Basf A1 01 02 24 Basf 01 02 24 m1
Technika
„Metų mašinos 2020“ titulu įvertinta žemės ūkio technika

Hanoveris / Kaunas. Ar žinote, kuri žemės ūkio technika pripažinta geriausia, suteikiant jai „Metų mašinos 2020“ titulą? Arba kuri mašina 2019 metais labiausiai sužavėjo publiką? Konkurse varžėsi beveik pusšimtis mašinų, kurias pristatė 36 gamintojai.

Atsižvelgiant į naujoviškumo, techninių sprendimų ir eksploatacijos savybių kriterijus Metų mašiną 15-oje kategorijų rinko žemės ūkio technikos žurnalistai iš 11 šalių. Vertinant kiekvienos kategorijos mašinas, išskirtinis dėmesys skirtas funkcijų ir veiklos inovatyvumui, našumui, eksploatacinėms sąnaudoms, naudojimo paprastumui ir operatoriaus komfortui.

Šių metų konkurse varžėsi beveik pusšimtis mašinų, kurias pristatė 36 gamintojai. Geriausių mašinų, pradedant traktoriais ir derliaus dorojimo mašinomis, baigiant pašarų ruošimo ir žemės dirbimo bei sėjos technika, atranka truko 10 savaičių.

Bioversija m7 2024 02 22

Šešioliktosios kategorijos nugalėtoją rinko publika, tiksliau, ūkininkai ir žemės ūkio technikos naudotojai, internetu balsuodami už labiausiai patinkusią žemės ūkio techniką. Net 30 tūkst. balsų surinko Fendt 942 Vario – jam įteiktas „Publikos pasirinkimo“ apdovanojimas. Beje, šis traktorius pelnė ir pagrindinį konkurso „Metų traktorius 2020“ titulą.

Traktoriams – keturi apdovanojimai

Daugiausia konkursui pasiūlyta traktorių, tad jie, atsižvelgiant į variklio galią, rinkti 4 kategorijose: XL, L, M ir S. Geriausiu didelės galios arba XL kategorijos nugalėtoju tapo Fendt 942 Vario, L kategorijos – John Deere 7R330, M kategorijos – Massey Ferguson 6700 S ir kompaktinės klasės arba S kategorijos – Lindner Lintrac 130.

Fendt 942 Vario – galingiausias 900 serijos traktorius, kurio galia perkopė 400 AG. Jame montuojamas 5 etapo deginių emisijos reikalavimus atitinkantis MAN 9 l variklis. Traktoriuje įrengta nauja dviejų didelių srautų hidraulinė sistema ir naujos kartos bepakopė VarioDrive transmisija su dinaminiu traukos galios reguliavimu ir permanentine visų ratų pavara, kuri leidžia efektyviai dirbti mažiau apkraunant variklį ir taupant energijos sąnaudas.

Fendt 942 Vario – šiemet daugiausia titulų pelnęs traktorius. Jam atiteko „Metų traktoriaus“, „Metų mašinos“ ir „Publikos pasirinkimo“ apdovanojimai

Atnaujinti 7 serijos John Deere traktoriai išsiskiria didelės galios ir kompaktiškumo darna, tad tinka tiek augalininkystės, tiek gyvulininkystės ūkiams ir ypač įvairiems transporto darbams. Atnaujinimai didina patikimumą, patogumą ir supaprastina įprastus techninės priežiūros darbus. Pakeistas 7R serijos traktorių dizainas, pradedant kapotu, sparnais, baigiant erdvia kabina, nustatančia naują komforto etaloną. Kabinas klientai gali rinktis iš trijų patogumo ir komplektiškumo versijų: Select, Premium ir Ultimate. Pavyzdžiui, Ultimate kabinoje yra išskirtinė nauja odinė sėdynė su elektroninio reguliavimo, šildymo, ventiliacijos ir masažo funkcijomis, išmaniųjų telefonų integracija su 6,5 colių įstrižainės (16,5 cm) jutikliniu ekranu ir garsiakalbių sistema.

Traktoriuose integruota AutoTracOnline technologija siūlo žemės ūkio veiklos valdymo ir planavimo sprendimus ir automatinį duomenų rinkimą, dokumentavimą ir siuntimą į „John Deere“ operacijų centrą. Taupyti laiką padės ir naujoji sistema AutoSetup – vieną kartą suvestus traktoriaus ir padargo nustatymus bus galima suaktyvinti vienu mygtuko paspaudimu, nereikės jų kaskart nustatinėti, visa informacija bus saugoma debesų serveriuose.

Naujos kartos Massey Ferguson 6700 S seriją sudaro penki 135–180 AG modeliai su V etapo standartus atitinkančiais 4 cl. varikliais, aprūpinančiais ne tik didele pastovia galia, bet ir aukštu sukimo momentu. Datatronic 5 terminalas su jutikliniu ekranu siūlo traktoriaus ir padargo valdymą, taip pat visas tiksliojo ūkininkavimo funkcijas.

Kompaktinės klasės arba S kategorijos nugalėtojas – Austrijoje pagamintas traktorius Lindner Lintrac 130. Jame montuojamas V etapo reikalavimus atitinkantis 3,6 l darbinio tūrio ir 550 Nm sukimo momento 136 AG Perkins Synchro variklis, patobulinta bepakopė TMT11-ZF transmisija.

Žemės dirbimo, sėjos ir pasėlių priežiūros mašinos

Žemės dirbimo kategorijos nugalėtojas – naujos kartos pusiau pakabinamas apverčiamasis plūgas Kverneland 6300 S Variomat, kuris gali būti nuo 5 iki 8 korpusų. Jame įdiegta nemažai išmaniojo plūgo Kverneland 2500i technologijų.

Žemės dirbimo kategorijos nugalėtojas – apverčiamasis plūgas Kverneland 6300 S Variomat

Mechaninės augalų priežiūros kategorijoje geriausia mašina pripažintas keičiamų darbinių dalių tarpueilių kultivatorius Horsch Transformer VF. Jis gali būti nuo 6 iki 12 m darbinio pločio. Kompensacinis rėmas yra integruotas į pagrindinę mašiną, pašalinant tradicinius jungiamuosius rėmus. Mašina gali būti naudojama su daugelio gamintojų kamerų sistemomis.

Sėjos ir sodinimo kategorijoje geriausia mašina pripažinta Švedijos gamintojos „Väderstad“ tikslioji sėjamoji Tempo V su technologinių vėžių formavimo sistema WideLining. Ši sistema apdovanota ir parodos „Agritechnica 2019“ sidabro medaliu. Technologinių vėžių formavimo sistema ypač aktuali daug kukurūzų silosui auginantiems ir skystu mėšlu juos tręšiantiems ūkiams. Sėjant įprastai su tiksliojo išsėjimo sėjamąja, darant technologines vėžes uždaroma viena išsėjimo eilutė, o tai gerokai sumažina bendrą lauko derlių.

Naujoji technologinių vėžių formavimo sistema automatiškai pakeičia tiksliosios sėjamosios tarpueilių plotį, sėjimo eilutę ne išjungdama, o paprasčiausiai patraukdama į šoną. Taip suformuojamas šiek tiek siauresnis (vietoje 75 cm – 60 cm), tačiau priimtino pločio tarpueilis, išlaikant aukštą silosui auginamų kukurūzų derlingumo lygį. Technologinės vėžės formuojamos, hidrauliškai reguliuojant keturių sėjimo sekcijų padėtis ant tiksliosios sėjamosios rėmo.

Augalų apsaugos kategorijos nugalėtoju tapo savaeigis pesticidų purkštuvas Lemken Nova su nauja automatine valdymo sistema. Purkštuvas gali būti 24–39 m darbinio pločio, su 4 800 arba 7 200 l rezervuaru.

Nuo derliaus nuėmimo mašinų iki elektroninių sprendimų

„Metų mašina 2020“ pripažintas javų kombainas Claas Lexion 8000 & 7000 su dešimties spragilų 755 mm skersmens kūlimo būgnu ir rotoriniu 600 mm šiaudų separatoriumi. Galingiausiame serijos modelyje montuojamas 790 AG variklis. Atnaujinta kabina yra dar erdvesnė ir tylesnė. Kombainai komplektuojami su 13 500–18 000 l talpos grūdų bunkeriais, kurių iškrovimo greitis siekia 180 l/s.

