Akademija (Kauno r.). Vakar prasidėjusioje dešimtojoje miško, medžioklės, ir gyvulininkystės technologijų parodoje „Sprendimų ratas" didelis dėmesys skiriamas gyvulininkystei, taip pat šios srities technikos ir įrangos naujovėms pristatyti, kai kurios jų apdovanotos parodos medaliais ir diplomais.
Viena iš apdovanotų technikos naujovių - parodos generalinės rėmėjos bendrovės „East West Agro" (EWA) pristatytas traktorius Massey Ferguson 6718 S. Įmonės technikos padalinio vadovo Remigijaus Savicko teigimu, tai galingiausias 4 cilindrų ir didžiausio litražo (4,9 l) traktorius visoje Europoje, kurio vardinė galia yra 180 AG, o su įjungta galios didinimo sistema ji siekia 205 AG.
„Massey Ferguson 6718 S - tai didelis traktorius su mažo traktoriaus savybėmis arba mažas traktorius su didelio traktoriaus savybėmis", - trumpai apdovanotąjį traktorių su 4 cilindrų varikliu apibūdino Remigijus Savickas
Naująją traktorių seriją sudaro 6 modeliai. Pirmą kartą mūsų šalyje šios serijos traktoriai pristatyti pavasarinėje parodoje „Ką pasėsi...2017". Apie 30 šios serijos traktorių įmonė jau yra pardavusi, tarp kurių du - galingiausi modeliai MF 6718 S.
R. Savickas neabejoja, kad paklausai įtakos turi traktorių su 4 cilindrų varikliais ekonomiškumas, o tai aktualu tiek augalininkystės, tiek ir gyvulininkystės ūkiams. Įmonė EWA atliko bandymus mūsų šalies laukuose ir pastebėjo, kad traktorius su 4 cilindrų varikliu degalų sunaudoja iki 15 proc. mažiau (vienodomis sąlygomis, įskaitant ne tik padargus, bet ir padangas, buvo dirbama su dviejų modelių Massey Ferguson traktoriais, tik vienas (6718 S) buvo su 4 cilindrų, kitas (7718) - su 6 cilindrų varikliu).
„Gyvulininkystės ūkyje tai du kartus efektyvesnis traktorius nei analogas su 6 cilindrų varikliu. Jis manevringesnis, be to, pavyzdžiui, dirbant su dviem šienapjovėmis ar presuojant ritinius, degalų sudeginama mažiau, nes pats traktorius yra lengvesnis, nors bendra ašių apkrova gali būti tokia pat kaip ir traktoriaus su 6 cilindrų varikliu. Galima sakyti, kad tai didelis traktorius su mažo traktoriaus savybėmis arba mažas traktorius su didelio traktoriaus savybėmis", - naująją traukos mašiną apibūdina specialistas.
Jis išskiria tai, kad traktorius gali būti komplektuojamas su trijų tipų transmisijomis (automatinėmis Dina-4 ir Dina-6 arba bepakope Dina-VT), taip pat pirkėjas gali rinktis iš 3 skirtingų kabinos tipų - Essential, Efficient ir Exclusive. „Išsirinks kiekvienas - tiek ieškantis ekonominio mechaninio sprendimo, tiek neabejingas modernumui, tiek ir norintis visiškai elektroninio valdymo", - sako įmonės atstovas.
Išskirtinis dėmesys traktoriaus valdymui
Bendrovės „Rovaltra" apdovanotas eksponatas - universalus ratinis traktorius Valtra T234 VersuSmart Touch. Pasak įmonės direktoriaus Romualdo Trainaičio, ketvirtosios kartos T serijos Valtra traktoriaus išskirtinumas - ergonomiškas valdymo porankis Smart Touch su daugiafunkce važiavimo valdymo svirtimi, elektrohidraulinių skirstytuvų valdymo svirtelėmis, elektrohidraulinio keltuvo ir GTV valdymo jungikliais, 9 colių jutikliniu traktoriaus terminalo ekranu ir valdymo mygtukų laukeliais. Beje, šiemet pristatytas naujasis porankis bus montuojamas N, T serijų Versu ir Direct modeliuose, taip pat S4 serijos Valtra traktoriuose.
Bendrovei „Rovaltra" ir jos vadovui Romualdui Trainaičiui (dešinėje) už ilgametę pagalbą gerinant Žemės ūkio inžinerijos fakulteto mokymosi bazę dėkoja ir atminimo dovaną Jėgos ir transporto mašinų inžinerijos instituto 70-mečio proga įteikia instituto direktorius prof. dr. Stasys Slavinskas
„Tai išskirtinis kompanijos „Valtra" konstruktorių biuro pastangų ir kruopštaus kūrybinio darbo vaisius, kuris didina operatoriaus komfortą, kartu ir saugumą, supaprastina traktoriaus valdymą, nes visi valdikliai logiškai funkcionaliai sugrupuoti, lengvai pasiekiami", - pastebi R. Trainaitis. Jo teigimu, porankis sukurtas taip, kad vairuotojas visas valdymo funkcijas gali atlikti nekeisdamas kūno padėties.
