Basf m1 2024 06 14
Spaudos centras
Patiriantiems sunkumų – 31 mln. eurų lengvatinių paskolų

Vilnius. Likvidumui užtikrinti pradedamos teikti lengvatinės paskolos, praneša UAB Žemės ūkio paskolų garantijų fondas (ŽŪPGF). Finansine priemone gali pasinaudoti patiriantys sunkumų Rusijos karo prieš Ukrainą laikotarpiu.

Lengvatinės paskolos bus teikiamos iki 2022 m. gruodžio 31 d., o joms teikti skirta 31 mln. eurų. Šios paskolos teikiamos apyvartiniam kapitalui finansuoti ūkio subjektams, kurie dėl karo patyrė sunkumų, vertinant skubaus padengimo (kritinio likvidumo) rodiklio reikšmę arba apyvartos pokytį

Paskolos teikiamos ūkio subjektams, užsiimantiems pirmine žemės ūkio produktų gamyba, kooperatinėms bendrovėms, užsiimančioms žemės ūkio produktų perdirbimu ar prekyba, bei ūkio subjektams, užsiimantiems akvakultūros produktų gamyba, savo pagamintų akvakultūros produktų perdirbimu ir iš jų pagamintų produktų realizavimu.

Bioversija 2024 04 26 m7

Maksimali paskolos suma gali siekti iki 500 tūkst. eurų bei vertinama individualiai pagal paskolos gavėjo apyvartą arba gamtinių dujų ir elektros energijos išlaidas.

Šia priemone naudotis negalės jau turi lengvatines paskolas dėl COVID-19 pandemijos, taikomi ir kiti apribojimai dėl dalyvavimo programose, valstybės pagalbos sumų limitų ir ES taikomų sankcijų.

ŽŪPGF sutartis dėl lengvatinių paskolų teikimo jau yra pasirašiusi su LKU kredito unijų grupe ir RATO kredito unija, prašymus dalyvauti priemonės įgyvendinime yra gauti ir iš KREDA kredito unijų grupės, PayRay Bank bei SME Bank. Sutartys su šiais finansų tarpininkais taip pat gali būti pasirašytos artimiausiu metu.

Parengta: pagal ŽŪPGF inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos