Bolonija/Kaunas. Kinijos technikos koncernas „Foton Lovol International Heavy Industry Co. Ltd", pernai paskelbęs ambicingus planus įsitvirtinti Europos rinkoje ir konkuruoti su Vakarų kompanijomis, jau įsigijo Italijos traktorių gamyklą „Goldoni".
Finansinių sunkumų turinti traktorių gamintoja „Goldoni SpA" oficialiai priklauso kompanijai „Lovol Arbos Group SpA", kurią kinai Europoje įregistravo praėjusiais metais.
Karpio Migliarinoje (Migliarina di Carpi) 1926 m. įsikūrusi Italijos įmonė „Goldoni SpA" žinoma kaip sodų ir vynuogynų traktorių gamintoja, konstravusi ir žemės ūkio transporterius bei motorinius kultivatorius. Sklandžiai įvykdę kompanijos perėmimo sandorį, kinai dar šį mėnesį ketina atnaujinti mašinų gamybą.
Kompaniją „Goldoni SpA" įsigiję kinai traktorių gamybą ketina atnaujnti jau šį mėnesį
Pasak „Lovol Arbos Group SpA" generalinio direktoriaus Anrejo Bedosti (Andrea Bedosti), ketinama ne tik atnaujinti ankstesnių traktorių modelių gamybą, bet ir gerokai išplėsti mašinų asortimentą. „Numatę iš esmės modernizuoti technikos gamybą, gerokai išplėsti mašinų pardavimo tinklą", - pabrėžia jis.
Apie ketinimus įsigyti dar vieną žemės ūkio technikos gamybos įmonę Europoje „Foton Lovol International Heavy Industry Co. Ltd" užsiminė praėjusį rugsėjį. Tada buvo paskelbta apie kompanijos „Lovol Arbos Group SpA" įkūrimą. Praėjusią gegužę koncernas konkursui „Metų traktorius 2016" pateikė traktorių Lovol Arbos 5130, kuris buvo vienas iš septynių „Geriausias standartinis traktorius" nominacijos finalininkų.
Ši traktorių serija su Europos deginių emisijos Tier 4f standartus atitinkančiu Kohler3404 varikliais pristatyta parodoje „Agritechnica". Koncerno savininkai miglotai aiškino, kur europiečiams skirti traktoriai bus gaminami. Buvo teigiama, kad jie bus gaminami Kinijoje, tačiau baigiami surinkti Europoje. Kur tiksliai, taip ir nebuvo atsakyta. Įsigijus „Goldoni SpA", tikėtina, kad Lovol Arbos traktoriai bus ten ir gaminami.
Parodoje „Agritechnica" kinai pristatė Europos rinkai skirtus Lovol Arbos traktorius su Tier 4f deginių emisijas atitinkančiais varikliais
Šaknis leisti Europoje kinai pradėjo 2011-aisiais, kai Bolonijoje įsteigė inžinerijos ir testavimo centrą. Kinai jau ilgiau kaip vienus metus valdo Italijos kompaniją „MatterMacc", kuri gamina sėjamąsias, kultivatorius, trąšų barstytuvus.
„Mūsų tikslas tapti visos žemės ūkio mašinų gamos gamintoju. Galvojame ir apie žolių dorojimo mašinų, skutiklių gamybą. Investicijos Europoje - tai viena iš mūsų koncerno globalios strategijos dalių", - sako dr. „Lovol Arbos Group SpA" prezidentas ir „Goldoni SpA" vienas iš valdybos narių Šen Jangas (Shen Yang).
Pasak „Lovol Arbos Group SpA" prezidento dr. Šen Jango, stambus Kinijos koncernas įgyvendina tarptautinės plėtros projektą, vadinamą naujuoju šilko keliu, kuris tiesiamas didelėmis investicijomis į infrastruktūrą, techninę kompetenciją ir komunikaciją
„Foton Lovol International Heavy Industry Co. Ltd" metinė apyvarta viršija 3 mlrd. eurų. Palyginti su Europos žemės ūkio technikos kompanijomis, kurios veiklos metus skaičiuoja šimtmečiais, „Foton Lovol International Heavy Industry Co. Ltd" jauna korporacija, įkurta tik 1998 m. Joje dirba apie 16 tūkst. darbuotojų.
Nepaisant trumpos istorijos, korporacija užima tvirtas pozicijas Kinijoje. Per metus pagaminama per 100 tūkst. traktorių ir per 50 tūkst. kombainų. Be žemės ūkio mašinų „Foton Lovol Interrnational Heavy Insdustry Co. Ltd" konstruoja statybų techniką, variklius, transmisijas, motorolerius ir kitas nedidelio greičio transporto priemones, teikia finansavimo, draudimo paslaugas.
Apie pusę „Foton Lovol International Heavy Industry Co. Ltd" apyvartos sudaro pajamos, gautos už parduotą žemės ūkio techniką. Didžioji (90-95 proc.) produkcijos dalis realizuojama Kinijoje. „Mūsų tikslas žemės ūkio mašinų pardavimo dalis vidaus ir užsienio rinkose suvienodinti, t. y. sieksime, kad iki 2020-2025 m. ir vidaus, ir užsienio rinkose būtų parduota po 50 proc. mūsų gaminamos technikos", - ambicingais planais dalijosi Š. Jangas, pridurdamas, kad nuo 2009 m. korporacija stabiliai auga maždaug po 12 proc. kasmet.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
„Metų traktorius 2025“: nuo galingiausio masinės gamybos traktoriaus iki elektrinio
2024-11-11 -
Sodybose traktorius vis dažniau keičia keturračiai
2024-10-29 -
Lenkiškų traktorių gamyklą įsigijo ukrainiečių valdomas verslas
2024-10-28
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)