Basf 29 05 23 Basf 2023 05 29 m1
Spaudos centras
Steigiama žemės ūkio atašė pareigybė JAE, naikinama – Italijoje

Vilnius. Vyriausybė trečiadienį pritarė siūlymui steigti žemės ūkio atašė pareigybę Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE), o tokią pat pareigybę panaikinti Italijoje. 

Pasak žemės ūkio ministro Andriaus Palionio, naikinant atašė poziciją Italijoje ir steigiant JAE, siekiama optimizuoti geografinį atašė paskirstymą.

Jis pabrėžė, kad 2017 metais Dubajuje pasirašytas tarpvyriausybinis susitarimas dėl ekonominio bendradarbiavimo, kuriuo šalys susitarė plėtoti ekonominį ir techninį bendradarbiavimą.

Bioversija 23 04 27

„Svarbu tęsti darbą su JAE, siekiant paskatinti maisto produktų eksportą į šią šalį. Atašė pareigybė padėtų užtikrinti spartesnį informacijos apsikeitimą, glaudesnį bendradarbiavimą tarp atsakingų institucijų“, – Vyriausybės posėdyje trečiadienį sakė A. Palionis.

„Taip pat pažymėtina, kad Dubajuje ir kituose miestuose kasmet vyksta tarptautinės parodos, mugės ir seminarai, todėl sėkmingas dalyvavimas jose suteiktų galimybių pristatyti Lietuvos pramonę net JAE, bet ir kitoms Persijos įlankos šalims“, – sakė ministras.

Anot ŽŪM, JAE yra potenciali rinka Lietuvai, ji importuoja 80 proc. šaliai reikalingų maisto produktų. Be to, augant lietuviškos produkcijos, ypač pieno, eksportui, ŽŪM teigia matanti dar didesnį potencialą ir galimybes ateityje.

Atašė turėtų plėsti Lietuvos ir JAE bendradarbiavimą žemės ir maisto ūkio, kaimo plėtros, žuvininkystės bei kitose srityse, skatinti Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų eksportą į JAE ir Persijos įlankos regiono šalių rinką, rašoma ministerijos parengtame nutarimo projekte.

Atašė JAE turėtų dirbti nuo kovo, o Italijoje neliks nuo rugpjūčio.

BNS inf.

  Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 + padovanok tėčiui mob

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate planuojamą mokesčių pertvarką?
  Visos apklausos