

„Pirmieji 10 mln. eurų per mūsų platformą suteikti per beveik dvejus metus, o išduoti kitus 5 mln. eurų pakako tik 5 mėnesių. Tai rodo, kad mūsų strategija edukuoti rinką, investuoti į platformos saugumą ir paprastumą bei klientams siūloma kainodara jau duoda vaisių“, – sako valdybos pirmininkas Evaldas Remeikis
Reikšmingos įtakos sparčiam „Paskolų klubo“ augimui turėjo geresnė paskolos kaina: remiantis Lietuvos banko 2017 m. IV ketvirčio statistika, paskolos kaina klientui „Paskolų klube“ su visais mokesčiais buvo 32 proc. mažesnė nei kitose kreditų įstaigose ir net 20 proc. mažesnė nei vidutinė kaina tarp tarpusavio skolinimosi platformų. Paskolos iš viso suteiktos 4 300 žmonių. Vidutinis suteiktos paskolos dydis yra 2 500 eurų, vidutiniškai skolinamasi 48 mėnesiams, dažniausiai būsto remontui ir vartojimo išlaidoms. Sparčiai auga refinansavimo paslauga, pradedamos refinansuoti kredito kortelių paskolos.
Dabar sulaukta daugiau kaip 4 300 aktyvių investuotojų dažniausiai investuoja vyrai. Vidutinė investuota suma siekia 3 500 eurų. Per mažiau nei 2,5 veiklos metų investuotojams išmokėjo 1,5 mln. palūkanų. Vidutiniškai investuotojai investavo už 18 proc. palūkanas. Užtikrinimo fondu, kuris padeda sumažinti investavimo riziką, naudojasi apie 20 proc. investuotojų. Didžiausia vieno investuotojo investuota suma viršija 350 tūkst. eurų.
2018 metais „Paskolų klubas“ tikisi tarpininkauti per platformą išduodant 14 mln. eurų vartojimo kreditų paskolų gavėjams ir tuo būdu pasiekti bendrą 25 mln. eurų suteiktų paskolų sumą. „Vienas iš mūsų lūkesčių – pradėti bendradarbiauti su instituciniais investuotojais, kai tik įstatymas neribos investavimo į vartojimo paskolas juridiniams asmenims. Šiuo metu koncentruojamės į vartojimo kreditų išdavimo apimčių didinimą Lietuvoje, paskolų išdavimo rizikos vertinimo tobulinimą, skolų išieškojimo efektyvinimą ir platformos vystymą, atsižvelgiant į vartotojų poreikius“, – sako E. Remeikis
„Paskolų klubas“ – vienintelė Lietuvos tarpusavio skolinimo įmonė, turinti elektroninių pinigų įstaigos licenciją. Dar vienas platformos privalumas – investuotojams suteikiama galimybė investuoti mažesne rizika pasinaudojus Užtikrinimo fondu. Kaip įprasta užsienyje veikiančiose tarpusavio skolinimo platformose, „Paskolų klubas“ neatskleidžia investuotojo ir paskolos gavėjo duomenų, savo nariams užtikrina mokėjimus realiu laiku. Į informacines technologijas „Paskolų klubas“ jau investavo 850 tūkst. eurų, o 2018 m. pabaigoje šios investicijos turėtų pasiekti 1 mln. eurų.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Lengvatinės paskolos ūkininkams jau teikiamos
2022-05-06 -
„Agrokoncernas“ įsigijo tiksliosios žemdirbystės verslą
2022-05-02 -
„Auga group“ gavo 10 mln. eurų paskolą
2022-03-18
Skaitomiausios naujienos
-
Rusų lėktuvas apšaudė laukuose dirbusį traktorių
2022-05-16 -
Žemės ūkiui sunkiausi bus ateinantys metai
2022-05-04 -
Modernus šeimos ūkis dirba sėkmingai
2022-04-28
(0)