Basf A1 2024 11 19 Basf m1 2024 11 19
Technika
Auga giluminių purentuvų pasiūla

Akademija (Kėdainių r.). Aktualėjant dirvos suspaudimo problemai, vis daugiau žemės ūkio technika prekiaujančių įmonių į siūlomų mašinų asortimentą įtraukia giluminius purentuvus. Mašinas, skirtas kietai žemės plutai, vadinamajam padui suardyti ir dirvožemio vandens ir deguonies apytakai pagerinti, galėjo palyginti ir įvertinti parodos „Agrovizija 2013“ lankytojai.

Bendrovė „Agrokoncerno technika" pristatė iki 55 cm gyliu žemę galintį purenti giluminį purentuvą Jympa su reguliuojama hidrauline apsaugos sistema. Prancūzų kompanijos „Agrisem" padargus giliam purenimui demonstravo dvi bendrovės - „Ivabaltė" ir „Specagra".

Kaip pasakojo įmonės „Ivabaltė" vadybininkas Gintaras Dovydėnas, pristatydamas 4 noragų purentuvą, specialios konstrukcijos noragai per visą darbinį plotį sujudina dirvos paviršių, taip pagerindami dirvos apytaką ir oro cirkuliaciją. Iki 55 cm gyliu žemę purenančia mašina rekomenduojama dirbti iki 6-8 km/val. greičiu.

Bioversija m7 2024 11 19

Be firmos „Agrisem" padargo, „Ivabaltė" demonstravo ir vokiečių gamintojo „Rabe" masyvaus 5 korpusų pakabinamo plūgo Albatros HA 120 MS5 bei 3 m darbinio pločio to paties gamintojo diskinio skutiklio, ypač tinkamo dirvai paruošti nuėmus javus, darbą. Įmonė „Specagra" taip pat pristatė Agrisem 3 m darbinio pločio diskinį skutiklį bei Unia Group diskinę sėjamąją.

Kepinant kaitriai vasariškai saulei žemės dirbimo ir sėjos mašinų demonstracija sulaukė daugybės ūkininkų dėmesio

Ūkininkų vertinimui įmonė „SV Technika" pateikė amerikiečių gamintojo „Great Plains" giluminį purentuvą SS 0300. „Kad giluminis purentuvas dirbtų teisingai, atstumas tarp kojų turi būti du kartus didesnis nei žemės padas. Amerikietiškų purentuvų atstumas tarp kojų lengvai reguliuojamas, tad mašiną galima pritaikyti įvairioms sąlygoms. Priekiniai diskai atpjauna dirvą ir taip sumažina kojos apkrovą. Ši mašina unikali ir tuo, kad galima ją arba praplatinti, arba susiaurinti", - padargą apibūdino įmonės komercijos vadovas Mindaugas Urmonas, pabrėždamas, kad supurenus ypač svarbu nenaudoti volo.

Bendrovė „Biržų žemtiekimas" į lauką išleido austriškus Vogel & Noot žemės dirbimo padargus - 5 korpusų apverčiamąjį plūgą, diskinį skutiklį ir jo analogą, sukomplektuotą su giluminiu purentuvu. Pristatydamas Kverneland žemės dirbimo padargus Valentinas Bogačiovas, „Dotnuvos projektai" vadybininkas, pabrėžė, kad žemės purenti giliau kaip 40 cm nevertėtų, o geriausi žemės dirbimo rezultatai galėtų būti gaunami rudenį pirmiausia žemę suskutant ir tik tada važiuojant su purentuvu.

Švediškomis žemės dirbimo ir sėjos mašinomis prekiaujančios įmonės „Väderstad" vadybininkas Egidijus Černys atkreipė dėmesį į tai, kad jau nuo šio rudens prie Lietuvoje populiaraus TopDow skutiklio, kuris gali būti nuo 3 iki 9 m darbinio pločio ir dirbti 5-35 cm gyliu, bus galima susikomplektuoti podirvio raižytuvus, skirtus žemei purenti iki 40 cm gyliu. Jo teigimu, kaip papildoma įranga prie šio skutiklio labai populiarėja ir gale montuojamos sėkladėžės, mat nemažai ūkininkų pageidauja vienu metu dirvą skusti ir įsėti tarpinę kultūrą žaliajai trąšai arba pasisėti žieminius rapsus.

Bendrovė „East West Agro" demonstravo dviejų daniškų Dal-Bo mašinų bei švediško 5 korpusų Agrolux plūgo darbą. Pasak vadybininko Remigijaus Savicko, Agrolux plūgams, kurie gali būti tradiciniai arba apverčiami nuo 2 iki 10 korpusų, traukti, Švedijos mokslininkų atliktų tyrimų duomenimis, reikia nuo 10 iki 16 proc. mažiau galios ir degalų, lyginant su kitų gamintojų panašiais padargais.

Ypač sunkioms dirvoms įdirbti R. Savickas rekomendavo kombinuotą arimo ir sėjos padargą - kompanijos „Dal-Bo" naujieną, šį pavasarį pristatytą ir išbandytą Vokietijoje, Danijoje ir Prancūzijoje. Ši mašina gali būti nuo 6,2 iki 12 m darbinio pločio, o 1 m galios poreikis, priklausomai nuo dirvos struktūros, siekia nuo 30 iki 50 AG.

Lietuviškos technikos gamintojai - bendrovė „Laumetris" parodoje demonstruoti pasirinko didelio darbinio pločio mašinas: lauku važiavo 8 m diskinis skutiklis (gamina nuo 3 m pločio), 8 m sunkių žemių kultivatorius ir iš 6 sekcijų sudarytas 9 m priešsėjinio įdirbimo padargas (taip pat gali būti nuo 3 m pločio).

Pienininkystės ūkio savininkas iš Jurbarko rajono Vygantas Baršauskas planuoja plėsti savo ūkį ir artimiausiu metu investuoti į giluminį purentuvą ir naująją sėjamąją

Kalbintas ūkininkas iš Kelmės rajono Albinas Astrauskas, dirbantis 50 ha, žemės dirbimo ir sėjos mašinų demonstracijoje pasigedo technikos, skirtos mažesniam ūkiui. Jurbarko r. pienininkystės ūkio savininkas Vygantas Baršauskas taip pat pastebėjo, kad demonstruodami mašinas technikos pardavėjai daugiau orientavosi į stambesnius ūkius.

„Planuoju šiek tiek ūkį plėsti, žemės plotą didinti, tad dairausi tinkamos technikos. Pirmiausia reikėtų giluminio purentuvo ir naujos sėjamosios. Mūsų rajone žemės sunkios, tad ir mašinos turėtų būti labai tvirtos. Sudomino „Väderstad" pristatytos mašinos, taip pat dėmesio verta „Laumetrio" gaminama technika, kurios ir kaina mažesnė, ir kokybė nebloga. Gaila, kad demonstruoti tik labai gigantiški padargai ir neteko pamatyti, kaip dirba mažesniam ūkiui skirtos mašinos", - po technikos demonstracijos parodoje „Agrovizija 2013" prasitarė 150 ha dirbantis ir 100 raguočių, iš kurių - 60 meldžiamų karvių, laikantis Jurbarko r. ūkininkas V. Baršauskas.

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + prenumerata 2025
    Setupad-desktop-po tekstu

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Kiek jūsų ūkyje yra nuosavos ir nuomojamos žemės?
    Visos apklausos