naujas reginys – sodininkystės ir žaliųjų erdvių priežiūros transporto priemonių pasirodymai.

Parodoje vyko ir daugybė seminarų, konferencijų, susitikimų. Atskiroje erdvėje pristatyti ir 62 parodos medalius laimėję eksponatai, tarp kurių 25-iems skirtas „Techninės inovacijos“ apdovanojimas, 37-iems – „Paminėjimų“ įvertinimas, atkreipiant dėmesį į originalius technologijų patobulinimus, palyginti su jau pagamintais arba patentuotais produktais.

Speciali erdvė skirta parodos medalius laimėjusiems eksponatams pristatyti

Kadangi pernai vis dar galiojant pandeminiams suvaržymams surengtoje parodoje apsilankė daugiau kaip 270 tūkst. lankytojų, iš kurių beveik 26 tūkst. užsieniečių, tai organizatoriai neabejoja, kad šiemet šie skaičiai bus gerokai didesni ir galbūt net viršys 2018 m. rekordą, kai EIMA parodoje apsilankė beveik 318 tūkst. lankytojų, iš kurių daugiau kaip 50 tūkst. užsieniečių.

Autorius: Gitana Kemežienė
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos