Kėdainiai. Bendrovė „Väderstad" pardavė Lietuvoje jau 2 000 švediškos technikos padargų. Pastarąjį - skutiklį Cultus 350 - įsigijo vos už keliolikos kilometrų nuo bendrovės būstinės ūkininkaujantis Žymantas Čižauskas.
„Prieš savaitę peržiūrėjome savo duomenų bazę, kiek esame pardavę mašinų Lietuvoje. Paaiškėjo, kad priartėjome prie 2 000. Labai didžiuojamės ir džiaugiamės, kad šis skutiklis atiteko būtent Žymantui Čižauskui - tai jau penktoji Väderstad mašina šio ūkininko ūkyje", - kalbėjo bendrovės „Väderstad" generalinis direktorius Romas Naudžiūnas.
(Iš dešinės) Bendrovės „Väderstad" generalinis direktorius Romas Naudžiūnas, kompanijos „Väderstad" vykdomasis direktorius Larsas Vretmanas, ūkininkas Žymantas Čižauskas, regiono pardavimų vadovas Filipas Vestmanas, vadybininkas Gediminas Čelka
Jubiliejinį gaminį įsigijusį klientą sveikino ir sėkmingo darbo linkėjo kaip tik tuo metu Lietuvoje viešėję Švedijos kompanijos „Väderstad" vykdomasis direktorius Larsas Vretmanas (Lars Wretman) bei regiono pardavimų vadovas Filipas Vestmanas (Philip Westman).
„Esu tikrai laimingas, kad man teko garbė perduoti klientui į rankas 2000-ąjį gaminį Lietuvoje. Lietuvos rinka mums yra labai svarbi ir darysime viską, kad žemdirbiai nūtų patenkinti mūsų gaminamomis žemės ūkio mašinomis. Tikiuosi, kad šis skutiklis dirbs puikiai", - pabrėžė L. Vretmanas, žadėdamas kito vizito Lietuvoje būtinai aplankyti Ž. Čižausko ūkį ir įsitikinti, ar gaminys veikia be priekaištų.
Kompanijos „Väderstad" vykdomasis direktorius Larsas Vretmanas sveikina 2000-ąjį padargą Lietuvoje įsigijusį ūkininką Žymantą Čižauską
Rinka vėl atsigauna
L. Vretmanas vadovauti „Väderstad" kompanijai pradėjo prieš metus, ir, kaip pats sako, yra pirmasis vadovas, nepriklausantis garsiajai Starkų šeimai (nuo tada, kai 1967 m. Rune Starkas suprojektavo ir pasigamino plienines akėčias, įmonei vadovavo Starkų šeimos atstovai). Daug metų dirbęs Kinijos rinkoje, pernai L. Vretmanas grįžo į Švediją ir pradėjo vadovauti įmonei „Väderstad".
Naujasis vykdomasis direktorius sako, kad įmonės veikla ir toliau plėtojama ant Starkų šeimos tvirtai išlietų pamatų, pagrindinė misija - gaminti aukščiausios kokybės techniką - nesikeičia. „Pastaruoju metu visoje Europoje buvo stebimas šioks toks žemės ūkio technikos pirkimo sulėtėjimas, tačiau šis pavasaris ir vasara gamintojus nuteikia optimistiškai - technikos poreikis vėl auga. Mes turime visas galimybes didinti gamybinius pajėgumus ir esame pasirengę augti, jei tik to reikės žemdirbiams", - sako įmonės vadovas.
Kompanijos „Väderstad" vykdomasis direktorius Larsas Vretmanas pastebėjo, kad pastaruoju metu ūkininkai daug dažniau renkasi ne standartizuotus gaminius, o individualios komplektacijos, pritaikytus konkrečiam ūkiui
Didžioji dalis „Väderstad" mašinų gaminama pagal išankstinius užsakymus, tačiau įmonė laikosi principo, kad šiek tiek technikos visada turi būti sandėliuose - tiems klientams, kuriems gaminio reikia jau rytoj. Beje, L. Vretmanas pastebi, kad pastaruoju metu ūkininkai daug dažniau renkasi ne standartizuotus gaminius, o individualios komplektacijos, pritaikytos konkrečiam ūkiui. Išlieka ir tendencija rinktis vis našesnę techniką - tai susiję su ūkių stambėjimu.
Į darbus įkinkys iš karto
Kėdainių r. ūkininkaujantis Ž. Čižauskas neslėpė, kad toks iškilmingas pirkinio perdavimas jam - staigmena. Apie 600 ha žemės dirbantis ūkininkas augina javus ir rapsus. „Tai bus jau penktasis Väderstad gaminys mano ūkyje. Turiu dvi šios kompanijos sėjamąsias, diskinį skutiklį ir kultivatorių. Pirmąją sėjamąją įsigijau 2004 m. ir iki šiol neturiu absoliučiai jokių problemų. Faktiškai mažai ir susitinku su bendrovės darbuotojais ar serviso meistrais. Nusipirkus gaminį, tikrai nereikia traukti virinimo aparato ar kažką remontuoti, prisukti, tobulinti, nes viskas jau yra paruošta darbui", - patikino ūkininkas.
Jo dirbama žemės labai įvairi - yra ir derlingų plotų, ir smėlynų, ir durpynų. Pasak Ž. Čižausko, dirbamus laukus teko lipdyti iš 30-40 arų gabaliukų, mat ūkininkauti jis pradėjo palyginti vėlai, kai didžioji žemės dalis jau buvo pasidalyta tarp žemdirbių. Ūkininko planuose - visai atsisakyti plūgo ir taikyti ūkyje tik neariamąją žemdirbystę.
„Šis pirkinys - suplanuotas ir gerai apgalvotas. Niekas man jo nesiūlė, pats skambinau vadybininkui Gediminui Čelkai ir išdėsčiau, ko man reikia. Kai užsinoriu ką nors pirkti, visada palaukiu mėnesį, kad susivokčiau, ar tikrai man tas daiktas būtinas. Jei sapnuojasi naktimis - vadinasi, tikrai reikia", - su šypsena prisipažįsta ūkininkas
Pagrindinis naujojo skutiklio darbas - skusti rapsų ražienas prieš žieminių kviečių sėją. Skutiklio Cultus konstrukcija su tankiai išdėstytais noragais ir MixIn verstuvėmis garantuoja, kad vienu važiavimu dirvožemis su derliaus atliekomis sumaišomas keletą kartų. Dirbimo gylį galima reguliuoti hidrauliškai iš kabinos nestabdant važiavimo.
Dvigubos spyruoklės ant noragų gerina gylio valdymą ir prailgina noragų tarnavimą, plieninis rėmas garantuoja padargo patvarumą. Svarbu ir tai, kad po smūgio į akmenį noragas pajuda aukštyn (daugiausia iki 32 cm), o aplenkęs kliūtį iš karto grįžta į darbinę padėtį. Cultus geriausiai dirba 10-12 km/val. greičiu - tada suformuojama smulki dirvožemio struktūra ir laukas optimaliai paruošiamas sėjai.
Pagrindinis naujojo skutiklio darbas - skusti rapsų ražienas prieš žieminių kviečių sėją
Kaip paaiškino ūkininkas, 3,5 m darbinio pločio skutiklis bus agreguojamas su 200 AG traktoriumi ir darbą pradės jau šiomis dienomis. Beje, visus rapsus Ž. Čižauskas jau nukūlė ir pardavė - vidutinis derlius byrėjo po 4 t/ha. Kviečių pjūtis dar tęsiasi, turėtų byrėti po 7-8 t/ha - tai yra įprastas derlius ūkininko laukuose.
„Įvertinus, kad švedų kompanija „Väderstad" per metus pagamina 5 000 mašinų, tai mes jau artėjame prie to, kad „Väderstad" iš visų savo darbo metų pusmetį gamybos bus paskyrusi vien tik Lietuvai", - rezultatus skaičiuoja R. Naudžiūnas, didžiuodamasis ir savo komandos sėkmingu darbu, ir visais ūkininkais, kurie renkasi nepigią, bet tikrai kokybišką techniką.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
„Metų traktorius 2025“: nuo galingiausio masinės gamybos traktoriaus iki elektrinio
2024-11-11 -
Sodybose traktorius vis dažniau keičia keturračiai
2024-10-29 -
Lenkiškų traktorių gamyklą įsigijo ukrainiečių valdomas verslas
2024-10-28
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)