Mažeikiai. Žemės ūkiui skirtas traktorines puspriekabes ir įvairius priedus gaminanti prieš penkiolika metų Mažeikiuose įkurta bendrovė „Western Fabrications" džiaugiasi augančiais technikos pardavimais ne tik užsienio rinkose, bet ir mūsų šalyje.
Bendrovės pardavimų vadovas Mindaugas Virkutis neabejoja, kad tam didžiausią įtaką turėjo pardavimų strategijos pokyčiai. Jau kelerius metus įmonė pati savo gaminiais mūsų šalyje neprekiauja - iš pradžių prekyba patikėta trims žemės ūkio prekybos įmonėms, tačiau pernai priimtas sprendimas bendradarbiauti tik su viena įmone. Taip bendrovei „DOJUS Agro", su kuria gamintojas dirba jau šešerius metus, praėjusiais metais suteiktos išskirtinės vienintelio prekybos atstovo šalyje teisės.
Pasak Mindaugo Virkučio, „DOJUS Agro" tapus vieninteliu prekybos atstovu mūsų šalyje, Western mašinų pardavimai išaugo
„Bendrovė „DOJUS Agro" siūlo itin kokybiškas žemės ūkio mašinas ir turi didelę prekybos technika patirtį. Profesionaliai dirba ir jų pardavėjų, ir serviso komandos. Be to, sutampa jų ir mūsų požiūris į mašinų kokybę. Įmonei tapus vienintele mūsų technikos prekybos atstove, mūsų mašinųpardavimai Lietuvoje per metus išaugo 17 procentų", - rezultatais džiaugiasi M. Virkutis. Jis pasakoja, kad buvo svarstymų patiems formuoti technikos pardavimų komandą, tačiau nugalėjo abejonės, ar tokios investicijos atsipirks, nes didžiąją gamybos ir pasiūlos dalį sudaro vienos kategorijos technika.
Didėjant paklausai, plečia gamybą
Mažeikiuose įkurta „Western Fabrications" savo produkciją eksportuoja į daugiau kaip dešimt šalių, pamažu plėsdama prekybos geografiją ir į eksporto tinklą įtraukdama naujas rinkas. Bendrovė eksportuoja 80 proc. produkcijos, įskaitant gaminamus priedus (įvairius kaušus, sniego pūstuvus, stumdytuvus, pjaunamųjų vežimėlius ir pan.) ir atsargines dalis, o vien puspriekabių eksportas sudaro apie 85-90 proc. Įmonė griežtai laikosi pozicijos populiarinti savo prekės ženklą, tad bet kurioje rinkoje gaminius parduoda Western vardu.
Viena iš naujausių gamyklos investicijų - mažosios lenkimo staklės
Nuo pat pirmųjų gamyklos veiklos metų Western mašinos yra populiarios Latvijoje - pirmojoje eksporto rinkoje. Čia jau dirba per 2 tūkst. puspriekabių, Mažeikiuose pagamintomis mašinomis prekiauja trys atstovai, tarp jų - ir „DOJUS agro" filialas Latvijoje.
Paklausios mažeikiečių sukonstruotos puspriekabės ir Skandinavijos šalyse, ypač Norvegijoje ir Švedijoje. Western mašinomis prekiaujama Estijoje, Danijoje, Čekijoje, Slovakijoje ir Slovėnijoje. Pasak M. Virkučio, Švedijoje Western mašinos užima per 30 proc. rinkos, tačiau kitose šalyse dar yra kur pasistengti. Artimiausiu metu planuojama stiprinti pozicijas Lenkijoje, Suomijoje ir Vokietijoje, be to, ieškoti prekybos atstovų ir Lietuvoje pagamintas puspriekabes tiekti Balkanų šalių rinkoms.
Gamyklos atstovas tikisi, kad nuo 2018 m. sausio 1 d. įsigaliojus bendriems visoje Europos Sąjungoje puspriekabių reikalavimams ir vienam sertifikavimui pagal ES reglamentą, gerokai palengvės prekyba šio tipo žemės ūkio mašinomis. „Bendras sertifikatas gamyklai išeis į naudą, nes dabar į kiek šalių eksportuojame, tiek šalių reikalavimų ir turime paisyti, o tai labai sunkina darbą", - tikina gamyklos atstovas.
Anot jo, ieškoti ypač didelių rinkų, kuriose žemės ūkio technikos prekybos potencialas didžiulis, gamykla neketina. „Anksčiau dirbome su Rusija, tiksliau, Kaliningrado sritimi, Baltarusija, turime ten savo atstovus, bet prekybą stabdo tai, kad jie neturi pinigų susimokėti už techniką, o ypač nudegę esame su baltarusiais. Į Ukrainos rinką patys nesiveržiame, nes negalime pagaminti daugiau negu galime, o dėl naujų didelių užsakymų nenorime nuvilti klientų, su kuriais stabiliai dirbame jau ne vienus metus", - sako M. Virkutis.
Vertindamas ir brangindamas savo klientus, retkarčiais gamintojas neatsispiria jų prašymams pagaminti ir kitokių gaminių, pvz., nesudėtingų skutiklių ar giluminių purentuvų. „Jei anksčiau šios kategorijos gaminius darydavome žiemą ir jie užėmė nemažą dalį, tai dabar esame iki minimumo sumažinę jų gamybą. Visos linijos užimtos, darbuotojai neturi laisvo laiko, tad darome juos tik lojaliems klientams, kurie turi mūsų puspriekabę ir kurie mumis ypač pasitiki", - teigia pardavimų vadovas.
Puspriekabės virinamos dviem etapais: pirmiausia suvirinama pati mašina, kuri vėliau keliauja į hidraulikos ir elektros instaliacijos apvirinimo cechą, kur dirba šios srities specialistai
Šiuo metu gamykloje pagaminama po 3 puspriekabes per dieną arba 800 mašinų per metus, dirba apie 100 darbuotojų, tarp kurių - maždaug 30 suvirintojų, 5 konstruktorių komanda. Pastaraisiais metais gamintojas investavo per 2,6 mln. eurų gamybinei bazei išplėsti ir modernizuoti. Planuojama iki įmonės jubiliejaus šių metų gegužę paleisti jau paskutinę liniją, galutinai įrengti kokybės inžinieriaus, testuojančio išvežti paruoštas puspriekabes, darbo vietą.
„Mums labai svarbu, kad iš gamyklos išvažiuotų mašina, kokybiška nuo pat pirmųjų gamybos žingsnių. Griežtai laikomės nuostatos komplektuoti tik aukščiausios kokybės dalis, įskaitant ir padangas. Neslepiame, kad mūsų gaminiai brangūs, tačiau mes nepraleidžiame procesų, kurie reikalingi, kad technika būtų ilgaamžė, patikima, stipri ir atliktų tas funkcijas, kurias turi atlikti", - tikina gamyklos atstovas ir priduria, kad tai atspindi ir jų šūkis - „Kokybė gyvena čia".
Siekiant padidinti gamyklos pajėgumus, įrengtos 5 naujos dažymo kameros
Baigus gamyklos atnaujinimo darbus, planuojama priimti naujų darbuotojų ir dvigubai išplėsti gamybos apimtis - per dieną pagaminti po 6 puspriekabes.
Gamoje - 13 modelių skirtingų dydžių mašinų
Bendrovės„Western Fabrications" asortimente yra 13 skirtingo tipo puspriekabių modelių. Kiekvienas modelis gali būti 3-10 skirtingų dydžių. Pavyzdžiui, universalios puspriekabės WF-TS, skirtos grūdams ir žaliai masei transportuoti, gali būti nuo 12,8 iki 33 m3 talpos, o uždėjus paaukštinimo bortus didžiausio modelio talpa gali padidėti iki 39,3 m3. Pasak M. Virkučio, šio tipo puspriekabės - vienos populiariausių, o tai lemia jų universalumas: savivartėmis puspriekabėmis patogu vežti įvairius birius krovinius, o sumontavus paaukštinimo bortus, jomis galima gabenti žalią masę, smulkintą medieną ar durpes.
Universalios ir puspriekabės nuimamais bortais. Gaminamos keturių modelių mašinos, kurių keliamoji galia nuo 10 iki 16 t, jomis galima vežti grūdus, nuardžius bortus iki pusės - gabenti akmenis, žvyrą, trąšas, o visai nuėmus ir uždėjus prailginimus - vežti ritinius. Gamyklos atstovo teigimu, šias puspriekabes dažniausiai renkasi mišrių ūkių savininkai.
Galutinai surinktos mašinos laukia testavimo ir tik tada bus išvežamos užsakovui
Dideliems ūkiams skirtos 3 modelių grūdų perkrovimo puspriekabės WF-GR, kurių talpa nuo 20 iki 34 m3. Kad būtų sumažintas dirvos slėgimas ir užtikrintas geras pravažumas dirvoje, komplektuojamos šios mašinos su plačiais ratais, vairuojamomis ašimis. Iš priekabos grūdai perkraunami, priklausomai nuo puspriekabės talpos, per 2-6 minutes.
Planuojantiesiems vežti ypač daug statybinių medžiagų, gamykla rekomenduoja rinktis statybines WF-DL modelio puspriekabes, gaminamas iš storo ir dilimui atsparaus Hardox metalo. Šio tipo mašinos ypač paklausios Skandinavijos šalyse - jų vyriausybės samdo ūkininkus arba nuomojasi jų techniką įvairiems kelių priežiūros darbams. Gamintojas pamažu plečia šio tipo puspriekabių gamą ir planuoja pasiūlyti ne tik profesionaliam naudojimui, bet ir nedidelių ūkių poreikius tenkinančias mašinas.
Atsižvelgdama į Švedijos atstovų ir ūkininkų pageidavimus „Western Fabrications" sukonstravo gyvulių pervežimo puspriekabes WF-DTV. Keturių modelių mašinos labai populiarios Švedijoje, čia jų per metus parduoda per 100 vienetų, jos užima apie 80 proc. rinkos.
„Jos sukurtos atsižvelgiant į gyvulio gerovę. Svarbiausia idėja - kad vežamas gyvulys nepatirtų streso, vadinasi, galėtų patogiai vaikščioti, neslydinėtų, nesusižeistų, negąsdintų jo triukšmas. Mūsų puspriekabių dugnas guminis, kad karvė jaustųsi kaip ant žolės, stogas geltonas, šonai rudi ir žali, lipant į puspriekabę gyvuliui koją kelti tereikia tik 15 cm. Kad neužsigautų, nėra nė vieno aštraus kampo ar varžtelio, kad nesusižeistų kojų, puspriekabė iškelta virš ratų bazės. Visur sudėtos gumos, kad nebūtų bildėjimo, triukšmo ir karvė gerai jaustųsi, nekristų jos primilžis", - aiškina M. Virkutis. Jo teigimu, Švedijoje atlikti tyrimai patvirtino, kad vežant karves šia puspriekabe jų primilžis sumažėja apie 2 proc., vežant kitų gamintojų technika - krenta net 15 procentų.
Puspriekabės iš gamyklos išvežamos kiekvieną dieną, tad ir kieme rasti kelių modelių mašinas galima retai
Norvegų pageidavimai paskatino gamyklos konstruktorius ieškoti naujų sprendimų ir kurti dviejų aukštų avių pervežimo puspriekabę. Gamintojas planuoja naują mašiną pristatyti rugsėjį parodoje Norvegijoje. Danijos rinkoje ypač didelio populiarumo sulaukia ritinių puspriekabės, nes čia labai skatinamas šiaudų naudojimas biokurui. Palyginti naujas gaminys - žemagrindės puspriekabės WF-BT - paklausios mūsų šalyje, taip pat Norvegijoje, Švedijoje, Danijoje. Dažniausiai naudojamos jos sunkiasvorei technikai, dėžėms su daržovėmis pervežti, bet, pvz., danai, sumontavę pertvarėles, pritaiko jas ir kalėdinėms eglutėms vežti.
Kaip išskirtinę rinką M. Virkutis pamini Estiją - čia puspriekabių parduodama palyginti nedaug, tačiau estai renkasi aukščiausios komplektacijos mašinas, susidėdami į jas viską, ką tik gamintojas gali pasiūlyti, pvz., visas vairuojamas ašis, didžiausius ratus ir pan.
Naujas gaminys gamyklos asortimente - sniego pūstuvas, kuris išbandytas lauko sąlygomis šią žiemą
Pastaruoju metu įmonė „Western Fabrications" deda daug pastangų ir investicijų mėšlo kratytuvų ir srutvežių technologijoms tobulinti. „Srutvežiai - labai specifiniai gaminiai, nes norint, kad jie dirbtų patikimai ir kokybiškai, reikia įvertinti daugybę niuansų. Kad tinkamai pagal ūkio poreikius parinktume reikiamą įrangą, galima sakyti, kad srutvežius gaminame pagal individualius užsakymus, o lietuvių ūkininkams esame parengę net 6 lapų klausimyną", - sako pardavimų vadovas.
MŪ inf.
Plačiau apie įmonę skaitykite balandžio mėn. žurnaleMANO ŪKIS, kurį galite skaityti išmaniajame telefone ar planšetėje, naudodami programėles Google play arba App Store
Taip pat šia tema skaitykite
-
„Metų traktorius 2025“: nuo galingiausio masinės gamybos traktoriaus iki elektrinio
2024-11-11 -
Sodybose traktorius vis dažniau keičia keturračiai
2024-10-29 -
Lenkiškų traktorių gamyklą įsigijo ukrainiečių valdomas verslas
2024-10-28
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)