Basf A1 2024 11 19 Basf m1 2024 11 19
Spaudos centras
Vyriausybė siūlo jungti tris įmones į Žemės informacijos centrą

Vilnius. Mažinant Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) valdomų įmonių skaičių, Vyriausybė trečiadienį pritarė trijų įmonių jungimui į vieną – Žemės informacijos centrą. Dėl to dar turės spręsti Seimas. 

Norima sujungti Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centrą, Distancinių tyrimų ir geoinformatikos centrą GIS-Centrą ir Valstybės žemės fondą. 

ŽŪM planuoja, kad dėl to bus atsisakyta apie 30 etatų, taip pat dalies patalpų.

Bioversija m7 2024 11 19

„Auditoriai nustatė, kad ministerijai pavaldžiose valstybės valdomose įmonėse trūko profesionalaus vadovavimo, vizijos, buvo priimami abejotini sprendimai. Norime, kad valstybės valdomos įmonės kurtų didesnę pridėtinę vertę ir naudą visuomenei“, – sako ministras K. Navickas.

ŽŪM praneša, kad Vyriausybė pasitarime jau patvirtino siūlymą privatizuoti valstybės valdomų bendrovių „Kiaulių veislininkystė“, “Panevėžio veislininkystė”  bei “Šilutės veislininkystė” valstybei nuosavybės teise priklausančias akcijas.

Žemės ūkio ministerija, atsižvelgusi į įmonių audito ir išorės ekspertų studijų dėl genetinių išteklių užtikrinimo ir saugojimo galimybių šalyje rezultatus, pateiks sprendimus ir dėl valstybės valdomų bendrovių „Lietuvos žirgynas“, „Genetiniai ištekliai“ ir „Lietuvos veislininkystė“ tolesnės veiklos.

Taip pat bus įvertintos UAB „Šilutės polderiai“ reorganizavimo arba privatizavimo galimybės.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija anksčiau skelbė, kad po trejų metų Lietuvoje turėtų likti tik viena valstybės įmonės (VĮ) statusą turinti bendrovė – Ignalinos atominė elektrinė. O iš visų 47-ių valstybės valdomų įmonių (VVĮ) turėtų likti ne daugiau kaip 35. 

Pertvarka palies ir Registrų centrą, „Regitrą“, Valstybinių miškų urėdiją, Lietuvos oro uostus bei kitas. 

Daugiausia pokyčių numatoma būtent ŽŪM įmonėse – planuojama jungti arba privatizuoti septynias įmones. 

Šiuo metu Lietuvoje veikia 47 VVĮ, iš kurių 16 turi valstybės įmonės teisinę formą, o likusios yra uždarosios akcinės ir akcinės bendrovės. Taip pat veikia 31 antrinė bendrovė ir 11 paskesnių eilių antrinių bendrovių.

Šaltinis: BNS, ŽŪM
    Gudinas -  23 06 14 + prenumerata 2025
    Setupad-desktop-po tekstu

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Kiek jūsų ūkyje yra nuosavos ir nuomojamos žemės?
    Visos apklausos