Basf 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 19 m1
Spaudos centras
„Žemaitijos pienas“ lieka biržoje

Vilnius. Vienos didžiausių šalies pieno perdirbimo bendrovių „Žemaitijos pienas“ akcininkai nepritarė siūlymui trauktis iš „Nasdaq“ Vilniaus biržos.

Bendrovės akcininkų susirinkime birželio 29 dieną nuspręsta neinicijuoti visų bendrovės išleistų akcijų išbraukimo iš prekybos Vilniaus biržoje, todėl akcijomis ir toliau bus prekiaujama reguliuojamoje rinkoje, pranešė „Žemaitijos pienas“.

Apie ketinamą trauktis iš biržos „Žemaitijos pienas“ paskelbė birželio pradžioje. Tokį siūlymą teikusios valdybos teigimu, „Žemaitijos pienas“ neturi tikslo pritraukti papildomojo kapitalo, vykdydamas viešus savo akcijų ar kitų vertybinių popierių siūlymus „Nasdaq“ Vilniaus biržoje, ir nėra vykdęs tokių siūlymų praeityje.

Bioversija 2024 04 15 m7

„Akcijų buvimas reguliuojamoje rinkoje bendrovei realios naudos neduoda, tačiau reikalauja papildomų jos žmogiškųjų resursų, taip pat kuria papildomas išlaidas, susijusias su listinguojamoms įmonėms keliamų reikalavimų vykdymu“, – tvirtino bendrovės valdyba.

Anot jos, pasitraukus iš biržos bendrovė visas savo pastangas galėtų koncentruoti išimtinai į savo tiesioginės veiklos vykdymą.

„Žemaitijos pienas“ 2020 metais uždirbo 9,02 mln. eurų konsoliduoto grynojo pelno – 9 proc. mažiau nei užpernai, grupės pajamos per metus sumažėjo 1,7 proc. iki 182,427 mln. eurų.

Praėjusių metų pabaigoje 57,98 proc. „Žemaitijos pieno“ akcijų valdė Algirdas Pažemeckas ir Danutė Pažemeckienė, 9,74 proc. – „Baltic Holding“, 6 proc. – „Klaipėdos pienas“.

„Žemaitijos pieno“ akcijos biržoje kotiruojamos nuo 1997 metų spalio, jomis prekiaujama Papildomajame prekybos sąraše.

BNS inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos