Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 12 01
Spaudos centras
Ūkininkus varginusi sausa vasara lietuviško derliaus neištirpdė

Vilnius. Šiųmetė sausra daržovių augintojus Lietuvoje privertė kaip reikiant nerimauti, tačiau kasmet kalnus bulvių ir svogūnų užauginantis ūkininkas Gintautas Dominas įsitikinęs: lietuviškų derliaus gėrybių pirkėjai nepritrūks.

 „Daugumos žemės ūkio kultūrų derlius priklauso nuo oro sąlygų. Nors šiemet orai nebuvo idealūs, tačiau kasdienis darbas leido pasiekti gerų rezultatų – daržovės yra geros kokybės ir pas pirkėjus atkeliauja laiku“, – sako G. Dominas, Panevėžio rajone užaugintą produkciją jau 20 metų tiekiantis į lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ parduotuves.

Lietuviškos bulvės, morkos ir svogūnai yra populiariausios daržovės, kurių parduodama daugiausiai. Vidutiniškai per metus „Maximos“ parduotuvėse parduodama 9,5 tūkst. tonų lietuviškų bulvių ir po daugiau nei 4 tūkst. tonų morkų ir svogūnų, kurie atkeliauja iš Lietuvos ūkininkų daržų.

Bioversija 22 08 31

„Turėdami ilgalaikius ir patyrusius partnerius – Lietuvos ūkininkus – galime užtikrinti, kad pirkėjus pasiekia šviežios lietuviškos gėrybės. Tokias mūsų klientai vertina labiausiai ir daržovių skyriuose pirmiausia ieško būtent Lietuvos ūkininkų užaugintų gėrybių. Žinodami savo pirkėjų norus ir lūkesčius, glaudžiai bendradarbiaujame su augintojais ir padedame planuoti jau kitų metų sėją“, – teigia prekybos tinklo „Maxima“ komercijos vadovė Vilma Drulienė.

Ūkininko G. Domino teigimu, šiemet jam derlius buvo vidutiniškas, tačiau svogūnai iškirtinai sveiki ir gražūs. „Jeigu šiltuoju laikotarpiu būtų dažniau ir gausiau paliję, būtų užaugę stambesni svogūnai. Dabar jie šiek tiek mažesni, užtat – itin geros kokybės ir sausi, todėl geriau išsilaiko. Šiemet svogūnų derlius yra geresnis negu pernai“, – vertina daržovių augintojas.

Anot jo, svogūnai ūkyje buvo iškasti rugpjūčio pabaigoje, apie savaitę juos laukuose džiovino saulė, tada daržovės keliavo į sandėlius, o iš ten – į prekybos tinklo „Maxima“ parduotuves.

G. Dominas populiariuosius geltonuosius svogūnus sėja ir augina bemaž 15 metų. Vien svogūnams auginti šiemet jis skyrė 80 hektarų plotą. „Maximos“ parduotuves taip pat pasiekia ir G. Domino ūkyje užaugintos bulvės.

„Savo ūkyje galiu užauginti kalnus bulvių ir svogūnų, tačiau labai svarbu, kad daržovės pasiektų pirkėjų krepšelius. Bendradarbiaudamas su „Maxima“ žinau, kad mano derlius pasklis po visą Lietuvą ir šviežios daržovės greitai atsidurs ant žmonių stalo. Matydamas, kad pirkėjai renkasi Lietuvoje užaugintas daržoves, galiu numatyti, kiek ir ko sėti kitais metais“, – tvirtina ūkininkas G. Dominas.

Šiuo metu prekybos tinklas „Maxima“ bendradarbiauja su daugiau nei šimtu Lietuvos ūkininkų, tarp jų esama ir didelių, ir smulkių šeimos ūkių.

Pagal „Maximos“ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija