Basf A1 27 02 24 Basf 27 02 24 m1
Spaudos centras
Suomiška tradicija: šventiniai riebalai virsta dyzelinu
Riebalų surinkimui panaudojamos kitų produktų pakuotės

Helsinkis. Daugelis suomių Kalėdų jau neįsivaizduoja be tradicijos po šventinės vakarienės gaminimo likusius riebalus perdirbti į dyzeliną. Kasmet prie šios iniciatyvos prisijungia vis daugiau žmonių – iš pernai surinkto riebalų kiekio buvo pagaminta tiek dyzelino, kad jo pakaktų vienam automobiliui pasaulį apvažiuoti iki septyniolikos kartų.

Idėjos organizatoriai ieško galimybių ateityje šią tradiciją pradėti ir Lietuvoje.

„Ham trick“ arba „Kumpio triukas“ – tai jau šeštą kartą Suomijoje vykstanti akcija, kurios metu gyventojai kviečiami rinkti ir perdirbti kepimo riebalus, naudojamus kumpiui ir kitiems kalėdiniams patiekalams gaminti. Surinkti riebalai pakartotinai panaudojami, gaminant „Neste“ dyzeliną.

Bioversija m7 2024 02 22

Pernai „Ham Trick“ dalyvių skaičius buvo rekordinis: dalyvavo beveik 240 000 Suomijos namų ūkių. Iš viso buvo surinkta 55 tonos panaudotų kepimo riebalų. Šiais metais tikimasi, kad akcijoje dalyvaus bent 300 000 namų ūkių.

Anot „Neste“ Suomijos rinkodaros vadovės Tytti Stranding (Titi Stranding), augantis dalyvių aktyvumas rodo, jog žiedinė ekonomika tampa vis svarbesne Suomijos vartotojams ir įmonėms.

„Kampanija „Ham Trick“ yra puikus verslo bendradarbiavimo tvarumo srityje pavyzdys: projektą kartu vykdo 15 operatorių. Panaudoti kepimo riebalai paverčiami atsinaujinančiu dyzelinu, kuris yra alternatyva vartotojams ir įmonėms, siekiant sumažinti jų išmetamų teršalų kiekį. „Neste MY Renewable Diesel“ atsinaujinantis dyzelinas leidžia sumažinti transporto išmetamą anglies dvideginio kiekį iki 90 %* (*gyvenimo ciklo emisijų ir emisijų mažinimo skaičiavimo metodika atitinka Europos Sąjungos atsinaujinančios energijos direktyvą (2018/2001/ES), palyginti su iškastiniu dyzelinu“, – sako ji.

Dalyvauti akcijoje paprasta – susikaupusius maisto riebalų likučius suomiai supila į panaudotas, pavyzdžiui, pieno ar sulčių pakuotes ir palieka jas tam skirtuose specialiuose konteineriuose. Surinkti riebalai keliauja į atliekų tvarkymo tarnybą, kur yra perdirbami, o iš ten – į „Neste“ perdirbimo gamyklą Porvo mieste atsinaujinančio dyzelino gamybai.

Šaltinis: „Neste“
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokių priemonių imatės dėl užmirkusių žieminių pasėlių?
  Visos apklausos