Basf 23 01 02 Basf 2023 01 02 m1 +Rovaltra 2023 02 02
Spaudos centras
Sustabdyta Marijampolės r. neleistinai vykdyta mėsos perdirbimo veikla

Vilnius. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Marijampolės departamento specialistai, bendradarbiaudami su Kauno regiono Jungtinių operacijų centro institucijomis: Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos Kauno apskrities skyriaus, Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos ir Valstybinės darbo inspekcijos pareigūnais, sustabdė Marijampolės rajone (Bitikų k.) neteisėtai vykdytą mėsos pusgaminių gamybos ir žvėrienos tvarkymo veiklą. Į rinką neleista tiekti ir utilizacijai nukreipta beveik 600 kg nesaugios kiaulienos, ėrienos pusgaminių ir žvėrienos mėsos, nes nebuvo galima nustatyti šios žaliavos kilmės.

Pareigūnams gavus pranešimą apie galimai nelegalią mėsos perdirbimo veiklą ir patikrinus įmonę UAB „Eimasa“, nustatyta, kad mėsos pusgaminių gamyba ir laukinių medžiojamųjų gyvūnų tvarkymo veikla joje buvo vykdoma pažeidžiant VMVT dar šių metų sausio 17 d. įmonei teiktą draudimą vykdyti veiklą. Jau tuomet mėsos tvarkymo įmonėje buvo nustatyti grubūs maisto saugos pažeidimai, buvo nurodyta utilizuoti nelegaliai tvarkytus 1 925 kg mėsos žaliavų ir gaminių (kiaulienos, paukštienos ir kt.). Pašalinusi dalį trūkumų šiuo metu įmonė galėjo vykdyti tik mėsos gaminių gamybą, tačiau leidimai gaminti mėsos pusgaminius ir tvarkyti laukinių medžiojamųjų gyvūnų mėsą įmonei nebuvo atnaujinti.

Naujausio neplaninio patikrinimo metu įmonėje ir vėl nustatyta daug grubių pažeidimų. Nebuvo užtikrinama žaliavos, kuri naudojama mėsos pusgaminiams gaminti, sauga ir kokybė. Įmonė negalėjo pateikti jos tiekimo, perdirbimo atsekamumo dokumentų. Taip pat netinkamai ženklinti ėrienos pusgaminiai (nurodytas kito gamintojo veterinarinio patvirtinimo numeris). Šalutiniai gyvūniniai produktai, netinkami žmonių maistui, buvo laikomi žaliavoms saugoti skirtame šaldytuve. Gamybos patalpose trūko švaros ir tvarkos, pažeisti sanitarijos reikalavimai.

Bioversija 23 01 16

Tyrimas tęsiamas, įmonės atsakingiems asmenims bus skirtos administracinio poveikio priemonės.

VMVT inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kaip jūsų ūkį paveikė 2022-ųjų infliacija?
Visos apklausos