Kaunas. Ūkininkas prie traktoriaus vairo praleidžia nemažai laiko, todėl rinkdamasis traktorių didelį dėmesį skiria ne tik techniniams dalykams, bet ir komfortui bei spalvai. Daugelio markių traktorius atpažįstame pagal spalvą. Suomijos gamintoja „Valtra" jau tris dešimtmečius laužo šią taisyklę - nes jos gaminami traktoriai gali būti ne tik individualios komplektacijos, bet ir įvairių spalvų.
Tad ir Lietuvos laukuose bei fermose galima išvysti pačių įvairiausių spalvų Valtra traktorių. Pasak suomiškais traktoriais Lietuvoje prekiaujančios bendrovės „Rovaltra" generalinio direktoriaus Romualdo Trainaičio, ūkininkai noriai naudojasi šia gamintojo suteikta išskirtine galimybe.
„Kai prieš keliolika metų vienas ūkininkas užsisakė baltą traktorių, bene dešimt kartų tikslinausi, ar tikrai nori tokios spalvos. Dabar Lietuvoje dirba trys balti, du - „juodmargiai" ir daugybė kitokių spalvų traktorių. Vien raudonos yra trys variantai: paprasta, „metallic" ir vyšninė", - sako R. Trainaitis.
Bendrovės Panevėžio filialo pardavimo vadovas Arminas Kukanauza neabejoja, kad spalva - labai svarbus dalykas, nes nė vienas ūkininkas nenori dirbti jį erzinančios spalvos traktoriumi.
„Rinkdamiesi automobilį ar drabužį, deriname, kad tiktų ir patiktų, renkamės ir spalvą. Lygiai tas pats ir su traktoriais", - įsitikinęs A. Kukanauza. Jo teigimu, už norimos spalvos traktorių ūkininkui reikia papildomai primokėti 500-600 eurų.
Traukia tai, kas atrodo kitaip
Telšių rajono ūkininkaujantis Adomas Kaminas beveik prieš metus įsigijo baltą T serijos Valtra traktorių. „Gyvenimas pilkas, tad pasirinkęs baltą traktorių tikėjausi, kad gyvenimas prašviesės", - pokštauja mišraus ūkio savininkas, auginantis ne tik grūdinius augalus, bet ir grynaveislius mėsinius limuzinus. Jis neslepia, kad svarbiausias pasirinkimą lėmęs veiksnys buvo tai, kad niekas aplinkui tokio traktoriaus neturėjo.
„Tai lyg mažam vaikui žaisliukas. Tradicinės raudonos nenorėjau, mėlyna man asocijuojasi su tarybiniais Beralus traktoriais, todėl nusprendžiau rinktis baltą", - trumpai savo pasirinkimą paaiškina ūkininkas.
Marius Žiaurys iš Akmenės rajono buvo pirmasis ūkininkas Lietuvoje, įsigijęs juodos spalvos suomišką traktorių. „Mėgstu tai, kas nauja, įdomu, atrodo kitaip. Prieš maždaug šešerius metus Lietuvoje dar tokios spalvos traktoriaus nebuvo. Jei nori būti išskirtinis, mokėti už tai verta", - neabejoja augalininkystės ūkio savininkas, dėl estetinių sumetimų užsitamsinęs ir traktoriaus langus. Tiesa, vaikinas pastebi, kad dabar ne jis vienas vairuoja juodą traktorių - tokį pat įsigijo ir kaimynas. Beje, mišrų ūkį turintis jo tėtis Algis pasirinko žalios spalvos suomišką traktorių.
Ant pilko dulkės mažiau matosi
Perlamutrinė raudona, tradicinė raudona, pilka ir mėlyna - tokių spalvų Valtra turi Šilalės rajono Žadeikių ūkininkai Antanas ir jo sūnus Artūras Dambrauskai. Iš viso ūkyje dirba 6 suomiški traktoriai.
„Su „Rovaltra" tėtis bendradarbiauti pradėjo 2003 m. ir įsigijo perlamutrinės raudonos spalvos traktorių. Traktorius patiko, tai ir antrąjį rinkomės to paties gamintojo, tiesa, įsigijome jau pagamintą tradicinės raudonos spalvos. Trečiąjį - pilką - rinkausi aš pagal jaunojo ūkininko įsikūrimo programą. Pilkas traktorius nuotraukose neblogai atrodė, be to, norėjosi išsiskirti", - prisipažįsta ūkininkas. Jo teigimu, svarbu ir tai, kad ant pilko traktoriaus dulkės mažiau matosi nei ant raudono.
Pasak Artūro Dambrausko, nors ne spalva lemia traktoriaus darbo kokybę, tačiau smagu ir gera sėsti už išskirtinės spalvos traktoriaus vairo
Rinkdamiesi kitus traktorius Dambrauskai nusprendė pataupyti, nes, Artūro žodžiais, ne spalva lemia mašinos darbo kokybę. Visai netikėtai pigiau įsigijo ir mėlynos spalvos Valtra - bendrovė pasiūlė už gerą kainą įsigyti kelis kartus demonstracijose naudotą traktorių.
„Dirbti su vieno gamintojo technika - nemažai privalumų. Ne tik vienas servisas patogiau, bet ir darbuotojui lengviau orientuotis, nereikia iš naujo mokytis persėdus iš vieno traktoriaus į kitą", - sako mišraus pienininkystė ir augalininkystės ūkio atstovas.
Suomiškų traktorių lietuviška trispalvė
Pakruojo rajone, Striukuose, ūkininkaujančio Gedimino Ališausko ūkyje dirba 7 Valtra traktoriai: 4 raudoni ir po vieną geltoną, žalią ir juodą. Augalininkystės ūkio savininkas sako, kad, pasinaudodamas gamintojo suteikta galimybe rinktis norimas spalvas, siekė iš traktorių sudėlioti Lietuvos trispalvę. Todėl Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga ūkio savininkas ir jo darbuotojai pasidžiaugė suomiškų traktorių lietuviška trispalve.
Suomiškų traktorių lietuviška trispalve Panevėžio filiale bendrovė „Rovaltra" paminėjo Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį
Šalia traktorių su trispalvėmis ir Vyčio vėliava rankose „Rovaltra" komanda (iš kairės): komercijos direktorius Jonas Trainaitis, generalinis direktorius Romualdas Trainaitis ir Panevėžio filialo pardavimo vadovas Arminas Kukanauza
„Kiekvienas ūkyje turimas Valtra traktorius - kitoks, skirtingos komplektacijos. O pagal spalvas ir man, ir ūkio darbuotojams daug paprasčiau traktorius atskirti, nes kiekvienas turi savo slaptus kodus. Jei bus visi vienodi, neįdomu, spalvos suteikia žaismingumo ir įvairovės, padeda išvengti monotoniškumo", - įsitikinęs daugiau kaip 800 ha dirbantis G. Ališauskas.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
„Metų traktorius 2025“: nuo galingiausio masinės gamybos traktoriaus iki elektrinio
2024-11-11 -
Sodybose traktorius vis dažniau keičia keturračiai
2024-10-29 -
Lenkiškų traktorių gamyklą įsigijo ukrainiečių valdomas verslas
2024-10-28
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)