Basf m1 2024 06 14
Technika
Jaunasis ūkininkas darbų sezonui pasiruošė atnaujindamas technikos parką

Kėdainiai. Daukšių kaime, Kėdainių rajone, bulves ir grūdines kultūras auginantis jaunas ūkininkas Povilas Dambrauskas sako, kad, norint darbus atlikti našiai, efektyviai ir laiku, reikšmingas vaidmuo tenka technikai ir visų pirma – moderniems traktoriams.

Tad ruošdamasis pavasario darbų sezono pradžiai P. Dambrauskas išplėtė mišrios specializacijos augalininkystės ūkio technikos parką – pasinaudodamas ES parama įsigijo du naujus penktos kartos T serijos Valtra traktorius: T175 ir T215.

Pasak jo, abu traktoriai įsigyti gerai įvertinus ūkio poreikius ir iš anksto numačius, kokiems darbams jie bus naudojami.

Bioversija 2024 04 26 m7

„Vienas traktorius bus naudojamas pasėliams purkšti, kitas – bulvėms kasti. Šiems darbams ir pasirinkome traktorius su 175 ir 215 AG varikliais, galingais siurbliais, atitinkamu skaičiumi hidraulinių jungčių ir galimybe reguliuoti hidraulinius srautus į kiekvieną porą atskirai. Žinoma, labai svarbu buvo ir tikslumą užtikrinančios technologinės funkcijos“, – technikos pasirinkimo kriterijus vardija jaunas ūkininkas.

Vyrauja vieno gamintojo traktoriai

Naujieji traktoriai – ne pirmoji P. Dambrausko ūkio technika. Jame jau dirba du Valtra traktoriai ir vienas teleskopinis Merlo krautuvas. Beje, šių gamintojų technika vyrauja ir tėvo Sauliaus Dambrausko ūkyje. Jis vienas žinomiausias bulvių augintojas, kuris pirmasis mūsų šalyje pradeda prekiauti ankstyvosiomis bulvėmis.

Bulves ir grūdines kultūras auginantis Povilas Dambrauskas su Valtra T175 planuoja purkšti pasėlius

Ūkininkai skaičiuoja, kad bendrai į šeimos ūkį Kėdainių rajone, gyvuojantį nuo 1991 m., atvežta jau aštuoniolika Valtra traktorių, nė vienas jų lig šiol neparduotas, įskaitant ir 1999 m. įsigytą pirmąjį Valtra Valmet 8150. Jis vis dar naudojamas lengvesniems darbams, pavyzdžiui, bulvienojams pjauti, laistymo įrangai tempti, agroplėvelei vynioti.

Tiesa, keli traktoriai iš Kėdainių r. jau iškeliavo į Vilniaus rajoną, kur su šeima taip pat ūkininkauja S. Dambrausko dukra.

Pasak Povilo ir Sauliaus (dešinėje) Dambrauskų, norint mišrios specializacijos augalininkystės ūkyje darbus atlikti našiai, efektyviai ir laiku, traktoriams tenka reikšmingas vaidmuo

Jaunas ūkininkas Povilas neslepia, kad domėjosi ir kitų gamintojų traktoriais, tačiau galiausiai pasirinko tai, kas geriausiai pažįstama. „Tėvas daug metų tik su Valtra traktoriais dirba, niekada jų nekeikdavo, tik juos augdamas mačiau ir pats dirbau, padėdamas tėčiui.

Mano nuomone, tai priimtiniausias ir geriausias sprendimas pagal kainos ir kokybės santykį. Be to, palyginti su kitų gamintojų traktoriais, man Valtra atrodo logiškesni, paprastesni, suprantamesni ir patogesni“, – tikina Povilas.

Bulviasodį planuoja pradėti kovo viduryje

Nors ūkį P. Dambrauskas įregistravo 2011 m., tačiau rimtai ūkininkauti ėmėsi tik prieš šešerius metus, kai sugrįžo į gimtinę iš Amerikos, kur baigė verslo administravimo studijas.

„Studijavau užsienyje, nes norėjau kuo daugiau praplėsti akiratį. Tačiau niekada netraukė mintis dirbti kitiems ir ypač svetur. Tad grįžęs turėjau du pasirinkimus: pradėti kažką kurti nuo nulio arba šalia tėvo pradėti ūkininkauti ir plėtoti žemės ūkio verslą.

Antrasis variantas buvo patrauklesnis, juolab kad ir šeima tikėjosi, jog tęsiu šeimos pradėtą ir ne vieną dešimtmetį puoselėtą verslą“, – kodėl pasirinko ūkininko kelią paaiškina P. Dambrauskas.

Valtra S274 – galingiausias šeimos ūkio traktorius, naudojamas grūdinėms kultūroms tiesiai į ražieną sėti

Jaunas ūkininkas šiuo metu valdo apie 500 ha žemės, pagal sėjomainą apie 100 ha skiria įvairių veislių ir brandos (nuo ankstyviausių iki vėlyviausių) bulvėms auginti, 250 ha augina žieminius kviečius, 100 ha – rapsus, likusį plotą skiria cukriniams runkeliams arba pupoms. Panašaus dydžio ir struktūros yra ir tėvo Sauliaus ūkis, tik jis bulvėms skiria perpus mažesnį plotą, nes dar augina svogūnus.

Bendrai tėvo ir sūnaus plėtojamame ūkyje jau intensyviai ruošiamasi pavasarinių darbų sezono pradžiai: baigiama tvarkyti ūkio technika, apsirūpinama skystomis trąšomis, kurios šiuo metu gerokai pigesnės nei birios, planuojama važiuoti arti ir bulvėms sodinti ruošti laukų, mat jau kovo viduryje ūkininkai Dambrauskai, jei tik gamtos sąlygos leis, žada pradėti bulviasodį.

Parengta: bendradarbiaujant su UAB „Rovaltra“
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos