Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Spaudos centras
Sutarė dėl paskolų žemdirbiams teikimo

Vilnius. Lietuvos žemdirbiai investiciniams projektams bei apyvartinėms lėšoms dvejus metus galės gauti finansavimą iš 15,2 mln. eurų fondo – jį lygiomis dalimis sudaro 2014-2020 metų Lietuvos kaimo plėtros programos ir Medicinos banko lėšos.

Medicinos bankui laimėjus Žemės ūkio paskolų garantijų fondo (ŽŪPGF) skelbtą finansinį tarpininko konkursą, sutartis dėl pasidalytos rizikos paskolų pasirašyta praėjusį penktadienį, pranešė įmonės.  

„Finansavimas gali būti teikiamas ir fiziniams, ir juridiniams asmenims su sąlyga, kad jie dalyvauja veiklos srities „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“ programoje ir turi tai patvirtinančią Nacionalinės mokėjimo agentūros pažymą“, – pranešime sakė laikinoji ŽŪPGF vadovė Romalda Globienė.

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

Didžiausia iki penkerių metų trukmės paskolos suma – 200 tūkst. eurų. Ūkininkams bus taikoma 1,25 proc. palūkanų norma. 

„Žemdirbiams teikiamas finansavimas sudaro vis didesnę dalį mūsų paskolų portfelio, esame pasiruošę ją ir toliau didinti“, – pranešime sakė Medicinos banko Komercijos departamento direktorius Julius Ivaška.

Teigiama, jog žemdirbiai pastaruoju metu stengiasi žemę įsigyti ir išvengti rizikos brangstant jos nuomai, be to, pastebima ir migracija iš pienininkystės į augalininkystę ar gyvulininkystę.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos