Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Technika
Antrą kartą surengtame skutiklių šou žiūrovų netrūko

Akademija (Kėdainių r.). Kaip vienodomis sąlygomis dirba skirtingų gamintojų skutikliai, parodos „Agrovizija 2022“ lankytojai galėjo įvertinti paskutinę parodos dieną. Šešios įmonės pristatė po vieną skutiklį.

Antrą kartą parodos „Agrovizija“ istorijoje surengtame renginyje (pirmą kartą skutiklių šou įvyko 2019 m. ir buvo pristatytos 8 mašinos) atstovaujamų gamintojų skutiklius ir jų darbą realiomis sąlygomis pristatė „Specagra“, „Margučiai“, „Agrokoncerno technika“, „Dotnuva Baltic“, „Väderstad“ ir „Hegvita“.

Kiekvienos įmonės atstovai trumpai papasakojo apie pristatomų mašinų konstrukcinius ir inžinerinius sprendimus, pateikė svarbiausius techninius parametrus.

Bioversija 2024 04 26 m7

Skutiklių šou žiūrovai galėjo stebėti ir įvertinti, kaip dirba Unia Ares XL 6, Rol/EX Taurus, Bednar XO 5000F, Kverneland Qualidisc Pro 5001T, Väderstad Carrier 650, Agro-Mazs BTC 50 žemės dirbimo mašinos.

Visos šešios demonstruotos mašinos – diskinės, galinčios dirbti ne tik sekliai, bet ir giliau, pvz., iki 15 cm gyliu. Tad gali būti naudojamos ne tik pabiroms sudaiginti po javapjūtės, bet ir žemei dirbti, tarpiniams pasėliams supjaustyti ir su žeme sumaišyti. Svarbi skutimo funkcija, ypač kai sausa, gilesniuose dirvos sluoksniuose esančios drėgmės taupymas.

Trys demonstruotos mašinos buvo 5 m, trys – 6 m darbinio pločio.

Skutiklių šou, kaip ir purkštuvų, – nemažai žiūrovų pritraukiantis renginys, nes pamatyti, kaip skirtingų gamintojų mašinos vienoje vietoje dirba realiomis sąlygomis ne tik įdomu, bet ir naudinga, ypač galvojant apie ūkio technikos parko atnaujinimą.

Beje, parodos programoje buvo numatyta skutiklių darbą, kaip ir purkštuvų, demonstruoti dvi dienas, tačiau iš vakaro praūžęs stiprus lietus planus pakeitė – žemės dirbimo mašinas nuspręsta pristatyti tik paskutinę parodos dieną, bet jų darbą lankytojai galėjo stebėti du kartus tą pačią dieną.

Autorius: Gitana Kemežienė
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos