Frankfurtas prie Maino. Kas antrus metus vykstančios tarptautinės žemės ūkio technikos ir įrangos parodos „Agritechnica“ inovacijų vertinimo komisija šiemet vieną inovaciją pripažino verta aukso ir 39 naujoves – sidabro medalių.
Pretenduoti į medalius gali visos parodoje dalyvaujančios ir žemės ūkio techniką bei technologijas pristatančios įmonės. Šiemet nepriklausomai ekspertų komisijai iš viso buvo pateikta 291 naujovė.
Komisiją sudaro nepriklausomi mokslininkai, tyrėjai ir konsultantai, o nuo 2004 m. į ją kviečiami ir pažangūs ūkininkai, siekiant sužinoti jų nuomonę ir ūkių poreikius. Sprendimas, ar produktas vertas apdovanojimo, yra priimamas balsų dauguma.
Aukso medalis skiriamas už naujos koncepcijos ar funkcionalumo produktą, kurio taikymas sukuria naują arba žymiai pagerina esamą procesą. Inovacijai skiriant aukso medalį, atsižvelgiama į aktualumą ūkių lygiu, naudą pelningumui ir darbo procesams, taip pat poveikį aplinkai ir energijos vartojimui, įtaką darbo krūviui ir saugumui.
Parodos „Agritechnica“ sidabro medalis skiriamas inovacijai, kuri buvo patobulinta tiek, kad iš jos galima tikėtis pagerėjusio funkcionalumo ir darbo proceso. Sidabro medaliui taikomi šie kriterijai: aktualumas ūkių lygiu, nauda darbo krūviui ir darbo kokybei, didesnis patikimumas.
Aukso medalis – elektrinei pavarų dėžei
Aukso medaliu įvertinta „John Deere“ inovacija eAutoPower pavarų dėžė e8WD, skirta didelės galios 8R traktoriams. Inovacija kurta bendradarbiaujant su kompanija „Joskin“.
Bepakopės transmisijos su hidrostatiniu-mechaniniu galios paskirstymu žemės ūkio traktoriuose naudojamos jau daugiau kaip 20 metų. Iki šiol papildomi elektrinių pavarų generatoriai buvo montuojami traktoriuose arba ant padargų.
Aukso medaliu įvertinta „John Deere“ inovacija eAutoPower pavarų dėžė e8WD, skirta didelės galios 8R traktoriams, sukurta bendradarbiaujant su kompanija „Joskin“
Naujųjų didelės galios John Deere 8R traktorių eAutoPower pavarų dėžė yra pirmoji žemės ūkyje elektromechaninė galios paskirstymo pavarų dėžė. Techniškai hidraulinis mazgas (siurblys/variklis) visai nenaudojamas; vietoj to du elektriniai varikliai naudojami kaip nuolat keičiama pavara. Elektriniai varikliai ne tik aprūpina galia pavarą, bet ir gali tiekti iki 100 kW galios išoriniam vartojimui.
Galimas traktoriaus ir padargo elektrifikavimas pademonstruotas kartu su „Joskin“ sukurta skystų trąšų paskleidimo sistema. Dėl šios elektrinės integracijos pagerėja pavarų dėžės efektyvumas ir sumažėja priežiūros išlaidos. Be to, pertekliniai energijos srautai, atsirandantys tam tikruose darbo taškuose, gali būti „išnaudojami“, kai išoriniams elektros komponentams naudojama elektros energija, o tai dar labiau padidina bendrą efektyvumą.
Kompanija „John Deere“ šiųmetėje parodoje pristatys ne tik aukso, bet ir 3 sidabro medaliais įvertintas naujoves. Viena jų – stačiakampių ryšulių presų keliamų vibracijų, darančių įtaką ir traktoriaus kabinai, slopinimo technologija. Be to, apdovanotas kompanijos sukurtas efektyvumo paketas galingiems ir našiems John Deere rotoriniams kombainams, taip pat aktyvus pralaidumo valdiklis, akimirksniu reaguojantis į derliaus nuėmimo sąlygų pokyčius ir pagal tai reguliuojantis kombaino važiavimo greitį.
Nuo kombaino be vairo iki automatinių ar net naktinio matymo sistemų
Tarp 39 sidabro medaliais nominuotų techninių inovacijų – nemažai sprendimų, didinančių darbų našumą, tikslumą ir saugumą įvairiose srityse, pradedant pasėlių priežiūra ir baigiant derliaus nuėmimu, pašarų ruošimu.
Be atskirų mazgų ar technologijų patobulinimų, tarp sidabro medaliais įvertintų inovacijų – ir automatinės sistemos (pvz., „Fendt“ automatizuota traktoriaus ir padargo valdymo sistema, skirta vynuogynams prižiūrėti ar Dino autonominis robotas piktžolėms salotų eilutėse naikinti), įvairios programėlės.
Viena jų – „Amazonen-Werke“ pristatyta EasyMix programa, naudojama su to paties gamintojo dviejų diskų barstytuvais, padedanti sumažinti netolygų maistinių medžiagų pasiskirstymą dėl netinkamų trąšų mišinio komponentų, per didelio darbinio pločio ar netinkamo trąšų barstytuvo reguliavimo.
Tarp apdovanotų naujovių – ir javų kombainas be vairo, kurį pristatė kompanija „Fendt“. Atsisakydamas vairo ir vairo kolonėlės, kaip matomumą bloginančių komponentų, gamintojas vairavimo funkcija patikėjo sistemai Fendt IDEALDrive.
WideLining technologinių vėžių formavimo sistema bus siūloma su tiksliosiomis Väderstad Tempo V sėjamosiomis
Švedų kompanijos „Väderstad“ naujovė – WideLining technologinių vėžių formavimo sistema, leidžianti ūkininkams skleisti skystą mėšlą silosui auginamų kukurūzų plotuose, nemažinant bendro laukų derliaus potencialo.
WideLining sistema bus siūloma su tiksliosiomis sėjamosiomis Tempo V. Formuojant technologines vėžes skysto mėšlo skleistuvui, vietoj sėjimo sekcijų išjungimo, WideLining automatiškai pakeis tiksliosios sėjamosios tarpueilių plotį, nustatydama dvi 1 050 mm juostas padangų vėžėms.
Technologinės vėžės bus formuojamos hidrauliškai reguliuojant keturių sėjimo sekcijų padėtis ant sėjamosios rėmo. Po reguliavimo šalia 1 050 mm juostų esančių sekcijų tarpueiliai susiaurės nuo 750 iki 600 mm, t. y. iki priimtino pločio, norint išlaikyti aukštą silosui auginamų kukurūzų derlingumo lygį.
Kartu su įprastais traktorių žibintais naudojama naktinio matymo sistema RSM pagerina matomumą naktį nuo 250 iki 1 500 m
Rusijos gamintojo „Rostselmash“ sidabro medaliu apdovanota naujovė – naktinio matymo sistema RSM, užtikrinanti ne tik kokybišką, bet ir saugų žemės ūkio mašinos darbą tamsiuoju paros metu, kai tam tikriems darbams, pvz., purškimui, atlikti reikalinga žemesnė temperatūra.
Naudodamiesi RSM naktinio matymo sistema vairuotojai gali „pamatyti“ kliūtis ar žmones artimoje mašinos aplinkoje, kurių plika akimi nematytų. Sistemos pagrindas – silicio pagrindu pagamintos infraraudonųjų spindulių spektro kameros, apšviečiančios didesnį diapazoną. Ši sistema, naudojama kartu su įprastais traktorių žibintais, pagerina matomumą nuo 250 iki 1500 m, leidžia operatoriams dirbti didesniu greičiu.
Kiekvienam žemės ūkio technikos, įrangos, įvairių technologijų ir sprendimų gamintojui kas antrus metus vykstanti paroda „Agritechnica“ – svarbiausia naujovių pristatymo arena. Parodoje dalyvauja daugiau kaip 2 750 įmonių iš 51 pasaulio šalies.
Šiųmetė paroda vyks lapkričio 10–16 d. Hanoveryje, ją organizuoja Vokietijos žemės ūkio draugija (GLG).
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
„Metų traktorius 2025“: nuo galingiausio masinės gamybos traktoriaus iki elektrinio
2024-11-11 -
Sodybose traktorius vis dažniau keičia keturračiai
2024-10-29 -
Lenkiškų traktorių gamyklą įsigijo ukrainiečių valdomas verslas
2024-10-28
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)