

Vilnius. Vyriausybė trečiadienį pritarė siūlymui steigti žemės ūkio atašė pareigybę Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE), o tokią pat pareigybę panaikinti Italijoje.
Pasak žemės ūkio ministro Andriaus Palionio, naikinant atašė poziciją Italijoje ir steigiant JAE, siekiama optimizuoti geografinį atašė paskirstymą.
Jis pabrėžė, kad 2017 metais Dubajuje pasirašytas tarpvyriausybinis susitarimas dėl ekonominio bendradarbiavimo, kuriuo šalys susitarė plėtoti ekonominį ir techninį bendradarbiavimą.
„Svarbu tęsti darbą su JAE, siekiant paskatinti maisto produktų eksportą į šią šalį. Atašė pareigybė padėtų užtikrinti spartesnį informacijos apsikeitimą, glaudesnį bendradarbiavimą tarp atsakingų institucijų“, – Vyriausybės posėdyje trečiadienį sakė A. Palionis.
„Taip pat pažymėtina, kad Dubajuje ir kituose miestuose kasmet vyksta tarptautinės parodos, mugės ir seminarai, todėl sėkmingas dalyvavimas jose suteiktų galimybių pristatyti Lietuvos pramonę net JAE, bet ir kitoms Persijos įlankos šalims“, – sakė ministras.
Anot ŽŪM, JAE yra potenciali rinka Lietuvai, ji importuoja 80 proc. šaliai reikalingų maisto produktų. Be to, augant lietuviškos produkcijos, ypač pieno, eksportui, ŽŪM teigia matanti dar didesnį potencialą ir galimybes ateityje.
Atašė turėtų plėsti Lietuvos ir JAE bendradarbiavimą žemės ir maisto ūkio, kaimo plėtros, žuvininkystės bei kitose srityse, skatinti Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų eksportą į JAE ir Persijos įlankos regiono šalių rinką, rašoma ministerijos parengtame nutarimo projekte.
Atašė JAE turėtų dirbti nuo kovo, o Italijoje neliks nuo rugpjūčio.
BNS inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
„Linas Agro“ Šakiuose įrengė pirmąjį paštomatą
2025-04-18 -
„Lifosai“ nepavyko išvengti nurodymo panaikinti nemalonius kvapus
2025-04-18 -
Daugiau kaip 500 žemės tvarkybos specialistų gali netekti teisės dirbti
2025-04-17
Skaitomiausios naujienos
-
Saulės elektrinės nukenčia vis dažniau
2025-04-01 -
Gazolio naudojimas ūkyje: nusižengimų beveik nerasta
2025-03-31 -
ŽŪM pritaria siūlymui parduoti valstybinę žemės ūkio paskirties žemę
2025-04-16
(0)