Parodos medaliu džiaugiasi „Rovaltra" kolektyvas
Įvertinta komisijos, pripažinta ūkininkų
Parodos „Sprendimų ratas 2017" eksponatų komisija įvertino ir įmonės „Ivabaltė" pristatomą mėšlakratę Joskin Siroko S5513/13V. Pasak bendrovės pardavimų direktoriaus Sigito Šakio, tai populiariausias ir ūkininkų pripažinimą pelnęs belgų gamintojo „Joskin" modelis, kurį renkasi smulkūs ir vidutiniai gyvulininkystės ūkiai.
„Tai nedidelių gabaritų, 13 kub. m talpos mėšlakratė, kuriai traukti reikia apie 150 AG traktoriaus. Su vertikaliais skleidimo rotoriais sukomplektuota mašina skirta gyvulių mėšlui iki 12 m atstumu skleisti", - sako S. Šakys, pabrėždamas, kad gamintojas gali pasiūlyti gana plačią mėšlakračių gamą.
Pasak Sigito Šakio, mėšlakratė Joskin Siroko S5513/13V - populiariausia ir ūkininkų pripažinimą pelniusi mašina
Bendrovė „Ivabaltė" belgų gamintojo mašinomis (mėšlakratėmis ir srutvežiais, pasėlių priežiūros akėčiomis) prekiauja ketvirtus metus, mėšlakračių kasmet parduodama maždaug po 15 vienetų. S. Šakys neslepia, kad konkurencija su lenkų gamintojais daro įtaką pardavimams, tačiau didžiulę šios srities technikos gamybos patirtį turinti įmonė „Joskin" siūlo išskirtinai inovatyvius sprendimus, pavyzdžiui, mėšlo svėrimo sistemas, skleidimo reguliavimo įrangą.
Gamina atsižvelgdami į klientų poreikius
Veterinarijos gydytojams ir gyvulininkystės ūkių savininkas reikalinga įranga - universalios galvijų apžiūros veterinarinės staklės - taip pat tarp apdovanotų eksponatų. Jas Panevėžyje gamina bendrovė „Specagra". Pasak vadybininkės Tomos Valiulytės, jos gali būti naudojamos mėsiniams galvijams bei melžiamoms karvėms apžiūrėti, taip pat daugeliui procedūrų atlikti, pvz., kraujui paimti, kanopoms tvarkyti ir t. t.
„Šios staklės lengvina profesionalių veterinarijos gydytojų ir didesnes gyvulių bandas turinčių ūkininkų darbą. Jas gamindami nuolat konsultuojamės su veterinarais, atsižvelgiame į jų pastebėjimus ir poreikius. Be to, stakles siūlome ir su gyvulių svėrimo įranga, o tai didina jų universalumą", - įrangos išskirtinumą pabrėžia vadybininkė. Jai antrina ir įmonės Paslaugų skyriaus vadovas Marius Tamulionis.
Tomos Valiulytėsir Mariaus Tamulionio teigimu, mūsų šalies gyvulių augintojai ir veterinarijos gydytojai mieliau renkasi lietuvių gamybos, o ne importines veterinarinės apžiūros stakles
„Rinkoje pilna įvairiausių galvijų apžiūros staklių, visos atrodo išskirtinės, tačiau ne visos yra funkcionalios ir patogios dirbti. Mes gaminame tokias stakles, kokių reikia jomis dirbančiam žmogui - jis mums pasako, ko jam reikia, kas jam patogu, o kas ne. Mokytis iš savo klientų - tokia yra „Specagros" filosofija", - pabrėžia M. Tamulionis. Per metus įmonė pagamina ir parduoda iki 30 veterinarinių staklių. Kadangi paklausa yra gerokai didesnė, tad kaip alternatyvą siūlo ir kitų gamintojų stakles.
Be veterinarinių galvijų apžiūros staklių, „Specagra" gamina mobilias šėryklas, tvoras, vartus, pertvaras. Gamyboje dirba 3 kvalifikuoti suvirintojai ir du metalą ruošiantys darbuotojai.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
„Metų traktorius 2025“: nuo galingiausio masinės gamybos traktoriaus iki elektrinio
2024-11-11 -
Sodybose traktorius vis dažniau keičia keturračiai
2024-10-29 -
Lenkiškų traktorių gamyklą įsigijo ukrainiečių valdomas verslas
2024-10-28
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)