Honkongas. Europa diskutuoja apie autonomines mašinas, o Kinijoje vyksta jų demonstracijos. Tiesa, didžiausi skeptikai daro prielaidą, kad internete platinami vaizdai gali būti tobula kompiuterinė animacija.
Anot pranešimų, autonominės technikos pristatymą netoli Honkongo, Kinijoje, surengė kompanijos „Country Garden“ dukterinė įmonė „Guangdong Haoyun Technology Co“. Jei nekreipti dėmesio į rožinę mašinų spalvą, traktorius atrodo panašus į „Case IH“, o kombainas primena „John Deere“ S serijos mašiną.
Per demonstracijos rožinis kombainas sudorojo 200 ha ryžių lauko derlių maždaug per 10 valandų. Nuimti šį plotą rankomis 500 žmonių užtruktų ne vieną dieną. Visa technika dirbo 2,5 cm tikslumu.
Nurodoma, kad derliaus dorojimo mašiną valdo dirbtinis intelektas, renkantis duomenis iš skirtingų debesijos modulių. Tai apima kūlimo, valymo parametrų valdymą ir galimybę visiškai savarankiškai ištuštinti bunkerį į priekabas.
Apžvalgininkai pabrėžia, kad autonominių mašinų tema aktuali, bet kartu kyla jų veiklos saugumo užtikrinimo problemų. Todėl, pavyzdžiui, Šiaurės Amerikoje šio segmento plėtra nevyksta sparčiai.
Autonominių mašinų įdarbinimas mažiau problemiškas tuose pasaulio regionuose, kur saugumo ir atsakomybės (mašinų gedimo atveju) klausimai nėra keliami labai griežtai. Todėl manoma, kad prekyba robotais sparčiau vyks Rytų Europos ir Pietų Amerikos šalyse.
Iš anksčiau gerai žinomų ir plačiai pristatytų autonominių mašinų projektų plėtra beveik nevyksta. Ateities traktoriumi vadinamas Case IH Autonomous Concept Tractor (pagamintas panaudojus Case IH Magnum modelio bazę), pelnęs ne vieną apdovanojimą, dar nėra parduotas nuo jo pristatymo 2016 m. Jo „pusbrolio“ New Holland T8 NHDrive likimas toks pats.
Ne ką geriau sekasi ir „John Deere“ sukurtoms koncepcijoms. Tačiau pastaroji paspartino savo projektus, įsigijusi už 250 milijonų JAV dolerių Silicio slėnio startuolį „Bear Flag Robotics“, kuriantį autonomines technologijas. „Bear Flag Robotics“ puslapiuose teigiama, kad kompanija nori automatizuoti žemdirbystės techniką ir taip sumažinti maisto auginimo kaštus.
Taip pat šia tema skaitykite
-
„Metų traktorius 2025“: nuo galingiausio masinės gamybos traktoriaus iki elektrinio
2024-11-11 -
Sodybose traktorius vis dažniau keičia keturračiai
2024-10-29 -
Lenkiškų traktorių gamyklą įsigijo ukrainiečių valdomas verslas
2024-10-28
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)