Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 11 01
Spaudos centras
Pasirašyta sutartis su „Bio Austria“

Kaunas. Nuo šiol Lietuvoje bus atliekamos patikros pagal dar vieną papildomą užsieninį ekologiškų produktų standartą: VšĮ „Ekoagros“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Austrijos ekologinio ūkininkavimo asociacija „Bio Austria“.

Asociacija įkurta 2005 m. sujungus kelias anksčiau gyvavusias organizacijas, vėliau prie naujo darinio prisijungė ir daugiau Austrijos asociacijų, vienijančių ekologiškai ūkininkaujančius. Šiuo metu „Bio Austria“ turi apie 13500 narių, atstovauja apie 60 proc. iš daugiau nei dvidešimties tūkstančių Austrijos ūkininkų, ūkininkaujančių ekologiškai. Bendra apyvarta siekia apie tris šimtus milijonų eurų ir tai yra viena didžiausių ekologinių asociacijų Europos Sąjungoje (ES).

„Bio Austria“ yra parengusi savo gaires ir nustačiusi reikalavimus, kurie yra aukštesni nei bendrieji ES ekologinės gamybos. Produktai, atitinkantys šias rekomendacijas, gali būti ženklinami asociacijos logotipu, atveriančiu duris kitų šalių gamintojams į Austrijos ekologiškų produktų rinką.

Bioversija 22 08 31

Pasirašyta „Ekoagros“ ir „Bio Austria“ sutartis apibrėžia, kaip Lietuvoje bus atliekamos patikros pagal asociacijos reikalavimus. Sutarties objektas – ekologiški pašarai, skirti asociacijos narių ūkių reikmėms.

„Mintis užmegzti bendradarbiavimą su „Bio Austria“ kilo, kai į mus su tokiu prašymu kreipėsi Lietuvos ūkininkai, – sako „Ekoagros“ direktorė Virginija Lukšienė pridurdama, kad bendradarbiavimo įteisinimo procesą itin paspartino narystė Tarptautinėje ekologinio žemės ūkio judėjimo federacijoje IFOAM. – Susitikimų, ryšių, bendro darbo, keitimosi patirtimi tarptautiniu mastu nauda akivaizdi. Asociacijos „Bio Austria“, kuri taip pat yra IFOAM narė, vadovė Gerti Grabmann noriai ir labai operatyviai atsiliepė į siūlymą bendradarbiauti.“

Sertifikavimo pagal šį standartą sistema veiks taip: Lietuvos ūkininkas, norintis tiekti ekologišką pašarinę produkciją į Austriją, turi pats kreiptis į „Bio Austria“, tada asociacija suteikia įgaliojimą „Ekoagros“ atlikti patikrą. Reikia pabrėžti, kad asociacija priimdama prašymus sertifikuotis visų pirma vadovaujasi realiu savo narių poreikiu. Po patikros galutinį sprendimą dėl sertifikavimo priima taip pat „Bio Austria“.

„Panašiu principu dirbame ir su kitais privačiais užsienio šalių standartais, – sako V. Lukšienė. – Taip veikia sistema ir sertifikuojantis pagal „Naturland“, „Bioland“ reikalavimus.“ Be to, asociacija yra sudariusi sąlygas atlikti supaprastintas patikras – ši galimybė suteikiama tiems, kurie jau turi „Bioland“, „Naturland“ ar „Bio Suisse“ tarptautinį sertifikatą.

Greitu metu bus surengti „Ekoagros“ tikrintojų mokymai, kaip atlikti patikras, o įstaigos interneto svetainėje bus paskelbta daugiau detalesnės informacijos apie galimybes sertifikuotis pagal „Bio Austria“ reikalavimus.

„Ekoagros“ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija