Akademija (Kauno r.). Atlikti žemės ūkio darbus našiai, kokybiškai ir greitai aktualu kiekvienam žemdirbiui, tai svarbūs kriterijai ir žemės ūkio technikos gamintojams kuriant ar atnaujinant savo produktus.
Šias tendencijas rodo ir parodos „Ką pasėsi...2023“ medaliais apdovanotos mašinos: ratiniai traktoriai New Holland T7.315 HD ir Fendt 700 Vario Gen7, taip pat šienapjovės Kuhn FC 9330D-RA ir ritinių presas Kuhn VB 7160.
Bendrovės „Lytagra“ pristatytas ratinis traktorius New Holland T7.315 HD – naujos kartos 7 serijos galingiausia (apie 300 AG) mašina, kurią atnaujinant išskirtinis dėmesys skirtas operatoriaus komfortui – sumontuota nauja patogesnė, tylesnė, erdvesnė ir didesnio matomumo kabina, taip pat išmaniosioms technologijoms.
Įmonės „Lytagra“ technikos grupės vadovo Rolando Chositašvili teigimu, New Holland T7.315 HD traktoriaus atnaujinimo pagrindas – išmaniosios technologijos
Pasak įmonės „Lytagra“ technikos grupės vadovo Rolando Chositašvili, naujosios tiksliojo ūkininkavimo technologijos sudaro nemažą traktoriaus atnaujinimų dalį.
„Traktoriuje įdiegta dar tikslesnė automatinio vairavimo sistema su apsisukimo galulaukėje funkcija, telemetrinė duomenų perdavimo sistema, leidžianti ūkininkams realiu laiku gauti daugybę naudingos informacijos apie atliekamus darbus, taip pat gali perkelti informaciją į traktorių, pavyzdžiui, derlingumo žemėlapius.
Be to, serviso tarnyba gali realiu laiku stebėti traktoriaus techninę būklę ir iš anksto užbėgti už akių galimiems gedimams arba juos pašalinti gerokai lengviau ir mažesniais kaštais“, – technologijas pristato įmonės atstovas.
Traktorius yra stipresnės konstrukcijos, ilgesnės bazės, atnaujintų mazgų. R. Chositašvili teigimu, pats modelio pavadinimas „Heavy Duty“ (HD) sufleruoja, kad mašina skirta nelengvam darbui su vis sunkėjančiais ir platėjančiais padargais, tačiau kartu gali būti naudojamas ir transporto darbams.
Nauji sprendimai padeda taupyti
Pristatydamas Fendt 700 Vario Gen7 bendrovės „Ivabaltė“ pardavimų vadybininkas Justas Juknevičius pabrėžė traktoriaus išmanumą, komfortiškumą ir universalumą.
„Tai vidutinio ūkio universalus traktorius, kuriuo galima ir žemę dirbti, ir pašarus ruošti, ir priekabas tempti. Pavyzdžiui, 260 ir 280 AG modeliai gali važiuoti iki 67 km/val. greičiu, tai labai taupo laiką, kuris per javapjūtę – brangiausias išteklius. Be to, nuo šiol gamintoja jam gali pasiūlyti ir frontalinį krautuvą tiesiai iš gamyklos“, – pabrėžė vadybininkas.
Viena naujovių – bepakopė VarioDrive transmisija su dinaminiu traukos reguliavimu. Jos privalumas – išmanus varančiųjų ratų valdymas. Pavaros mechanizmas pagal poreikį varo priekinę ar galinę ašis ir dinamiškai paskirsto galią, todėl nereikia rankiniu būdu perjungti pavarų dirbant lauke ir važiuojant keliu. Tai didina operatoriaus komfortą, be to, tausoja pačią techniką ir mažina degalų sąnaudas.
„Tai vidutinio ūkio universalus traktorius, kuriuo galima ir žemę dirbti, ir pašarus ruošti, ir priekabas tempti“, – pristatydamas Fendt 700 Vario Gen7 sakė bendrovės „Ivabaltė“ pardavimų vadybininkas Justas Juknevičius
Antra naujovė – naujas AGCO Power 6 cilindrų 7,5 l tūrio mažasūkis variklis. „Tai reiškia, kad jo maksimalūs darbiniai sūkiai yra 1 800 aps./min., o dirbant žemės darbus siekia apie 1 400 aps./min. Tai užtikrina geresnę traukos galią, be to, sunaudojama mažiau degalų, kas šiuo metu ypač aktualu“, – sakė J. Juknevičius ir pridūrė, kad variklis neturi EGR vožtuvų, todėl paprasčiau jį prižiūrėti, sutaupoma ir remontuojant, nes reikia mažiau komplektuojamųjų dalių.
