Dublinas/Kaunas. Žemės ūkio technologijos vystosi pašėlusiu tempu. Airijos žemės ūkio naujienų apžvalgininkai, remdamiesi ūkininkų nuomonėmis, spaudoje pasirodžiusia išsamia informacija ir specialistų įžvalgomis, sudarė populiariausių 2016 metų žemės ūkio mašinų sąrašą.
Praėję metai tikrai nebuvo dosnūs pelnu nei ūkininkams, nei žemės ūkio pardavėjams. Politinis nestabilumas visame pasaulyje sukuria naujus iššūkius ir šiemet.
Peržvelgus 2016 m. žemės ūkio mašinų pasiūlą, matyti viena bendra visiems gamintojams būdinga tendencija - žemės ūkio technologijos vystosi pašėlusiu tempu. Pastarųjų kelerių metų mašinų gamintojų investicijos į aukštąsias technologijas jau pristatomos žemdirbiams. Kyla klausimas, kiek ir kas vis dar galės būti tobulinama ir kiek tai bus naudinga mašinų pramonei kaip visumai.
Pirmaujančiųjų žemės ūkio mašinų gamintojų požiūris skiriasi. CNH grupė pristatė autonominį traktorių, valdomą nuotoliniu būdu, o „John Deere" kaip svarbiausią tikslą užsibrėžė sukurti mašinos kabinoje palankesnes darbo sąlygas operatoriui, teigiama farmersjournal.ie.
Autonominis, nuotoliniu būdu valdomas traktorius CASE IH Magnum
„Case IH" per metus sukūrė autonominę, nuotoliniu būdu valdomą Magnum versiją, kuri paremta jau esamo Case IH Magnum traktoriaus modelio sprendimais. Įmonė tikisi, kad šis traktorius sumažins darbo jėgos paklausą ir kartu nepakenks veiklos rezultatams. Tai autonominis ratinis traktorius be kabinos, kuris gali būti agreguojamas su ISOBUS duomenų perdavimo liniją turinčiomis mašinomis. Mašinoje įdiegta interaktyvi sąsaja, suteikianti galimybę nuotoliniu būdu stebėti iš anksto užprogramuotas operacijas.
Remiantis „Case IH" informacija, šis traktorius jungia naujausius TŪS (tiksliojo ūkininkavimo sistemų) sprendimus: GPS sąsają, telemetriją, duomenų keitimosi įrangą ir agronominių technologijų valdymą. Būdamas toks inovatyvus jis suteikia žemės ūkio įmonės vadovams galimybių daugiau laiko skirti kitiems svarbiems darbams.
Naujausias ISOBUS protokolas leidžia perduoti įvairią informaciją iš traktoriaus į padargą ir priešingai, traktoriaus ir su juo per ISOBUS liniją sujungtų agreguojamų priemonių valdymo autonomija leidžia mašinai dirbti savarankiškai dieną ir naktį. Remdamasis interaktyvia kompiuterio sąsaja operatorius gali nuotoliniu būdu prižiūrėti užprogramuotas operacijas.
Japonijoje sukurtos technologijos diegiamos Europoje
Jau išbandytas traktorius, išsiskiriantis originaliais sprendimais, yra Kubota M7171 KVT modelis. Jame darniai dera Kubota variklis, bepakopė ZF CVT transmisija ir Dana priekinis tiltas. Be to, valdymo terminalas unifikuotas su naudojamu Kverneland mašinose, įrengta nauja Kubota kabina, sumontuota 9,4 t keliamosios galios trijų taškų pakabinimo sistema. Šiame traktoriuje yra ir daugiau techninių sprendimų, leidžiančių jį įtraukti į didžiųjų lygą.
Traktorius taip pat gali būti su Powershift transmisija, mažesniu valdymo monitoriumi ir mechaniniu hidraulinės sistemos skirstytuvų valdymu. Traktorius atrodo kaip tikras sunkiasvoris varžovas. Paprastai valdomas, funkcionalus ir efektyvus - tokie yra šios mašinos privalumai.
Nauja teleskopinių transmisijų era
Naujieji Manitou papildyti keliomis išmaniosiomis funkcijomis, kurios ypač svarbios operatoriaus darbe. Padidintas komforto lygis ir matomumas naujoje kabinoje yra labiausiai pastebimi krovos mašinos pakeitimai.
