Basf 2024 04 09 A1 Basf 2024 04 09 m1
Spaudos centras
Pieno perdirbėja „Vilvi Group“ dirbo pelningai
shutterstock.com asociatyvi nuotr.

Vilnius. Pieno perdirbimo grupė „Vilvi Group“ praneša sausį–birželį uždirbusi 1,7 karto mažiau pelno nei pernai ir gavus 8,1 proc. mažiau pajamų. Grupės vadovas Gintaras Bertašius sako, kad tai pirmas kartas, kai nepaisant ekonomikos nuosmukio bendrovė vis tiek dirbo pelningai. 

Jo teigimu, prastesnius pirmojo pusmečio rezultatus lėmė apie 20–40 proc. sumažėjusios pajamos eksporto rinkose bei visoje Europoje ir pasaulyje vyraujantis ekonomikos nuosmukis.

„Rezultatai, palyginti su praėjusiais metais, yra prastesni, bet iš esmės toje nuosmukio situacijoje – ir bendrai ekonomikoje, ir pieno sektoriuje – manau, kad rezultatai yra neblogi“, – BNS ketvirtadienį sakė G. Bertašius.   

Bioversija 2024 04 15 m7

„Analizuojant ankstesnius nuosmukius – 2018-aisiais ir anksčiau, kurie pieno pramonėje vykdavo maždaug kas penkerius metus, mes generuodavome nuostolius. Šiuo atveju tai yra pirmas mūsų istorijoje nuosmukis (ekonomikos – BNS), kai mes dirbome pelningai“, – pridūrė „Vilvi Group“ vadovas. Jo teigimu, jei nebūtų sumažėjusios energijos kainos, rezultatai galėjo būti dar prastesni. 

„Vilvi Group“ ketvirtadienį paskelbė sausį–birželį uždirbusi 4,9 mln. eurų grynojo pelno – 1,7 karto mažiau nei pernai tuo pačiu metu, kai jis siekė 8,3 mln. eurų. 

Grupės pajamos per šį laiką siekė 103,7 mln. eurų – 8,1 proc. mažiau (112,8 mln. eurų), pelnas prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą bei amortizaciją (EBITDA) siekė 7,7 mln. eurų – beveik 33,7 proc. mažiau (11,6 mln. eurų).

Bazinių rodiklių pieno sausį–birželį supirkta 154,8 tūkst. tonų – 0,9 proc. daugiau (153,5 tūkst. tonų). 

„Vilvi Group“ sudaro Vilkyškių pieninė, „Modest“, Kelmės pieninė, „Kelmės pienas“, „Pieno logistika“ ir Latvijos „Baltic Dairy Board“.

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
Visos apklausos