Basf A1 27 02 24 Basf 27 02 24 m1
Spaudos centras
Už nepristatytas trąšas „Belor“ turi mokėti baudą „Scandagrai“
Asociatyvi Freepik (fabrikasimf) nuotr.

Vilnius. Tarptautinės grupės „Belor Group“ valdoma Lietuvos trąšų prekybos bendrovė „Belor“ privalo sumokėti beveik 0,3 mln. Eur baudą žemės ūkio įmonei „Scandagra“ už laiku nepristatytą produkciją, galutinai nusprendė teismas.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas praėjusią savaitę atsisakė priimti ir grąžino „Belor“ skundą, kuriuo ji siekė nepalankios žemesnės instancijos teismo nutarties peržiūrėjimo. 

Tokiu būdu įsigaliojo Apeliacinio teismo lapkritį priimtas sprendimas, kuriuo „Belor“ įpareigota „Scandagrai“ sumokėti 275 tūkst. Eur baudą.

Bioversija m7 2024 02 22

Kaip teigiama šio teismo nutartyje, bendrovė 10 proc. dydžio baudą nuo laiku nepristatytų ar nepateiktų prekių vertės privalėjo sumokėti neįvykdžiusi sutarties dėl 5 000 t skystųjų trąšų. 

Anot nutarties, pasibaigus sutarties terminui, „Belor“ buvo pristačiusi 300 t trąšų, į „Scandagros“ pretenziją neatsakė, nesiaiškino dėl įsipareigojimų vykdymo ir baudos nemokėjo, todėl sutartį „Scandagra“ nutraukė.

Įmonių ginčui pasiekus teismą, „Belor“ nurodė, kad „Scandagra“ pati nepanoro pirkti trąšų, kai po pertraukos gamybą pradėjo Jonavos azoto trąšų gamykla „Achema“, o bendrovių sutartis pirkėjai tapo nenaudinga. Dėl to „Belor“ reikalavo 275 tūkst. Eur netesybų, bet šis prašymas atmestas nenustačius neteisėtų „Scandagros“ veiksmų.

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kokių priemonių imatės dėl užmirkusių žieminių pasėlių?
Visos apklausos