Dimedium 22 05 01 Dimedium 22 05 01
Spaudos centras
Priimtos priemonės, skirtos koronaviruso pandemijos padariniams švelninti

Siekiant sušvelninti krizės, kilusios dėl koronaviruso (COVID-19) protrūkio, padarinius, žemės ūkio ministerija priėmė sprendimus, kurie Žemės ūkio paskolų garantijų fondui leis garantijas teikti ir už paskolas, skirtas darbo užmokesčiui sumokėti, palūkanų bei lizingo garantinės įmokos kompensavimas padidintas iki 100 proc., o palūkanų kompensacijos ūkio subjektus pasieks kas mėnesį.

Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro priimtais teisės aktų pakeitimais atnaujinti Žemės ūkio paskolų garantijų fondo individualių garantijų teikimo nuostatai, kuriuose nurodyta, kad garantijos gali būti teikiamos ir už paskolas, skirtas darbo užmokesčiui ir su juo susijusiems mokesčiams mokėti.

Taip pat priimtuose pakeitimuose numatyta, kad iki 2020 m. gruodžio 1 d. į pirminę žemės ūkio produktų gamybą investuojantiems kaimo vietovėje veikiantiems subjektams, lizingu perkantiems žemės ūkio techniką, ir (ar) į kitą veiklą investuojantiems kaimo vietovėje veikiantiems subjektams, lizingu perkantiems gamybinę įrangą ir (ar) įrenginius, kompensuojama 100 proc. garantinės įmokos, kuri mokama Bendrovei už garantijos suteikimą.

Bioversija 22 02 02

Pakeistos ir dalies palūkanų, sumokėtų už paskolas su Bendrovės individualia garantija, skirtas apyvartinėms lėšoms papildyti ar biologiniam turtui įsigyti, kompensavimo taisyklės. Nauja taisyklių redakcija numato, kad už paskolų, paimtų po taisyklių įsigaliojimo ir suteiktų su Bendrovės individualia garantija, palūkanas, sumokėtas iki 2020 m. gruodžio 31 d., kompensuojama 100 proc. (vietoje buvusių 80 proc.) sumokėtų palūkanų, maksimali metinė palūkanų norma, nuo kurios skaičiuojama pagalba, padidinta iki 8 proc. (vietoje buvusių 6 proc.). Palūkanų kompensacijas taip pat galima skirti ir už paskolas, skirtas darbo užmokesčiui ir su juo susijusiems mokesčiams mokėti.

Dar vienas svarbus palūkanų kompensavimo taisyklių pasikeitimas, leisiantis padidinti ūkio subjektų pajamas, yra sprendimas palūkanų kompensacijas ūkio subjektams išmokėti kas mėnesį, o ne kas ketvirtį, kaip buvo anksčiau.

„Priimti pakeitimai labai svarbūs siekiant sušvelninti dabartinės krizės padarinius – ūkio subjektai su garantija nuo šiol galės pasiskolinti ir darbo užmokesčiui sumokėti, bus pilnai dengiamos paskolų palūkanos, lizingo garantinė įmoka, o palūkanų kompensacijas ūkio subjektai gaus kas mėnesį. Jau artimiausiu metu įsigalios ir analogiški palūkanų, sumokėtų už paskolas ir lizingo paslaugas investicijoms finansuoti, kompensavimo pakeitimai, taip pat ruošiama ir daugiau paramos koronaviruso pandemijos metu priemonių,“ – sako l. e. direktoriaus pareigas Romalda Globienė.

ŽŪPGF inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar ganote melžiamas karves?
Visos apklausos