Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Spaudos centras
Vyriausybė pritarė dviejų tarnybų funkcijų sujungimui

Vilnius. Vyriausybė trečiadienį pritarė siūlymui sujungti Valstybinės augalininkystės tarnybos ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos funkcijas, praneša siūlymą pateikusi Žemės ūkio ministerija (ŽŪM). 

Įstatymų pakeitimais siekiama mažinti ūkio subjektų priežiūrą atliekančių institucijų skaičių, kad verslo aplinka Lietuvoje taptų aiškesnė, skaidresnė, sumažėtų administracinė našta ir būtų taikomas vieno langelio principas.

„Reorganizavus šias dvi įstaigas, sujungus, mes per metus, pradiniais skaičiais, sutaupytume apie 100 tūkst. eurų ir atsisakytume 1,5 tūkst. kvadratų šiuo metu naudojamo administracinės ir kitos paskirties nekilnojamojo turto“, – Vyriausybės posėdyje sakė žemės ūkio ministras Giedrius Surplys. 

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

Reorganizavus Valstybinę augalininkystės tarnybą (VAT) prie ŽUM, tarnybos teises ir pareigas perims Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) ir Nacionalinis maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutas.

Įstatymuose numatyta, kad VAT vykdo fitosanitarijos, augalų apsaugos, trąšų, pluoštinių kanapių, augalų veislių registravimo ir teisinės apsaugos, grūdų ir jų kokybės gerinimo politiką, priežiūrą ir kontrolę. Šias VAT vykdomas funkcijas perims VMVT. Abi įstaigos turi laboratorijas – sujungus jas į vieną, bus sukurta bendra logistika ir suvienodintas apmokėjimas už paslaugas.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos