Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Spaudos centras
„Žalioji rinkodara“ skinasi kelią, bet ar neklaidina vartotojo?

Vilnius. Lietuvos vartotojų institutas (LVI) stebi „žaliosios rinkodaros“ augimą ir rekomenduoja įmonėms ją peržiūrėti, nes informacijoje apie draugiškus aplinkai produktus ir paslaugas gali būti klaidinančių vartotojus žaliųjų teiginių, kurie prisideda prie „žaliojo smegenų plovimo“.

„Žaliasis smegenų plovimas“ apibrėžiamas kaip reiškinys, kuomet verslas sukuria įspūdį, kad jo produktai ir paslaugos yra draugiški aplinkai, kai jie tokie nėra, arba ne tiek, kiek teigiama ar numanoma.

Paprastai žaliasis smegenų plovimas vykdomas pasitelkiant ir vartojant žaliuosius teiginius, kurie yra suprantami kaip žodžių, jų junginių bei vaizdinių klaidinantis vartojimas. Pavyzdžiui, teigiama, kad pakuotė pagaminta saugojant aplinką, kai tam nepateikiama įrodymų arba jie yra nepakankami.

Bioversija 2024 07 09 m7

Namų darbai žaliajai rinkodarai”

Nr.1. Pasitikrinti, ar žalieji teiginiai yra pagrįsti. Jeigu įmonė tvirtina, kad ji rūpinasi aplinka, tačiau nenurodo konkrečių priemonių, gali būti ženklas, kad vartotojai yra klaidinami. Ne tik žodžiai, bet ir vaizdai, vaizdo įrašai ir iliustracijos svetainėse, kuriuose nurodoma žalioji politika, gali sukurti klaidinantį įvaizdį apie prekės ženklą.

Taip pat gali būti vartojami žodžiai „tvarus“, „ekologiškas“ neturint jiems pagrindimo. Paskutiniu metu populiariu tampa termino „natūralus“ vartojimas.

Nr.2. Įvertinti, kiek sveria žalioji įmonės politika ? Kai kurios įmonės žaliaisiais teiginiais pabrėžia aspektus, rodančius žalią požiūrį, tačiau ne visada verta tai minėti, nes tie aspektai jau yra numatyti teisės aktuose ir todėl laikomi standartiniais. Tai gali būti informacija, susijusi su gamybos procesu, produkto savybėmis ir pan.

Nr.3. Įsitikinti, ar nenaudojamas mažesnės blogybės principas? Kai kurios įmonės iškelia „tvarią“ gaminio / paslaugos savybę, sudedamąją dalį, ją priskiria visam produktui, o apie kitas, kurios daro neigiamą įtaką aplinkai – nutyli.

Atlieka žaliųjų teiginių stebėseną

Lietuvos vartotojų institutas šiuo metu atlieka žaliųjų teiginių stebėseną įmonių interneto svetainėse ir elektroninėse parduotuvėse. Iki šio laiko analizė atlikta beveik 200 interneto svetainių. Tyrimas ir rekomendacijos verslui bus pristatyti vėlų rudenį.

LVI inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos