Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Spaudos centras
Pieno gamintojai kviečiami teikti paraiškas iki birželio 30 d.

Vilnius. Pieno gamintojai, nukentėję nuo koronaviruso pandemijos ir karantino sukeltų pasekmių, ir norintys gauti valstybės pagalbą, turėtų suskubti – paraiškos renkamos iki birželio 30 d. imtinai.

Šiai priemonei numatoma skirti 18,5 mln. Eur valstybės biudžeto lėšų.

Bendra valstybės pagalbos suma (neatskaičius mokesčių) vienam pieno gamintojui įskaitant ir su šiuo pieno gamintoju susijusius ūkio subjektus), negalės viršyti 100 tūkst. Eur. Planuojama, kad ši pagalba pieno gamintojus pasieks liepos mėnesio antroje pusėje.

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

Kas galės gauti paramą?

Pagalba bus teikiama pieno gamintojams, kurių vardu Ūkinių gyvūnų registre (ŪGR) 2020 m. birželio 1 d. buvo registruotų pieninių karvių. Taip pat pieno gamintojai Žemės ūkio ir kaimo verslo registre turi būti užregistruoti kaip valdos valdytojai arba partneriai ne vėliau kaip iki 2020 m. birželio 1 d. 

Pagalba bus teikiama tik tiems pieno gamintojams, kurie iki birželio 30 dienos pateiks paraiškas šiai pagalbai gauti.

Kur teikti paraiškas?

Paraiškas pieno gamintojai gali teikti savivaldybėse (seniūnijose). VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras (ŽŪIKVC) yra sukūręs ŪGR elektroninę paraiškos laikinajai valstybės pagalbai gauti formą. Dalis duomenų bus automatiškai įkelti iš turimų duomenų bazių.

Pieno gamintojui atvykus į savivaldybę, jos darbuotojai suves reikiamus papildomus duomenis, atspausdins paraiškas ir pateiks gamintojui pasirašyti, o suvesti duomenys automatiškai bus pateikiami ŽŪIKVC. 

Nacionalinė mokėjimo agentūra, gavusi duomenis iš ŽŪIKVC, išmokės pagalbos lėšas. Preliminarus pagalbos už karvę dydis – 77 Eur. Tikslus išmokos dydis bus patvirtinamas atskiru ministro įsakymu po paraiškų rinkimo.

ŽŪM inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos