Basf m1 2024 06 14
Spaudos centras
Paukščių gripas patvirtintas Rokiškio ir Lazdijų rajonuose

Vilnius. Paukščių gripas patvirtintas dar dviejose naujose teritorijose – Rokiškio ir Lazdijų rajonuose nugaišusiems naminiams paukščiams, pranešė Maisto ir veterinarijos tarnyba. Anot jos, ūkiuose buvo auginamos ne tik vištos, bet ir kalakutai bei antys.

Įtarimų dėl ligos Rokiškio rajono ūkyje kilo staiga nugaišus neseniai įsigytiems kalakutų jaunikliams. Tame pačiame ūkyje laikytos vištos buvo nugaišintos, likviduojant židinį.

Virusu užsikrėtė ir Lazdijų rajone laikytos antys, viščiukai ir vištos dedeklės. Šiuo metu vykdomi židinio likvidavimo darbai, atliekama dezinfekcija.

Bioversija 2024 04 26 m7

Kaip virusas pateko į Rokiškio ir Lazdijų rajonuose esančius nedidelius ūkius, aiškinasi veterinarijos specialistai, atliekamas epidemiologinis tyrimas. Tikėtina, kad paukščių gripas galėjo būti perneštas iš užsikrėtusių laukinių vandens paukščių.

Nuo metų pradžios Lietuvoje patvirtintas jau 41 paukščių gripu užkrėstas nedidelis ūkis – visi nekomerciniai, paukščiai juose buvo laikomi savo reikmėms, ne pardavimui.

Daugiausiai protrūkių fiksuota Vilniaus mieste ir rajone (29), keturi – Trakų rajone, du – Elektrėnų, po vieną – Kauno, Širvintų, Molėtų, Prienų, Rokiškio bei Lazdijų rajono savivaldybėse.

BNS inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos