Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Spaudos centras
Vyriausybė pritarė siūlymui skųsti EK sprendimą ES Teisingumo Teismui

Vilnius. Vyriausybė trečiadienį pasitarime pritarė, kad Lietuva apskųstų Europos Sąjungos Teisingumo Teismui Europos Komisijos (EK) sprendimą šaliai sumažinti 1,9 mln. eurų paramą.

EK 2015 metų birželį Lietuvai skyrė 5 proc. finansinę pataisą nuo 2010-2013 metais išmokėtų kompensacijų vyresniems nei 55 metų ūkininkams, nusprendusiems pasitraukti iš rinkos.

Paramą galėjo gauti tie asmenys, kurie užsiėmė prekine gamyba. Komisijos teigimu, Lietuva buvo nubausta, nes paraiškų atrankos metu nebuvo tinkamai įvertinta, ar prieš pasitraukdamas ir perleisdamas ūkį ūkininkas gavo pajamų iš pieno pardavimo.

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

Žemės ūkio ministras trečiadienį teigė, kad auditoriai suklydo vertindami vadinamojo ankstyvojo pasitraukimo aplinkybes.

„Mūsų manymu, auditoriai neteisingai įvertino faktą, kiek Lietuvos žemdirbių, kuriems buvo išmokėtos tos pasitraukimo išmokos, dalyvavo komercinėje veikloje. Nes, nors jie galbūt neturi dokumentų, įrodančių tą komercinę veiklą, bet visi turėjo pieno kvotas, kas įrodo, kad jie dalyvavo prekyboje“, – Vyriausybės pasitarime trečiadienį sakė Giedrius Surplys.

2015 metais Lietuva EK sprendimą apskundė ES Bendrajam teismui, tačiau pernai lapkritį jis atmetė skundą, – anot teismo, vien pieno kvotos, kurias turėjo beveik 96 proc. visų pareiškėjų, neleidžia nustatyti, ar jie užsiėmė prekine gamyba. Kitaip tariant, Lietuva neįrodė, kad pieno kvotą turintis ir ūkį perleidžiantis asmuo gavo realių pajamų.

Pagal ES priemonę, pagal kurią buvo mokamos išmokos vyresnio amžiaus ūkininkams už pasitraukimą iš aktyvios žemės ūkio veiklos, 2004-2009 metais buvo gauta apie 21 tūkst. paraiškų. Jas galėjo teikti 55 metų sulaukę ūkininkai, o parama jiems buvo mokama ne daugiau kaip 15 metų – iki 75-erių.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos