Lježas. Buvęs Belgijos ūkininkas Viktoras Joskinas (Victor Joskin) verslą pradėjo tuomet, kai jam pačiam atsirado poreikis skleisti ir transportuoti skystas organines trąšas. Jis įkūrė „Joskin" įmonę, kuri per 46 metus išaugo į tarptautinę žemės ūkio mašinų gamintoją, o jos gamyklos veikia Belgijoje ir Lenkijoje.
Prieš 30 metų „Joskin" įmonėje buvo pagamintas pirmasis srutvežis. Jubiliejaus proga Joskinų šeima į Lježo priemiestį Sumanį (Soumagne), kuriame yra gamykla, pakvietė daugiau kaip 500 svečių iš viso pasaulio, kad galėtų kartu pasidžiaugti kompanijos laimėjimais.
Pirmasis „Joskin" srutvežis...
... ir vienas naujausių modelių
Dabar „Joskin" įmonėje gaminama plati skystųjų organinių trąšų įterpimo, transportavimo, paskleidimo, tvarkymo įrangos gama, įvairūs puspriekabių ir priekabų modeliai, kuriems naudojamas tik aukščiausios kokybės deformacijoms atsparus plienas. „Joskin" įmonėje įdiegtos aukščiausiojo lygio technologijos, visa gamyba automatizuota, tad žmogiškas faktorius gamyboje beveik eliminuotas. Pagerinta gaminių kokybė įmonę paskatino nuo šių metų visoms žemės ūkio mašinoms ir priekaboms vienerių metų garantinį laikotarpį padidinti iki trijų metų.
„Joskin" įmonėje visa gamyba automatizuota
Pastaraisiais metas „Joskin" išplėtė visų savo gaminių asortimentą. Pradėti gaminti įvairesnių dydžių (pažeminti, padidinti) srutvežiai su srutų įterpimo į dirvožemį galimybe. Praplėstas įterpimo ir išlaistymo įrenginių asortimentas. Beje, „Joskin" šiemet pagamino didžiausią visoje rinkoje 32 kub. m srutvežį. Toks srutvežis parduotas kol kas vienintelis, bet, daugelio nuostabai, jį nusipirko ne stambus Prancūzijos ar Vokietijos ūkis, o viena Lietuvos žemės ūkio bendrovė.
Tarp įdomesnių „Joskin" naujovių - ganyklų ir pasėlių priežiūrai sukurtos ekologinės akėčios Scariflex. Jos į pasėlius įleidžia oro, mechaniniu būdu išrauna dalį piktžolių. Tai gera žinia ekologiniams ūkiams. „Su šiomis akėčiomis taip pat galima atsėti pievą, pasėlius, nes prie jų galima kabinti ir išcentrines ir pneumatines sėjamąsias", - paaiškino bendrovės „Ivabaltė" vadybininkas Marius Masandavičius.
Ekologinės akėčios Scariflex
Nuolat tobulinami ir mėšlo kratytuvai, išplėstas asortimentas. Naujas Ferti Space modelis pagamintas su didelio diametro skleidimo diskais, su tokiu kratytuvu galima išbarstyti ir labai lengvas organines trąšas.
Naujas mėšlo kratytuvo Ferti Space modelis
Dar vienas „Joskin" pasididžiavimą keliantis gaminys - daugiafunkcinė „Joskin" puspriekabė Drakkar su judančiomis grindimis ir priekine siena. Su ja galima pervežti tiek šakniavaisius, tiek grūdus, silosą ir kitus krovinius. Tai - naujovė visoje rinkoje. Tarp naujai pristatytų gaminių - ir grūdų perkrovimo puspriekabė.
Daugiafunkcinė puspriekabė Drakkar su judančiomis grindimis ir priekine siena
Įmonėje dirba visa V. Joskino šeima - žmona Mari-Chosė (Marie-José), dukros Vincen (Vinciane) ir Miuriel (Murielle) bei sūnus Didjė (Didier), kuris yra pardavimų vadovas ir dešinioji tėvo ranka. „Matote mūsų ilgų darbo metų ir pastangų, siekiant aukščiausios kokybės produkcijos, rezultatus. Mes niekada nebijojome sunkumų ir siekėme geriausio. Per pastaruosius dvejus metus įvykdyti plėtros projektai kompanijai, kurios apyvarta per metus siekia 100 mln. eurų, kai kam gali atrodyti rizikingi ir netgi įžūlūs. Bet mes visas investicijas darome jų mažo aktyvumo metu", - kalbėjo kompanijos įkūrėjas ir savininkas V. Joskinas, pridurdamas, kad savo pozicijas rinkoje ketina dar labiau sustiprinti.
Viktoras Joskinas su sūnumi Didjė
Pastaruosius 4 metus įmonės apyvarta per metus stabiliai sudarė 100 mln. eurų (345 mln. Lt). Per šį laikotarpį pajamos neaugo, nes buvo investuojama į naujų modelių kūrimą, į gamybos, technologijų plėtrą bei gamybinių pastatų Sumanyje ir Lenkijoje statybas. V. Joskinas tikisi, kad dėl šių investicijų kompanijos apyvarta kasmet didės 10 procentų.
Didje Joskinas sakė, kad tokios kompanijos ambicijos, atsižvelgiant į situaciją žemės ūkio sektoriuje, kai kam gali pasirodyti pretenzingos. „Tačiau mes esame tikri, kad mūsų planai didinti apyvartą įvykdomi. Taip galvoti turime argumentų. Pirmiausia - efektyvi gamyba ir vis geresnė kokybė, nauji modernūs modeliai ir tvirtos pozicijos mūsų jau turimose rinkose ir galimybė plėstis į kitas rinkas", - sakė D. Joskinas.
„Joskin" savo produkciją 2014 m. tiekė į 41 pasaulio šalį. Prancūzija ir Vokietija sudaro po 20 proc. jų rinkos, Belgija - 13 proc. Nors 2014 m. žemės ūkio technikos pardavimų rinka buvo mažai aktyvi, „Joskin" išlaikė savo pozicijas svarbiausiose rinkose, o Vokietijoje pardavimai padidėjo 21 proc. Pardavimai auga Danijoje, Kanadoje, Ispanijoje, Kroatijoje ir Australijoje, tačiau padidinti juos dar 10 proc. šiose šalyse, pasak D. Joskino, yra įvykdoma užduotis.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
„Metų traktorius 2025“: nuo galingiausio masinės gamybos traktoriaus iki elektrinio
2024-11-11 -
Sodybose traktorius vis dažniau keičia keturračiai
2024-10-29 -
Lenkiškų traktorių gamyklą įsigijo ukrainiečių valdomas verslas
2024-10-28
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)