
Vilnius. 50 mln. eurų vertės gamyklą statantis pieno perdirbimo kooperatyvas „Pienas LT“ iki 2028-ųjų planuoja padvigubinti pajėgumus.
„Pienas LT“ valdybos pirmininkas Petras Viršilas BNS sako, kad dėl mažėjusių pieno supirkimo kainų pelną daugiau nei keturis kartus pernai sumažinusi įmonė plėtros planų dėl to nekeičia.
Jo teigimu, nepaisant sektoriaus sunkumų, „lengviau yra pradėti plėstis dabar, negu atsistatyti vėliau“.
„Mūsų ūkininkai investuoja du kartus: investuoja į savo ūkių plėtrą ir tuo pačiu investuoja lėšas į gamyklos statybas. Tai yra dviguba investicija, todėl nėra ūkininkams lengva“, – BNS sakė P. Viršilas.
Anot jo, pamažu, iki 2028 m. kooperatyvas planuoja beveik padvigubinti perdirbamo pieno apimtis – nuo 700 t iki 1,3 tūkst. t ir gaminti du kartus daugiau aukštos pridėtinės vertės baltymų.
„Pieno sektorius yra išskirtinis tuo, kad jeigu jis užsidarė, tai iš principo jis niekados neatsidarys. O jeigu užsidarė, tai kol atsidarys, užtruks apie trejus metus, kol vėl bus nuo telyčios iki karvės užauginama“, – aiškino „Pienas LT“ valdybos pirmininkas.
Kaip skelbta anskčiau, bankas „Luminor“ 2024 m. birželį įmonės modernizavimui ir apyvartiniam kapitalui paskolino virš 30 mln. Eur, dar 20 mln. Eur – Šiaurės investicijų bankas (NIB).
Skelbta, kad 50 mln. Eur vertės gamykloje planuojama įdiegti naujas linijas ir technologijas, plėsti produktų talpų ir pienovežių parką bei sukurti daugiau nei 150 naujų darbo vietų.
„Čia darbai nesustojo, vyksta viskas pagal planą. Mes esame dabar šito projekto antrame etape (...). Numatome, kad kitų metų kovo mėnesį mes tą antrą etapą, dvigubą (pajėgumų – red. past.) išplėtimą paleisime“, – teigė P. Viršilas.
Bendrovės audituotas grynasis pelnas 2025 m. smuko 4,2 karto iki 2,51 mln. Eur (2024 metais – 10,67 mln. Eur), tuo metu pajamos augo 18,6 proc. iki 214,46 mln. Eur (180,77 mln. Eur), rodo Registrų centrui pateikta ataskaita.
Anot P. Viršilo, pelno mažėjimą lėmė pieno supirkimo kainų svyravimai pasaulinėse rinkose.
„Reikia suprasti, kad pieno sektorius šiandien yra krizėje. Ta krizė tęsiasi jau turbūt nuo praėjusių metų spalio mėnesio – pusę metų. Kol kas žingsniai yra padaryti iš Vyriausybės pusės, mes matome pastangas, tikrai tą vertiname ir darbas yra daromas, bet tai nėra pakankamai, kad stabilizuotų ūkių išlikimą“, – aiškino P. Viršilas.
„Pienas“ LT už 2025 m. savininkams dividendų nemokės. Paskirstytinas bendrovės pelnas siekė 2,51 mln. Eur, iš kurio 2,39 mln. Eur nuspręsta skirti į kitus rezervus, 125,6 tūkst. Eur – į įstatymo nustatytus rezervus.
Už 2024 m. kooperatyvas pernai išmokėjo 1,1 mln. Eur dividendų, už 2023 metus – 791,2 tūkst. Eur, už 2022 metus – 3,9 mln. Eur.
Taip pat šia tema skaitykite
-
„Vilvi Group“ šiemet tikisi auginti pajamas iki 430 mln. eurų
2026-06-04 -
Įregistruoti nauji produktai kovai su augalų ligomis ir piktžolėmis
2026-06-03 -
Suformuota 2,5 tūkst. naujų valstybinės žemės sklypų
2026-06-02
Skaitomiausios naujienos
-
Kinai ruošia smūgį pasaulinei technikos rinkai
2026-05-18 -
Siūloma apmokestinti apleistą pensininkų žemę
2026-05-12 -
Ukraina didina traktorių importą
2026-05-11
Verslo informacija
-
Gyva dirva – stiprus derliaus pagrindas
2026-06-04 -
Questar™ – naujiena fungicidų rinkoje
2026-05-25 -
Koronos virusas persikelia į žemės ūkį
2026-05-22



(0)