Manitou MLT dabar gali turėti vieną iš keturių transmisijų, įskaitant bepakopę hidrostatinę CVT (Continuously variable transmission), kuri leidžia greitį visame diapazone keisti labai tolygiai. Apskritai, naujame MLT yra aštuonių sričių patobulinimai. M-Varioshift yra nauja hidrostatinė pakopinė transmisija, skirta įveikti visas užduotis. Tai dviejų diapazonų pavarų dėžė, diapazonus galima eigoje perjungti jungikliu (tai jau įdiegta ir ankstesniuose modeliuose).
Pirmasis diapazonas skirtas greičiams iki 18km/val. Jis naudojamas atliekant krovos darbus. Antrasis diapazonas transportinis, didžiausias juo pasiekiamas greitis - 40 km/val.
Manitou oficialiai teigia, kad mašinos degalų sąnaudos taip pat mažesnės dėl įdiegto Eco Mode režimo, kuris leidžia sumažinti variklio sūkius. M-Varioshift transmisija įdiegta MLT 630-105 V CP ir MLT 630-105 V modeliuose.
„Eurotec" ritininis presas-vyniotuvas
Ši mašina Airijos nacionaliniame arimo čempionate 2016 m. buvo pripažinta geriausia už švariąsias gamybos inovacijas. McHale Fusion tvirta integruota konstrukcija perimta iš pirmtakų ir papildyta naujomis funkcijomis ir išmaniosiomis inovacijomis.
Mašinos autorius ir kūrėjas Tomas Kariganas (Tom Carrigan) teigia, kad ji yra pajėgi surinkti, supresuoti, pakrauti ir transportuoti supresuotus žaliosios masės ritinius. Hidrauliškai valdoma mašina gali sutvarkyti 16 ir daugiau 1,2 m skersmens ritinių. Pagrindinis tikslas, kurio siekė kūrėjas - sumažinti darbo jėgos poreikį ir padidinti ritinių apvyniojimo plėvele greitį.
McHale Fusion išsiskiria padalyto srauto galios perdava, kuri užtikrina optimalų galios paskirstymą presavimo kamerai, rinktuvui ir smulkintuvui. Mašina gali apvynioti plėvele ir sukrauti daugiau kaip 50 ritinių per racionalų judėjimo laiką. Mašinos priekyje sumontuota nauja platforma operatoriui leidžia geriau prieiti prie vyniotuvo ir kitų svarbiausiųjų mašinos mazgų.
John Deere 6230R ir 6250R
„John Deere" šiais metais įsijungė į kompaktiškų didelės galios (300 AG) traktorių rinką su 6230R ir 6250R. Traktoriai yra standartinio atitinkamai 230 AG ir 250 AG galingumo. Iš viso pasiūlyta 11 šios serijos (6R serijos) modelių, atitinkančių įvairius reikalavimus. Po variklio dangčiu įmontuotas 6,8 litro PowerTech PSS variklis su dviejų pakopų turbokompresorinio pripūtimo sistema. Tai tas pats ankstesniuose modeliuose naudotas variklis, tik gerokai sustiprintas, pritaikytas didesnei galiai ir apkrovoms, pavyzdžiui: pakeistas alkūninis velenas ir stūmokliai.
Rauch Axent
KItaip negu daugelis mineralinių trąšų barstomųjų, Axent sudaryta iš rezervuaro su iškrovimo sraige su gale integruotu trąšų skleidimo mechanizmu. Trąšos hidrauliniu transporteriu tiekiamos iš rezervuaro į išcentrinį skleistuvą AXIS-Powe Pack (skleidimo plotis iki 50 m).
V-formos rezervuare įrengtais kanalais trąšos nukreipiamos ant transporterio juostos apačioje. Iš čia jos nukreipiamos į papildomą kamerą, o iš ten per atskiras išbyrėjimo angas ant skleistuvų (sklendės valdomos nepriklausomai viena nuo kitos). Pagal nustatytą išbėrimo normą, priklausomai nuo traktoriaus važiavimo greičio, reguliuojamas ir transporterio greitis.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
„Metų traktorius 2025“: nuo galingiausio masinės gamybos traktoriaus iki elektrinio
2024-11-11 -
Sodybose traktorius vis dažniau keičia keturračiai
2024-10-29 -
Lenkiškų traktorių gamyklą įsigijo ukrainiečių valdomas verslas
2024-10-28
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)