Vilnius. Penktadienį savo veiklą pradeda dekarbonizacijos proceso „Misija 0“ darbo grupės, kurių tikslas – rasti priemones, kurios padėtų Lietuvai tapti neutralia klimatui iki 2050 m.
„Įstatymų botagu ir subsidijomis klimato neutralumo nepasieksime. Pažangiausios pasaulio valstybės savo klimato neutralumo strategijas kuria tik diskutuojant su verslu, nevyriausybinėmis organizacijomis ir akademiniu sektoriumi“, – sako aplinkos ministras Simonas Gentvilas.
Pasak energetikos viceministrės Daivos Garbaliauskaitės, Energetikos ministerijos kartu su Aplinkos ir kitomis ministerijomis atnaujinamas Nacionalinis energetikos ir klimato srities planas yra svarbus įrankis, sutelkiantis visuomenę, verslą, mokslo bendruomenę ir valstybės institucijas kolektyviai siekti klimato kaitai neutralios ekonomikos tikslų.
„Tik kartu veikdami pasieksime, kad šis planas netaptų dar vienu iš daugelio dokumentų, o įgalintų Lietuvą tapti regiono lydere atsinaujinančių energijos išteklių srityje ir pramonės sektoriui galėtume pasiūlyti mažiausią energijos kainą.“ – kalba energetikos viceministrė.
Per baigiamąjį Klimato savaitės renginį aplinkos viceministrė Gintarė Krušnienė pristatė, kaip vyks dekarbonizacijos procesas, ir pakvietė darbo grupes pradėti darbą. „Startuoja toks politinis procesas, kokio Lietuvoje dar nebuvo. Vyks diskusijos tarp sektorių apie strateginius pokyčius artimiausią dešimtmetį, kai valstybė ir Vyriausybė nepateikia recepto, o laukia nuomonių, pradeda nuo tuščio lapo naujoms idėjoms ir palaikymui“, – sako viceministrė.
Dekarbonizacijos darbo grupėms teks svarbus vaidmuo ieškant bendro sutarimo, kaip Lietuvai tapti klimatui neutralia iki 2050 m., ir siekiant atviro, efektyvaus dialogo atnaujinant Nacionalinį energetikos ir klimato srities veiksmų planą.
Dekarbonizacijos darbo grupės bus suskirstytos į penkis sektorius – energetikos, pramonės, transporto, žemės ūkio ir miškininkystės, atliekų-žiedinės ekonomikos. Aplinkos ir Energetikos ministerijos subūrė šių sektorių socialinius partnerius, asociacijas, kitus suinteresuotus visuomenės atstovus. Viso dekarbonizacijos proceso šūkis – „Misija 0“. Gintarės Krušnienės žodžiais, tokia „žalioji“ misija yra tikrai įmanoma.
Įsitraukti į dekarbonizacijos žemės ūkio bei miškininkystės darbo grupę pareiškė norą daug atstovų iš šio sektoriaus.
Darbo grupės dirbs visus ateinančius metus. Jų veikla bus išsamiai atspindima tinklapyje klimatokaita.lt.
AM, MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Keičiasi „Dotnuva Baltic“ vadovas
2024-10-02 -
„Biovela Group“ investuoja 8 mln. eurų į skerdyklą Utenoje
2024-09-26 -
ILTE ūkininkams skirs iki 60 mln. eurų paskolų
2024-09-24
Skaitomiausios naujienos
-
Kada ir kokios išmokos bus mokamos
2024-10-08 -
Tiesioginių išmokų avansai – spalio viduryje
2024-10-01 -
Iki laukų su technika – tik pažeidžiant Kelių eismo taisykles?
2024-09-17
(0)