Kauno r. Vienos garsiausių pasaulyje žemės ūkio mašinų gamintojų įmonių grupės „Amazone" savininkas Klausas Drejeris rugpjūčio 16-ąją lankėsi Aleksandro Stulginskio universitete. Vizito metu universitetui buvo įteikta gamyklos dovana - trąšų barstytuvo modelis, kuriuo galės naudotis studentai paskaitų metu.
Dovanos perdavimo ceremonijoje dalyvavo „Amazone" įmonių grupės savininkas Klausas Drejeris (Klaus Dreyer) su žmona Maria, kompanijos eksporto vadovas Jansas Maizneris (Jens Meissner), dovanos iniciatorės bendrovės „Lytagra" generalinis direktorius Erinijus Aksomaitis ir komercijos direktorius Ugnius Stančiauskas, ASU Žemės ūkio inžinerijos fakulteto dekanas Rolandas Domeika, dėstytojai.
ASU Žemės ūkio inžinerijos fakulteto dekanas Rolandas Domeika dėkojo „Amazone" įmonių grupės savininkui Klausui Drejeriui (Klaus Dreyer) už vertingą dovaną
K. Drejeris, įteikdamas Žemės ūkio inžinerijos fakulteto vadovybei vertingą dovaną, prisiminė įmonės istoriją - pirmuosius trąšų barstytuvus pradėta gaminti prieš 60 metų. Tada jų konstrukcija buvo labai paprasta, o tokių mašinų poreikis - didžiulis. Maždaug apie 1960-uosius metus buvo pagaminama net 35 000 trąšų barstytuvų kasmet! Dabar mašinos tapo daug sudėtingesnės, našesnės, brangesnės, o jų pagamina mažiau - maždaug 7 500 vienetų per metus.
K. Drejeris labai didžiuojasi, kad įmonę nuo pat įkūrimo valdo šeima - įkūrė jo senelis, o dabar dirba jau ketvirtoji šeimos karta, po truputį į valdymą įsijungia ir penktoji. „Esu labai laimingas, kad Lietuvoje mes turime gerą vardą. Dėkoju „Lytagrai" ir visiems, kurie padėjo tą gerą vardą sukurti", - kalbėjo K. Drejeris.
Beje, K. Drejeris su žmona Maria Lietuvoje lankosi pirmą kartą: pataikė kaip tik per javapjūtės įkarštį ir neslėpė susižavėjimo derlingais laukais ir juose dirbančiais galingais kombainais.
Tradicinis juostelės perkirpimas simboliškai atvėrė prieigą prie naujo mokomojo modelio visiems būsimiems žemės ūkio inžinieriams
Dekanas R. Domeika dėkojo už brangią dovaną ir ta proga prisiminė, kad bendrovė „Lytagra" universiteto mecenate tapo dar 2004 metais. Nuo tada įvairiapusė įmonės parama mokslo įstaigai tęsiama kasmet.
„Šiemetinė dovana - malonus siurprizas artėjančių naujų mokslo metų proga. Tikrai atrandame naujų idėjų, kaip geriau paruošti inžinierius šalies žemės ūkiui ir darbo rinkai. Tikiuosi, kad ateityje bendradarbiavimas nenutrūks, kad išliks tvirtas ir veiksmingas trikampis - studijos, mokslas ir verslas", - sakė dekanas.
Svečiai iš „Amazone" kompanijos įteikė Rolandui Domeikai dovanų dvi vertingas knygas - viena skirta žemės ūkio technikos istorijai, o kita - išmaniosioms augalininkystės technologijoms. Dekanas sakė, kad knygas perduos fakulteto bibliotekai, kad jos būtų prieinamos visiems studentams ir dėstytojams.
Malonioje dovanos įteikimo misijoje dalyvavo „Lytagros" generalinis direktorius Erinijus Aksomaitis (dešinėje) ir komercijos direktorius Ugnius Stančiauskas
„Lytagros" generalinis direktorius E. Aksomaitis priminė seną tiesą: geriau vieną kartą pamatyti ir išbandyti, negu 10 kartų apie tai girdėti ir skaityti. „Labai džiaugiamės, kad turėjome galimybę, atstovaudami „Amazone" techniką, pristatyti šią kompanijos dovaną Aleksandro Stulginskio universitetui. Praktinis eksponatas visada yra tiesus kelias į žinių įsisavinimą. Tręšimo technologijose „Amazone" yra rinkos lyderis ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje", - sakė E. Aksomaitis.
Sigitas Kliauga, „Amazone" technikos pardavimų grupės vadovas, patikino, kad studentams dovanotas tręštuvo modelis yra pats naujausias „Amazone" gaminys - mineralinių trąšų barstytuvo ZA prototipas. „Tai naujos kartos barstytuvas, kuris dirba kartu su GPS palydovinėmis sistemomis, leidžia ūkininkams labai tolygiai paskleisti trąšas laukuose, išbarstant tiksliai tiek, kiek reikia. Taupomos žemdirbio lėšos, daug geriau augalui ir palankiau aplinkai", - sakė S. Kliauga.
„Tokio barstytuvo trąšų paskleidimo plotis - iki 54 m į vieną pusę. Taigi, vienu važiavimu patręšiama 108 metrų pločio lauko juosta", - technines galimybes ir darbo našumą akcentavo Sigitas Kliauga (pirmas iš kairės)
Barstytuvai ZA skirstomi į ZA-V ir ZA-TS. Pastarasis - pats išmaniausias, kuris turi hidraulinę diskų pavarą ir gali dirbti su pačiomis moderniausiomis palydovinėmis sistemomis pagal laukų žemėlapius. Šis modelis pagamintas specialiai mokymo tikslams. Jis padalytas į dvi dalis: vienoje pusėje paprastesnis purkštuvo modelis (ZA-V konstrukcija), o kitoje - pats moderniausias išmanusis (ZA-TS konstrukcija). Didžiausia tokio barstytuvo talpa gali būti 3 200 l, o su paaukštinimais galima pasiekti iki 4 200 litrų talpą.
Pasak S. Kliaugos, šiuo metu ZA-TS modelio „Amazone" tręštuvai yra rinkos lyderiai. „Prieš dvejus metus šiek tiek abejojome, ar mūsų žemdirbiai rinksis pačius moderniausius tręštuvus. Dabar galime pasidžiaugti, kad pardavimai pranoko mūsų lūkesčius. Šiemet jau parduota dvidešimt tokių pačių moderniausių Amazone trąšų barstytuvų", - sako S. Kliauga. Nors tokių trąšų barstytuvų kaina nemaža, tačiau galutinius rezultatus vertinantys žemdirbiai džiaugiasi sutaupę lėšų. Skaičiuojama, kad tokį tręštuvą verta įsigyti 500 ha ir daugiau dirbantiems žemdirbiams.
„Amazone" eksporto vadovas Jansas Maizneris (Jens Meissner) pabrėžė išmaniųjų technologijų svarbą - tai ateities žemdirbystė, todėl būsimieji žemės ūkio specialistai turi gebėti naudotis pačia moderniausia technika ir išmanyti jos galimybes
„Amazone" grupė yra tarptautiniu mastu veikianti sisteminių sprendimų, susijusių su sumaniąja augalininkyste, tiekėja, kuri gali pasiūlyti įvairių naujoviškų mašinų, paslaugų ir konsultavimo koncepcijų. Kompetencijos sritys yra tręšimo technika, augalų apsaugos technika, dirvos dirbimo ir sėjimo technika. Akcinė bendrovė „Lytagra" jau ilgus metus atstovauja „Amazone" grupės techniką ir prekiauja ja Lietuvos rinkoje.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
„Metų traktorius 2025“: nuo galingiausio masinės gamybos traktoriaus iki elektrinio
2024-11-11 -
Sodybose traktorius vis dažniau keičia keturračiai
2024-10-29 -
Lenkiškų traktorių gamyklą įsigijo ukrainiečių valdomas verslas
2024-10-28
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)