Basf A1 2024 09 10 Basf m1 2024 09 06
Technika
Bepilotės skraidyklės – perspektyvi rinka

Vašingtonas. Bepiločių skraidyklių, dar kitaip vadinamų dronų rinkoje žemės ūkis dabar užima antrą vietą po energetikos. Prognozuojama, kad iki 2025 metų paslaugų rinkos, kurioje naudojami dronai, apimtys išaugs net keliolika kartų, iki 63,6 mlrd. JAV dolerių (51,72 mlrd. Eur)!

Tokias prognozes pateikia kompanija „ReportLinker“, paviešinusi tyrimo apie šį naują rinkos segmentą, ataskaitą. Skaičiuojama, kad 2018 m. paslaugų rinkos, kurioje naudojami dronai, apimtis sudarė 4,4 mlrd. dolerių (3,58 mlrd. Eur). O iki 2025 m. šis skaičius gali išaugti net iki 63,6 mlrd. JAV dolerių (51,72 mlrd. Eur).

Ekspertų vertinimu, dabar didžiąją paslaugų su dronais rinkos dalį užima Šiaurės Amerika. Pastaraisiais metais bepiločių skraidyklių naudojimo taisyklės JAV tapo liberalesnės, ir tai tūkstančiams įmonių leido naudoti jas šalies oro erdvėje. Tai padidino paslaugų panaudojant dronus  paklausą.

Bioversija m7 2024 09 18

Šiuo metu globali paslaugų su dronais rinka pasiskirsčiusi taip: 45 proc. – Šiaurės Amerika, 30 proc. – Azija ir Ramiojo vandenyno regiono šalys, 20 proc. – Europa ir 5 proc. – likusios pasaulio šalys.

Pagrindiniai dronų rinkos „žaidėjai“ yra kompanijos iš JAV – „Aerobo“, „Airware“, DroneDeploy“, „Identified Technologies“, „Measure“, „Phoenix Drone Services“, „Prioria Robotics“, „Sharper Shape“, „Unmanned Experts“; iš Didžiosios Britanijos – „Cyberhawk“ ir „Sky-Futures“; iš Kanados – „Deveron UAS“, „The Sky Guys“; iš Šveicarijos – „SenseFly“; iš Japonijos – „Terra Drone“.

Minėtos firmos siūlo bepiločių skraidyklių serviso sprendimus įvairioms Šiaurės Amerikos, Europos, Azijos ir Ramiojo vandenyno regiono, Artimųjų Rytų ir kitoms šalims.

Kalbant apie šios srities ateitį pastebima, kad dronų teikiamų paslaugų rinkai įtakos turi netobula teisinio reguliavimo sistema ir didėjanti įvairių ūkio šakų kokybiškų duomenų paklausa. Bepiločių skraidyklių rinkoje dabar dominuoja JAV ir Kinija, kurių kartu bendros šios srities pajamos sudaro net 2/3 pasaulinė rinkos apimties.

Azijos rinka sparčiai auga ir greitai gali tapti lydere. Azijos rinkos augimą daugiausiai lemia Indija, kuri 2018 m. oficialiai leido naudoti dronus.

Dronai žemės ūkiui

Prognozuojama, kad iki 2024 m. žemės ūkyje naudojamų bepiločių skraidyklių rinka išaugs iki 4,8 mlrd. JAV dolerių (3,9 mlrd. Eur.).

Žemės ūkyje dronai aktyviai naudojami dirvožemio ir pasėlių stebėjimui, tiksliosios žemdirbystės technologinėms operacijoms, kartografijos ir geodezijos darbams.

Dažniausiai bepilotės skraidyklės naudojamos sklypų ir pasėlių būklei stebėti, vegetatyviniam indeksui, azoto kiekiui augaluose įvertinti, dirvožemiui tirti. Rečiau - lokaliai sėjai, piktžolių paieškai, tiksliam laistymui ar purškimui, gyvulių fermų valdymui ir bandų kontrolei.

„Su tokiais patobulinimais kaip automatika ir GPS navigacija, kurie jau pakeitė žemės ūkį, bepiločiai orlaiviai dabar yra pasirengę dar kartą jį modernizuoti“, - sakoma analitikų agentūros „MarketsandMarkets“ pranešime.

Mokslininkai mano, kad su bepilotėmis skraidyklėmis galima realiuoju laiku stebėti daug tiksliau ir ekonomiškiau, nei anksčiau naudoti palydoviniai vaizdai. Dronai, turintys hiperspektrinius, daugiaspektrinius ar šiluminius jutiklius, gali nustatyti lauko vietas, kurioms reikia vandens režimo pokyčių. Pasėliui pradėjus augti, šie jutikliai pagal šilumines savybes apskaičiuoja vegetacijos indeksą.

Manoma, kad per artimiausius kelerius metus Šiaurės Amerika bus didžiausia žemės ūkio dronų rinkos dalis. Taip yra dėl to, kad agrodronams netaikomos kai kurios Federalinės civilinės aviacijos valdybos taisyklės, dėl ko plačiai naudojami dronai žemės ūkyje ir pritraukiama daugiau investicijų.

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14
    Setupad-desktop-po tekstu

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Kaip vertinate dabartines žemės ūkio paskolų palūkanas?
    Visos apklausos