ŽŪK „Pienas LT" gavo ir panaudojo ES paramą remdamasis galiojančiais teisės aktais ir nėra gavęs pretenzijų nė iš vienos institucijos. Kartais reiškiamos abejonės dėl „Pienas LT" neskaidraus ES paramos panaudojimo kyla dėl užtrukusios informacijos ir projekto dokumentų analizės, kurią atlieka Europos Sąjungos tarnyba (OLAF) nuo 2016 m. Abejonės dėl NMA skirtų ES lėšų ŽŪK „Pienas LT" teisėtumo ir panaudojimo skaidrumo kenkia kooperatyvo reputacijai ir klaidina visuomenę. Neabejojame, kad jeigu būtų pagrindas ar nusikalstamos veiklos požymiai, šios institucijos jau būtų ėmęsi veiksmų užkardyti nusikalstamą veiklą.
Laukiame patikros rezultatų, kurie, mūsų įsitikinimu, turėtų patvirtinti, jog nepažeidėme ES paramos teikimo sąlygų, ir galime vadintis garbinga verslo įmone.
„Įgyvendindami ES paramos projektą skaidrumą ir sąžiningumą priėmėme kaip bekompromisį principą", - sako Naglis Narauskas, „Pienas LT" valdybos pirmininkas. „Pasitikime ES paramos panaudojimo skaidrumą prižiūrinčiomis institucijomis ir tikime jų bešališkumu. Vis dėlto, užsitęsęs dokumentų vertinimas, vieši išankstiniai vertinimai, paneigiantys nekaltumo prezumpcijos principą, gali mesti šešėlį ŽŪK „Pienas LT" ir viso pieno sektoriaus kooperacijai", - teigia N.Narauskas.
OLAF analizę dėl kooperatyvo „Pienas LT" gautos 18,7 mln. eurų ES paramos atlieka nuo 2016 metų. Pagal viešai skelbtus duomenis jį inicijavo verslininkas Vytautas Fedaravičius, kuris pralaimėjo visų instancijų teisminius ginčus Lietuvoje su „Pienas LT" dėl patentų naudojimo, todėl nusprendė kreiptis į OLAF.
2016 metais į FNTT kreipėsi tuometinis Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Saulius Bucevičius, gavęs pieno perdirbėjų asociacijos „Pieno centras" raštą, kuriuo buvo keliamos abejonės dėl Projekto skaidrumo ir konkurencijos.
Kooperatyvo „Pienas LT" sėkmės istorija svarbi visiems pažangiems ūkininkams ir visuomenei, kad padidėtų pieno sektoriaus skaidrumas, vis dar faktiškai įtakojamas kelių pieno perdirbimo įmonių. Vykstant diskusijoms dėl politikų interesų konfliktų derėtų priminti, kad pieno perdirbimo įmonės idėja priklauso Andriaus Kubiliaus 2008 m. sudarytai vyriausybei, pirmoji ES paramos kooperatyvui dalis buvo skirta ŽŪM vadovaujant tuometiniam ministrui Kaziui Starkevičiui, antroji - ministerijai vadovaujant Virginijai Baltraitienei. Nemažiau svarbu, kad nei NMA vadovas, nei ministrai ES paramos neskirsto.
ŽŪK „Pienas Lt" yra svarbus visam kooperatiniam judėjimui Lietuvoje, taip pat ekonomiškai naudingas ir ūkininkams, ir valstybei - sukuriama didesnė pridėtinė vertė garantuoja didesnes pajamas iš mokesčių. Jis padėjo sudaryti sąlygas sveikesnei konkurencijai pieno sektoriuje. Kova už teisingumą nepateikiant patikimų įrodymų nuvilia kooperatyvo bendruomenę ir visus, kurie palaiko kooperacijos judėjimą, kuris šiuo metu išgyvena sudėtingą laikotarpį.
Kooperatyvas jau tapo unikaliu reiškiniu Lietuvos pieno sektoriuje ir visame žemės ūkyje bei pasaulinės pieno rinkos žaidėju. Kooperatyvo bendruomenė mato prasmę būti sąžiningi ir pavyzdžiu kitiems ūkininkams. „Pienas LT" nuo pat įsteigimo pradžios yra atvira, skaidri ir patikima verslo įmonė. Šiuo metu kooperatyvas nuosekliai vysto veiklą, išlaikydamas ir stiprindamas įmonės ekonominį gyvybingumą.
ŽŪK "Pienas LT" inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Už žemę dar liko sumokėti beveik 17 milijonų
2024-11-15 -
Prancūzijos įmonė tapo vienintele „Roquette Amilina“ akcininke
2024-11-14 -
Vokietijos „Bayer“ trečiojo ketvirčio pajamos menko 3,6 proc.
2024-11-13
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)