Vilnius. Žemės ūkio technikos ir įrangos parametrų našumo skirtingiems dirvožemio tipams ir plotams nustatymo metodikos rengimas priartėjo prie paskutinio etapo – atsižvelgus į socialinių partnerių siūlymus ji dar kartą bus derinama su visuomene.
Rengiamai Metodikai anksčiau kritikos yra išsakę žemdirbiai. Tuomet svarstyta, kad vargu ar realybėje ji veiks, o sprendimas, ar ūkininko išsirinkta ir su parama įsigyjama technika yra tinkama jo ūkiui, tėra dar vienas ūkininkų ribojimas ir varžymas.
Pasak Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA), Metodiką jos rengėjai – Vytauto Didžiojo universiteto atstovai – pristatė šių metų pavasarį, vėliau ji buvo tobulinama, atsižvelgus į gausius visuomenės bei socialinių partnerių pasiūlymus.
„Metodika, iš pradžių sukurta remiantis teoriniu pagrindu, buvo maksimaliai priartinta prie praktikos visuomenės pastebėjimų dėka“, – teigiama NMA pranešime.
Atnaujintą dokumentą paskelbus TAPIS sistemoje, bus galima dar kartą teikti pastabas ir pasiūlymus.
Anot NMA, pagrindiniai atnaujintos Metodikos pakeitimai susiję su padidintu traktoriaus galios poreikiu ūkiams iki 100 ha, patikslintomis purkštuvo ir trąšų barstytuvo potencialo skaičiavimų reikšmėmis, pakoreguota krautuvo panaudojimo reikšme, pagerinta plūgo panaudojimo reikšme, taip pat papildyta informacija dėl investicijos pasirinkimo, taikant minimalią rinkoje parduodamą investicijos parametrą.
Teigiama, kad rengiant šį dokumentą atsižvelgta į šiuolaikines technologijas, technikos bei įrangos pasiūlą rinkoje. Ji bus taikoma kompleksiškai, įvertinant jau turimą ūkyje bei planuojamą įsigyti techniką ar įrangą, projekte numatytą planuojamą ūkio augimo potencialą. Metodiką planuojama reguliariai peržiūrėti ir aktualizuoti.
NMA primena, kad Metodika bus rekomendacinio pobūdžio. Ja remiantis galės būti vertinamos paraiškos, kuriose numatyta įsigyti žemės ūkio techniką ir įrangą, nustatant jų faktinį poreikį įgyvendinant investicinius projektus.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Baltarusiškos technikos atsarginių dalių rinkoje dominuoja kiniški pakaitalai
2025-01-07 -
Technikos pardavėjams metai buvo prasti
2024-12-30 -
Traktorių pardavimai krenta į istorinį dugną: kas laukia toliau?
2024-12-02
Skaitomiausios naujienos
-
Lengvinami tiesioginių išmokų reikalavimai: daugiau lankstumo dėl GAAB
2025-01-03 -
Registrų centras skelbia didžiausius žemės valdytojus
2025-01-08 -
Neįtikėtina: populiariausios obelų veislės rinkoje išsilaiko šimtus metų
2025-01-17
(0)