Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Spaudos centras
Sutelktinio finansavimo bendrovė bendradarbiaus su Paskolų garantijų fondu

Vilnius. Finansinių technologijų startuolis „HeavyFinance“ pasirašė sutartį su valstybės valdoma nacionaline plėtros įstaiga UAB Žemės ūkio paskolų garantijų fondas  (ŽŪPGF) dėl individualių garantijų teikimo. Teikiant žemės ūkio garantijas tai yra pirmasis atvejis, kai valstybės įstaiga pradeda bendradarbiauti su technologijų startuoliu.

Per sutelktinio finansavimo bendrovę „HeavyFinance“ investuojančių asmenų lėšos galės būti skolinamos saugiau. Nuo šiol paskolos šioje platformoje galės būti suteikiamos su valstybės garantija, kuri užtikrins iki 80 proc. neatgautos paskolos dalies grąžinimą.

„Esame bene pirmoji bendrovė Europoje, per kurią valstybės garantijos teikiamos ne bankų ir kredito unijų, bet smulkiųjų investuotojų suteikiamoms paskoloms. Džiaugiamės tokiu moderniu institucijų sprendimu paskatinti fizinių asmenų ir verslo investavimą į  Lietuvos ūkininkų paskolas”, – komentuoja Laimonas Noreika, „HeavyFinance“ vadovas.

Bioversija 2024 07 09 m7

ŽŪPGF teikiamos garantijos užtikrina, kad jeigu pasiskolinęs verslas ar ūkis negalės įgyvendinti finansinių įsipareigojimų, iki 80 proc. įsiskolinimo padengs valstybės garantuojama garantijų institucija ŽŪPGF. Paskoloms, kurios suteikiamos nuo COVID-19 viruso protrūkio nukentėjusiems ūkio subjektams, ši garantija padidinta iki 90 proc.

Pokyčiai ūkiams

Su ŽŪPGF teikiama garantija paskola yra apsaugota valstybės garantuojamos garantijų institucijos, todėl ūkiams sumažėja pirmine hipoteka įkeičiamo turto reikalavimas.

„Teikdami garantijas siekiame ūkio subjektams finansinių paslaugų rinkoje sukurti palankesnes skolinimosi sąlygas. Šis bendradarbiavimas yra pirmasis mūsų žingsnis už klasikinės finansavimo rinkos ribų. Tikime, kad sinergija tarp mūsų priemonių ir „HeavyFinance“ inovatyvaus skolinimo sprendimų tik dar labiau padidins finansinių paslaugų prieinamumą žemės ūkio, miškininkystės, kaimo plėtros ar žuvininkystės srityse veikiančioms įmonėms ir ūkininkų ūkiams“, – komentuoja ŽŪPGF l. e. direktorės pareigas Romalda Globienė.

Per mėnesį išduota virš 1 mln. Eur paskolų

Vasarį „HeavyFinance“ investuotojų bendruomenė sutelkė paskolų smulkiems ir vidutinio dydžio ūkininkams už daugiau nei 1 mln. Eur.

Per platformą galima investuoti nuo 100 Eur, o suteikiamų paskolų dydis svyruoja nuo 10 tūkst. Eur iki 200 tūkst. Eur.

Pagal „HeavyFinance“ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos