Akademija (Kauno r.). Antradienio popietę du iš Aleksandro Stulginskio universiteto Žemės ūkio mokslo ir technologijų parko paviljonų tapo inovatyvumo centru. Čia buvo pristatytos „DOJUS agro" kito sezono naujovės, tarp kurių ir mažų, ir stambių ūkių technika, tačiau pagrindinis renginio akcentas - inovatyvumas ir ateities technologijos, kurios prieinamos jau šiandien. Į didžiąją įmonės metų šventę suvažiavo beveik 1 300 žemdirbių iš visos Lietuvos.
Sveikindamas susirinkusius ūkininkus „DOJUS" įmonių grupės generalinis direktorius Donatas Dailidė pabrėžė, kad per praėjusį amžių žemės ūkyje įvyko daug technologinių pokyčių, kurie pakeitė ne tik požiūrį į ūkininkavimą, bet ir padidino žemės ūkio gamybos efektyvumą bei našumą. „Nors jau pasiekta daug, tačiau dar daugiau pokyčių mūsų laukia ateityje. Kyla nauja inovacijų banga, kuri susijusi su tiksliu duomenų panaudojimu, efektyviu ir išmaniu ūkio valdymu", - sakė Donatas Dailidė.
Jo įsitikinimu valdant ūkį išmaniai, svarbi kiekviena sudedamoji visos grandinės dalis. Pirmiausia - pats ūkininkas, išnaudojantis tokių technologijų privalumus; ūkio darbuotojai, dirbantys moderniomis žemės ūkio mašinomis; naši ir išmani technika, kurioje įdiegtos naujausios technologijos, ir taip pat tokios technikos tiekėjas, kuris ne tik parduoda mašinas, bet ir konsultuoja, kaip efektyviai jas naudoti, užtikrina operatyvų ir kokybišką technikos aptarnavimą.
„Mes siekiame būti jūsų verslo partneriais, kuriems patikite savo ūkius aprūpinti modernia technika. Taip pat mūsų veiklos prioritetas operatyviai teikti kokybiškas techninės priežiūros ir aptarnavimo paslaugas. Orientuojamės į ilgalaikę partnerystę ir esame pasirengę būti visų be išimties ūkių patarėjais ir padejėjais", - sakė „DOJUS" įmonių grupės generalinis direktorius Donatas Dailidė
Į „DOJUS agro" metų renginį", pavadintą „Inovatyvus ūkis 2016" suvažiavo 1 300 žemdirbių, kuriems buvo pristatytos ateinančio sezono kompanijų „John Deere", „Kuhn", „Köckerling" ir kitos naujovės
Ateities technologijos rytoj taps kasdienybe
Šiandien sunku įsivizduoti mūsų gyvenimą be kompiuterio, mobilaus telefono ar interneto. Be šiuolaikinių technologijų, pažangių mašinų ir inovatyvių sprendimų sunkiai įsivaizduojamas ir šiandienis ūkis. Pasak „DOJUS agro" generalinio direktoriaus Audriaus Kavaliausko, nors dažnai ateitis baimina ir kelia tam tikrą nerimą, nes yra šiek tiek nežinomybės ir neapibrėžtumo, tačiau ateities technologijos ir ūkio pažanga yra neatsiejami dalykai. „Jei žmonės bijotų pažangos, dar ir šiandien artume arkliais ir sėtume rankomis. Inovatyvios technologijos suteikia ūkiui konkurencinį pranašumą, didina ūkininkavimo efektyvumą, jos yra kelias išlikti ateityje konkurencingu", - pridūrė jis.
Pirmieji John Deere traktoriai ir kombainai į Lietuvą įriedėjo prieš 20 metų. Per tiek laiko galingiausių mašinų pajėgumas padidėjo du kartus. „2016-ieji mums atrodė tolima ir neprognozuojama ateitis, o ji atėjo labai greitai. Inovacijos ir naujos technologijos yra visų mūsų ateities neišvengiama dalis. Ir ji ateina greičiau negu mes galvojame. Rytoj tai, kas šiandien atrodo ateitis, bus mūsų kasdienybė", - neabejojo jis.
„Ateitis priklauso inovatyviam ūkiui. Norime paraginti į ateitį žvelgti drąsiau, nesibaiminti investuoti į technologijas, kurios galbūt šiandien atrodo per daug sudėtingos, tačiau esame mes, kad padėtume jums tas technologijas perprasti ir įdiegti", - tikino Audrius Kavaliauskas
„DOJUS agro" viena iš pirmųjų šalies rinkoje pradėjo siūlyti išmaniuosius sprendimus ūkiui, techniką su inovatyviomis technologijomis. Kiekvienam ūkiui pagal poreikį įmonė siūlo skirtingus bevielės telekomunikavimo sistemos „Farm Sight" paslaugų paketus. Prieš šešerius metus pristatyta sistema į vieną kompleksą sujungia ūkio mašinas, jų operatorius, ūkininką, technikos pardavėją ir konsultantą. Realiuoju laiku nuotoliniu būdu gali būti ne tik stebimas mašinų darbas, bet ir nustatomi jos darbo parametrai, patariama, kaip sumažinti degalų sąnaudas. Naudojantis „Farm Sight" ne tik maždaug 10-15 proc. galima sumažinti gamybos sąnaudas ir tiek pat padidinti ūkio pajamas, bet ir kaupti agronominius duomenis, remiantis jais priimti tolimesnius sprendimus.
Pasak „DOJUS agro" produktų grupės inžinieriaus Povilo Mauzos, automatinio vairavimo sistema AutoTrac taip pat priskiriama inovatyvioms technologijoms. Dirbant technika su AutoTrac sutaupoma iki 10 proc. išlaidų degalams, sėkloms, trąšoms. „Gamybos išlaidas taupo ir automatinės galulaukių, purkštuvų sekcijų valdymo sistemos. JDLink telematikos programa optimizuoja tiek technikos, tiek ūkio darbuotojų darbą. Valdymo centras padeda atlikti pirminį agronominių duomenų dokumentavimą. Mes jau galime konsultuoti nuotoliniu būdu realiuoju laiku. Visų šitų sistemų pagrindas - geltonai žalia antena, esanti ant technikos kabinos stogo", - išmaniųjų technologijų naudą aiškino P. Mauzas.
Pasak jo, ateinančio sezono naujiena - SF6000 imtuvas, kuris signalą gaudo iš kelių palydovų vienu metu. Tai užtikrina dar didesnį atliekamo darbo ir vairavimo tikslumą. Ankstesniojo imtuvo signalas nukentėdavo, dirbant miškingose ir kalvotose vietovėse. Naujas imtuvas dirbs maksimaliai tiksliai net ir sudėtingomis sąlygomis. Produktų grupės inžinieriaus teigimu, Lietuvoje jau dirba 800 mašinų su automatinio vairavimo sistema. Universalų AutoTrac valdiklį galima montuoti ir kitų gamintojų technikoje. „Iki balandžio mėn. jam įsigyti suteikiama 50 proc. nuolaida", - pranešė P. Mauzas.
Išmaniųjų kompanijos „John Deere" technologijų ir sistemų naudą pristatė Povilas Mauzas
Nauji modeliai - dar galingesni ir našesni
Ateinantis sezonas bendrovei „DOJUS agro" išskirtinis - bus minima įmonės veiklos 25-ių ir bendradarbiavimo su kompanija „John Deere" 20-ties metų sukaktis. Pasak A. Kavaliausko, kaip ir įmonės parduodamos technikos gamintojas „DOJUS agro" orientuojasi į ateitį ir pažangą. Didžiojo įmonės metų renginio tema - sprendimai ateities ūkiui, kuriuos galima pritaikyti jau šiandien. Naujo sezono asortimente gausu įvairios technikos naujovių.
Pasak produktų vadybininko Dangio Valaičio, „John Deere" atnaujino ir didžiuosius rotorinius S serijos kombainus, ir mažuosius javų derliaus dorojimo technikos modelius. „Mažąjame W330 įdiegta automatinio pjaunamosios aukščio palaikymo sistema, kuri padeda išlaikyti vienodo aukščio ražieną. Tai aktualu ūkiams, kuriuose taikoma neariamosios žemdirbystės sistema", - naujoves pristatė D. Valaitis.
Nuo šiol prie W440 kombainų bus galima montuoti 600 R serijos pjaunamąją, kuri yra viena iš populiariausių dėl daug privalumų, vienas iš jų - ją galima prijungti prie kombaino vienos svirties pagalba. Pasak D. Valaičio, naujienų naujiena - patobulinti John Deere T serijos kombainai, kurių našumas padidėjo 15 procentų. „Tai patys populiariausi kombainai Lietuvoje", - akcentavo D. Valaitis.
John Deere T serijos kombainų privalumai - didelės galios (iki 445 AG ) variklis, 6,3 m2 ploto valymo sistema, didžiausias (4 m2) aktyvios separacijos plotas, 125 l/min. grūdų iškrovimo greitis, galimybė montuoti vikšrinę važiuoklę, maksimalus 40 km/val. važiavimo greitis ir kiti
Naujovių yra ir John Deere traktorių asortimente. 6M serijos pasiūlą papildė naujas vardinės 195 AG modelis 6195M. Kiti modeliai papildomai įgavo po 5 AG. „Atnaujintos serijos mašinose montuojami griežtesnius Tier 4 deginių emisijų standartus atitinkantys varikliai. Be to, patobulinta variklio aušinimo sistema, padidėjo transmisijų pasirinkimo galimybės. Nuo šiol bus galima rinktis ir Command Quad Plus pavarų dėžę, o alyvos keitimo intervalas padidėjo iki 750 motovalandų", - aiškino „DOJUS agro" produktų grupės vadybininkas Paulius Orintas.
6M serijos flagmanas - 195 AG modelis 6195M, kurio pajėgumas su IPM galios valdymo sistema padidėja net iki 206 AG
8R serijos naujovė - 16 t sveriantis, vardinės 400 AG modelis 8400R, kuris išvysto itin didelę, konkurentus gerokai lenkiančią traukos jėgą, siekiančią 91 proc. variklio galios
Kitų „DOJUS agro" mašinų asortimenatas pasipildė nauju Kuhn Prolander kultivatoriumi, Köckerling Vario skutikliu ir kitais naujais ar atnaujintais modeliais.
Parama išjudino rinką
Vertindamas šių metų technikos pardavimo rezultatus, A. Kavaliauskas pasižiaugė, kad šiemet ūkininkai investavo gerokai daugiau negu 2015-aisiais. „Kai kurių mašinų pardavėme du kartus daugiau. Tai didelis žingsnis į priekį. Kadangi ES parama buvo orientuota į mažesnius ir gyvulininkystės ūkius, tad ir investicijos buvo labiau susijusios su šių ūkių verslo kryptimi", - padėtį rinkoje komentavo A. Kavaliauskas. Anot jo, nors pieno ūkiai išgyvena sunkmetį, šienavimo technikos parduota labai daug. Naujos technikos savo lėšomis pirko ir stambieji ūkiai.
Bandydamas pažvelgti į kitus metus, A. Kavaliauskas neslėpė, kad reikia žiūriti realiai: „Būtų labai gerai, jei ateinančiais metais pardavimai išliktų tokiame kaip šiemet lygmenyje, tačiau prastas šių metų derlius, mažos kainos, likusios ES paramos lėšos nuteikia ne taip optimistiškai".
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
„Metų traktorius 2025“: nuo galingiausio masinės gamybos traktoriaus iki elektrinio
2024-11-11 -
Sodybose traktorius vis dažniau keičia keturračiai
2024-10-29 -
Lenkiškų traktorių gamyklą įsigijo ukrainiečių valdomas verslas
2024-10-28
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)