Dar viena apdovanota mašina – prikabinamas bulvių derliaus nuėmimo kombainas Grimme Evo 280 su automatine nustatymo ir reguliavimo sistema, valdoma per ISOBUS. Bunkeryje telpa apie 8 t bulvių.

Elektronikos kategorijoje įvertintas kelių gamintojų – „John Deere“, „New Holland“, „Case IH“, „Steyr“, „Claas“ ir „365FarmNet“ – DataConnect susitarimas mainytis duomenimis tarp žemės ūkio mašinų ir serverių debesyse. Duomenų integratoriaus vaidmens ėmėsi kompanija „John Deere“. Sujungus skirtingų gamintojų paskyras, visi duomenys apie mašinas ir laukuose atliktus darbus sueina į „John Deere“ operacijų centrą internetinėje platformoje myjohndeere.com. Ateities planuose – ir agronominių duomenų perdavimas.

Elektronikos kategorijoje įvertintas kelių įmonių keitimosi duomenimis projektas DataConnect

Pašarų ruošimas

Šienavimo kategorijoje „Metų mašina“ pripažinta austrų gamintojo „Pöttinger“ sukurta priekinė žoliapjovė Novacat Alpha Motion Pro, vertinimo komisiją sužavėjusi paprasta prikabinimo sistema ir patobulinta atramine kinematika. Atraminis mašinos rėmas gerai prisitaiko prie žemės profilio, užtikrindamas „plūduriuojantį pjūvį“ net dirbant dideliu greičiu ir šlapioje žemėje. Rezultatas – tolygus žolės pjovimas ir sumažėjęs įrangos dėvėjimasis.

Geriausia pašarų ruošimo kategorijos mašina šiemet išrinktas grupės „CNH Industrial“ sukurtas didelio tankio stačiakampių ryšulių presas New Holland Big Baler 1290 / Case IH LB 436 HD. Gamintojo teigimu, šiais presais pagaminami 22 proc. didesnio tankio ryšuliai, o tai gerina pašarų tvarkymo efektyvumą, palengvina transportavimą. Unikali patentuota Loop MasterTM dviejų mazgų technologija užtikrina tvirtą rišimą ir apsaugo aplinką bei pašarą nuo gijų likučių. Naujuoju MaxiSweep™ rinktuvu žolė ar šiaudai renkami didesniu greičiu, todėl padidėja našumas ir našumas. Unikalios koncepcijos transmisija palengvina paleidimą, o tai suteikia didesnį komfortą operatoriui ir apsaugo traktoriaus transmisiją nuo perkrovos. Darbo patogumą didina automatinės funkcijos, viena jų – IntelliCruise™ technologinė sistema, kuri automatiškai reguliuoja traktoriaus greitį.

Pašarų smulkinimo kategorijos nugalėtojas – smulkintuvas Claas Jaguar 900. Galingiausio smulkintuvo variklio galia siekia 925 AG. Mašinoje įdiegta Cemos Auto Performance sistema, kuri automatiškai reguliuoja pašarų kombaino greitį ir variklio apkrovą pagal nuimamo derliaus kiekį. Gamintojo teigimu, tai padeda sutaupyti nuo 10 iki 15 proc. degalų. Mašina gali būti komplektuojama su dviejų vikšrų važiuokle (vikšrai montuojami vietoj priekinių ratų).

Logistikos kategorijoje, kurioje taip pat varžėsi krautuvai, įskaitant ir teleskopinius, nugalėtoju pripažintas antros kartos Joskin X-trem2 srutvežis, kurio speciali konstrukcija leidžia ant jo montuoti plačius ratus, neribojant vairuojamosios ašies posūkio kampo.

Nuo 1997 m. organizuojamas konkursas „Metų mašina“ – tai vienas iš prestižiškiausių pramonės apdovanojimų, kuriuo pripažįstama inovacijų ir technologijų sklaida gamyboje.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokių priemonių imatės dėl užmirkusių žieminių pasėlių?
  Visos apklausos