Traktorius aprūpintas ne tik įvairiais komfortą didinančiais dalykais, tarkime, masažuojančia sėdyne, bet ir tiksliajam, aplinką tausojančiam ūkininkavimui būtinomis technologijomis. Jame gali būti montuojama padangų slėgio kontrolės sistema Fendt VarioGrip, kuri leidžia važiuojant keliu padidinti slėgį, o dirbant laukuose – sumažinti, taip padidinant padangų ir sukibimo plotą.
„Noriu atkreipti dėmesį į tai, kad pastaraisiais metais dauguma technikos gamintojų ieškojo alternatyvių komplektuojamųjų dalių tiekėjų, o kompanija „Fendt“ sumažino gamybos apimtis, bet nepakeitė nė vieno savo tiekėjo, nes norėjo išlaikyti kokybę“, – sakė J. Juknevičius.
Tris funkcijas vienu metu atliekanti šienapjovė
Sinchronizuotų priekinės ir galinės šienapjovių kombinacija Kuhn FC 9330D-RA – pirmasis toks tandemas Lietuvoje. Jo išskirtinumas – didelis našumas ir vienu metu atliekamos trys funkcijos: žolė pjaunama, plaušinama ir iš karto transporteriu suformuojamos pradalgės, tinkamos tiek presui, tiek pašarų smulkintuvui. Vienu važiavimu nupjaunamas 9,3 m plotas.
Pasak „DOJUS agro“ specialisto Ryčio Vainikonio, kombinuotos Kuhn FC 9330D-RA šienapjovės labai našios
„Tai dideliems ūkiams ir paslaugų sektoriui skirta išmani mašina, valdoma per ISOBUS sistemą. Nepaisant didelių gabaritų, šienapjovė išlengvinta, nes transporteriai gaminami iš aliuminio, o bazė pritraukta arčiau traktoriaus ašies, todėl ji neapkraunama“, – pastebėjo „DOJUS agro“ atstovas Rytis Vainikonis.
Jis taip pat atkreipė dėmesį į patogią ir paprastą mašinos priežiūrą – lengva išvalyti šienapjovę ar pakeisti peiliukus, kas taupo laiką.
Didelis našumas ir suspaudimo tankis
Sprendimai našumui didinti įdiegti ir naujame kintamos kameros diržiniame Kuhn VB 7160 prese, formuojančiame nuo 0,8 iki 1,6 m skersmens ritinius. Šiomis mašinomis prekiauja bendrovė „Žemtiekimas“.
Pasak įmonėms vadybininko Domo Pačengos, našumui ir darbų spartai įtakos turi presavimo kameros dangčio valdymas – ritinys išstumiamas ir dangtis uždaromas per 4 sekundes. Per valandą supresuojama apie 30 t masės.
Pristatydamas Kuhn VB 7160 presą, bendrovės „Žemtiekimas“ vadybininkas Domas Pačenga išskyrė didelį našumą ir suspaudimo tankį
Preso suspaudimo tankis didelis, tai užtikrina patentuota i-DENSE sistema. „Pavyzdžiui, presuojant šiaudus pagaminami 140 kg/m3 ritiniai, o tai atitinka didžiųjų stačiakampių ryšulių suspaudimo tankį.
Presuojant žalią žolę ir ruošiant šienainį, dvigubo įtempimo svirties sistema ir drėgmės jutikliai automatiškai pritaiko presavimo slėgį“, – pastebėjo vadybininkas ir pridūrė, kad tai padeda tausoti pačią mašiną, taupyti degalus.
Taip pat šia tema skaitykite
-
„Metų traktorius 2025“: nuo galingiausio masinės gamybos traktoriaus iki elektrinio
2024-11-11 -
Sodybose traktorius vis dažniau keičia keturračiai
2024-10-29 -
Lenkiškų traktorių gamyklą įsigijo ukrainiečių valdomas verslas
2024-10-28
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)