Basf A1 27 02 24 Basf 27 02 24 m1
Spaudos centras
Pradėjo veikti 65 MW saulės parkas Anykščių rajone
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Vilnius. Danijos atsinaujinančios energetikos kompanijos „European Energy“ Anykščių rajone pastatytas pirmasis šalyje 65 megavatų (MW) galios saulės parkas pradėjo tiekti elektrą vartotojams. 

Šiuo metu tai yra didžiausias ir galingiausias saulės parkas Baltijos šalyse, per metus galintis pagaminti daugiau nei 95 tūkst. megavatvalandžių (MWh) elektros, kurios užtektų beveik 100 tūkst. namų ūkių, antradienį pranešė „European Energy“. 

„Šio parko prijungimas prie aukštos įtampos perdavimo tinklų leis didinti atsinaujinančiosios energijos vartojimą ir siekti energetikos transformacijos tikslų“, – pranešime teigė „European Energy“ biuro Lietuvoje vadovas Tadeušas Konkovskis.

Bioversija m7 2024 02 22

Jo teigimu, daugiau nei 140 tūkst. saulės baterijų sumontuotos ant vartomos metalinės konstrukcijos, tai leidžia keisti  modulių pasvirimo kampą ir ryte bei vakare gaminti daugiau energijos. 

„European Energy“ anksčiau skelbė į šį parką ketinanti investuoti 55 mln. eurų, jį planuota parduoti.

Liepos pradžioje bendrovė baigė statyti keturis 306 MW bendros galios vėjo parkus Anykščių, Jonavos, Rokiškio ir Telšių rajonuose, į kuriuos investuota apie 400 mln. eurų. Pasak „European Energy“, bendra jos vėjo ir saulės parkų Lietuvoje galia šiuo metu siekia 370 MW, į juos investuota daugiau nei 460 mln. eurų.

Iki 2026 metų pabaigos „European Energy“ taip pat planuoja pastatyti naujus saulės parkus Anykščių, Jonavos ir Skuodo rajonuose – bendra jų galia sieks 960 MW.

Bendrovė skelbia Lietuvoje iki 2025 metų ketinanti investuoti apie 1,6 mlrd. eurų į daugiau nei 1,6 tūkst. MW bendros galios vėjo ir saulės parkų, taip pat planuojanti statyti 250 mln. eurų vertės e-metanolio ar žaliojo vandenilio gamyklą 

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kokių priemonių imatės dėl užmirkusių žieminių pasėlių?
Visos apklausos